Skocz do zawartości
Elektryk

Komputer na kilka lat dla syna

Polecane posty

jeśli chcesz zestaw do gier który będziesz mógł rozbudować, to tylko na INTELU, amd odpada na starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeśli chcesz zestaw do gier który będziesz mógł rozbudować, to tylko na INTELU, amd odpada na starcie

 

Popieram, zakupiłem ze 2 lata temu Phenoma 955, był to bardzo ekonomiczny zakup, lecz bez przyszłości.

 

Mogę polecić tę stronę:

http://www.purepc.pl/artykuly/zestawy_komputerowe#

Gotowe zestawy komputerowe, aktualizowane co miesiąc, w każdej cenie.

Edytowano przez patryk0493 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już kupować przyszłościowy zestaw to tylko 1150 bo najprawdopodobniej (99%) kolejna linia procesorów od Intela Broadwell będzie właśnie kontynuacją tej podstawki. Nawet jak Broadwell nie wyjdzie na 1150 to wyjdzie Haswell Refresh - ulepszona generacja najnowszych cepów od intela.

Ten zestaw za 6k jest najlepszym wyjściem na dziś ale oczywiście, można taniej.

Tutaj macie zestaw za około 4,6k: Zestaw (Morele.net) - składany na szybko.

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Intel i5 3570 3.4 GHz

PORZĄDNA PŁYTA GŁÓWNA !!!

8 GB Ram albo i więcej, nie zaszkodzi na przyszłość :)

GeForce GTX 670 czy coś podobnego z 1 GB pamięci, nie bierz najdroższych super duper mega cool bo przepłacisz...

Znajomy ostatnio kupił dysk WD VelociRaptora 10 000 obrotów. Daje kopa przy mieleniu plików. Po prostu dobry i szybki dysk musisz mieć.

Obudowę mam chyba AeroCool VS9, fajna, przewiewna, po 10 miesiącach wyjąłem całość i wbrew pozorom nie było tony syfu.

Osobiście u siebie dołozyłem chłodzenie Xigmatek, przy większym obciążeniu dla proca powinien mi dać radę.

 

Coś w tym kierunku patrz. Jak chcesz to mogę ci skonfigurować zestaw podobny do mojego w jednym z tańszych sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Paweł_15: Autor chciał zestaw na lata, a ty polecasz już uśmierconą podstawkę i już zakończoną generację kart graficznych bo wychodzą właśnie jej następcy.

GTX 770 wcale nie jest najmocniejszy. Lepsze i droższe to chociażby GTX 780 i GTX Titan.

i5-4670k jest o tyle dobry że jak za 4-5 lat nie będzie wyrabiał to podkręci go sobie na około 4,3-4,5GHz i procek dalej będzie dawał radę, lub wymieni na nową generację która wyjdzie w przyszłym roku lub za dwa lata.

Mocy GPU nie liczy się na podstawie pamięci, a w dodatku 1GB pamięci przy obecnych wymaganiach gier to dość mało. Przy BF3 na ultra możesz wykorzystać nawet 1,5-1,7GB.

Ten dysk co podałeś nie jest wcale taki potrzebny skoro na system i programy ma być SSD.

Obudowa, to już kwestia gustu, ale ta co podałem jest bardzo funkcjonalna i może się podobać.

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystian Fydrych

skoro mowie, że podobny to podobny jak chcesz p/ny porównać to ci wylistuję potem, wszystko śmiga cicho, może miałem farta ;).

Biorąc jednak taki sprzęt trzeba liczyć się z tym, że jest to prądożerne i robi za grzejnik (dosłownie).

 

Nie ma sensu pakować też nówka sztuka, co zjechało dopiero z taśmy, bo na czym on to wykorzysta? prędzej zniszczy się mechanicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku lepiej brać świeży towar bo mamy gwarancję że będzie dalej rozwijany. Jakby za jakieś trzy lata chciał odświeżyć zestaw to kupuje procka i7 Broadwell i nie musi wymieniać płyty głównej. Więc nie wciskajmy na siłę poprzednich platform tylko dlatego że są troszkę tańsze. Jeśli chodzi o grafikę to GTX 770 jest wydajniejszy od GTX 680, który jeszcze przed wyjściem Titana był najmocniejszą jednoprocesorową kartą dla ludu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro mowie, że podobny to podobny jak chcesz p/ny porównać to ci wylistuję potem, wszystko śmiga cicho, może miałem farta ;).

Biorąc jednak taki sprzęt trzeba liczyć się z tym, że jest to prądożerne i robi za grzejnik (dosłownie).

 

Nie ma sensu pakować też nówka sztuka, co zjechało dopiero z taśmy, bo na czym on to wykorzysta? prędzej zniszczy się mechanicznie.

 

to zrób na tym swoim mega komputerem jakiś test nie wiem np 3dmark06 i porównamy wynik ;)

 

osobiście jak bym miał teraz składać dla siebie zestaw "na bogato" to wybrał bym takie coś

 

Intel Core i5-4670K

Scythe Mugen 2 Rev.B

Gigabyte GA-Z87X-UD4H s.1150.

KINGSTON HyperX DDR3 2x4GB 1600MHz

MSI GF GTX670 2048 MB DDR5 256bit PCI-e OC.

WD Caviar Black 1TB sATA III 64MB.

Plextor SSD 128GB SATA3 PX-128M5P.

Seasonic S12II-620 SS-620GB 80Plus Bronze 620W.

razem 4648zł

 

obudowa do wyboru każdy ma inny gust.

 

Edytowano przez krk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To juz nie lepiej brać i7, w przyszłości będzie można wymienić samego proca bez większej reformy w pudle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To juz nie lepiej brać i7, w przyszłości będzie można wymienić samego proca bez większej reformy w pudle.

 

nie opłaca się dopłacać prawie 5-stów do i7, jeśli to tylko komp do gier to może różnicy będzie max 5% w grach między i7 a i5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15: troszkę bez sensu tłumaczenie. Lepiej teraz wydać 500zł więcej na cepa żeby później móc go wymienić :)

To już lepiej kupić teraz tańsze i5 i potem dopłacić do najnowszych i7 za jakieś 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×