Skocz do zawartości
Elektryk

Komputer na kilka lat dla syna

Polecane posty

Witam,

 

Panowie potrzebuję jakiś dobry sprzęt, który potrzyma kilka lat i będzie dalej na topie. Z komputera będzie korzystał syn, więc muszą pójść najnowsze gry. Znalazłem coś w sieci podobno potrzyma kilka lat, ale niestety nie znam się i chciałbym się państwa poradzić czy ten zestaw przejdzie ewentualnie co byście polecili. Pozdrawiam

 

Procesor: Intel® Core i7-3770K CPU @ 3.50GHz
Karta Graficzna: Sapphire Radeon HD7950 3GB
Płyta główna: AsRock Z77 EXTREME4
Pamięć RAM: Kingston HyperX 4x4GB 1866MHz DDR3
Dysk 1: SSD OZC Vertex4 128GB
Dysk 2: Seagate Barracuda 7200 1TB
Zasilacz: Be Quiet! Pure Power BQT 630W (modularny)
System: Win 7 64bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zestaw dobry tylko ja bym zmienił płytę na GIGABYTE GA-Z68X-UD4-B3 choć ten asrock jest całkiem całkiem i kartę na jakiegoś GTXa 670

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Jak dla mnie wybór jest idealny, karta graficzna jest dobra, ale jednak polecałbym GTX 670 (tak jak kolega wyżej) albo dwa RADEONki połączone kablami (zapomniałem już jak ta metoda się nazywa) po 2 GB RAM, mogę w sumie dostarczyć specyfikacje kompa mojego kolegi, który ma komputer jeden od 3 lat(?) a dopieszcza go co jakiś czas i każda nowa gra chodzi ślicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Po co i7 do gier?

2. Podaj budżet na tego kompa to się coś złoży, bo wyszło mi ponad 5k z obudową i coolerem na procka i nową podstawką :D

 

Wbrew pozorom procesor jest również dość ładnie potrzebny. Może nie aż tak, ale mój i7 2600k do 50% dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam i5-3570k i jeszcze żadna gra nie potrafi go zajechać. Starałem się go obciążyć jak najbardziej się dało podczas renderingu i nic - procek max 90%. Nagrywałem frapsem i actionem BF3 i dalej procek był na około 70-75% a jak wiadomo fraps mocno obciąża procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i5 z nowszej serii (3xxx) radzi sobie lepiej niż i7 ze starszej serii (2xxx). Przynajmniej z tego co udało mi się ustalić.

 

Do tego nie ma absolutnie sensu ładować grafikę za kilka tysiaków, a rezygnować z procesora za tysiaka na rzecz takiego za kilka stówek... Tylko dlatego, że "nie jest potrzebny". Są gry, które wspierają pomoc procesora, chociażby te z PhysX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem i będzie trochę taniej, ale autor sam poda 1866 MHz więc tego się trzymałem.

Sam kupiłbym te: http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/crucial-ddr3-16gb-2x8gb-1600mhz-ballistix-sport-cl9,33729.html bo wiem że mają napięcia 1.5V czyli najlepsze dla ten konfiguracji, ale można też kupić te: http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/crucial-ddr3-16gb-2x8gb-1600mhz-ballistix-sport-cl9,33729.html tylko nie wiem jakie moją napięcia.

 

Oszczędzając na pamięciach można kupić jakieś potężne chłodzenie cepa: http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/noctua-nh-d14,26681.html lub nawet coś semi wodnego: http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/corsair-the-hydro-series-h100,29950.html

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidii bym nie brał, chociażby dlatego że jak syn nie gra, to komputer mógłby kopać bitcoiny, to może przez te pare lat sie zwróci :) Jak wiemy Nvidia jest za wolna do tego zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie chcę wyjść abym na skąpego, lecz nie lepiej zakupić trochę gorszy zestaw? Kasa nie zginie, a będzie w sam raz na podrasowanie zestawu za 2-3 lata, nie każdy wykorzysta potencjał maszyny za 6 kafli. Może tak 4k na skrzynię i zainwertować w dobry monitor 3D, mysz, BluRay etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kaszub1136 Jestem wstanie zapłacić te 6000 zł :)

 

Ale po co? jest sens wydawać tyle forsy na kompa który za 2 lata będzie kosztował nie całe 4000 ?

Sorry ale to moim zdaniem lekka przesada...

 

Chcesz kupić dziecku komputer to w 2,500 się zmieścisz bez problemu i mogę Ci zagwarantować że przez najbliższe 3 lata KAŻDA gra Ci na nim pojdzie... Chyba że nie masz co z pieniędzmi zrobić...

Znajdę zaraz specyfikację którą kupiłem chrześnikowi na komunię miesiąc temu...

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TeamPlay.com.pl Jestem wstanie zapłacić te 6000 zł oczywiście komputer może być tańszy, napisałem w pierwszym poście, że nie znam się i chciałbym uzyskać porady, @kaszub1136 wyliczył, że ten sprzęt podany przeze mnie będzie kosztował ponad 5000 zł więc przyjąłem granicę 6000 zł. Był bym bardzo wdzięczny jak byś mi mógł coś zaproponować w granicy 3000 zł jak mówisz, że da radę dobry sprzęt za takie pieniądze złożyć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę zestawienie:

 

ZASILACZ AEROCOOL PGS VS-500 (500W) BULK - 80+ BRONZE- 169zł

 

PROCESOR AMD X6 FX-6300 3.5GHz BOX (AM3+)(95W,14MB)- 449zł

 

GIGABYTE GA-78LMT-S2 AMD 760G Socket AM3+ (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) mATX- 169zł

GOODRAM DDR3 8192MB PC1333 CL9- 219zł

 

GIGABYTE GeForce GTX 660 2048MB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-E - 764zł

 

HDD SEAGATE 1TB ST1000DM003 SATA III 64MB- 258zł

 

Obudowa od 79zł

Nagrywarka DVD- 68zł

CENA: 2175 zł

 

Jeśli zależy Ci na lepszej muzyce to możesz wymienić płytę główną (zintegrowana karta muzyczna) ale i tak jak wspomnialem wcześniej przez 3 lata (minimum) masz spokój z grami...

 

Dysk możesz również wymienić na SSD (samsunga) - 128 gb - drogi (okolo 500 zł) ale kto co lubi.

 

Aha i na koniec - jeśli się nie znasz to nie idz przypadkiem do pierwszego lepszego sklepu bo zrobią cie w bambuko i dadzą nie taki sprzęt jaki powinieneś mieć bądz naliczą marże 100% (jak widzą gdy ktoś jest zielony w tych sprawach)

 

Polecam sklep: www.x-media.pl (kraków) - goście znają się na rzeczy i przede wszystkim TANIO (juz 3 komputery tam kupiłem)

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FX jako procesor przyszłościowy do gier? Obudowa od 79zł, płyta matx..stuknij się w beret, poważnie ;)

Jeśli Ty naprawdę chcesz takowy zestaw wsadzić do obudowy "za 80zł", to Ci współczuje niemiłosiernie.

Zdecydowanie odradzam powyższy zestaw.

 

Jak już coś za 3k, to szedłbym zdecydowanie w tym kierunku -> http://infobit.pl/kategoria/polecane/zestawy-komputerowe/9

Ten zestaw gniecie wydajnościowo to coś na FX'ie podane wyżej, i ma znacznie pewniejsze elementy od "obudowa za 80zł" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TeamPlay co Ty mu proponujesz? AEROCOOL PGS VS-500, AMD X6 FX-6300, mobo mATX. Ja bym się wstydził proponować coś takiego komuś, tym bardziej, że to ma być zestaw dla młodej osoby, która bez problemu będzie chciała pograć w nadchodzące tytuły.

 

Edit:/ Widzę, że ZooMpl mnie ubiegł w odpowiedzi :) Zestaw jaki podał autor jest bardzo dobry. AsRocki są bardzo dobre i sam bym wybrał właśnie z tej firmy mobo. Osobiście uczulony jestem na Gigabyte i tylko tej marki mobo bym nie wsadził do swojego blaszaka.

 

kaszub1136 również podał bardzo dobry zestaw. Nie ma co ukrywać za taką cenę chyba prawdziwy fajtłapa by podał jakąś denną konfigurację.

 

Jeżeli szukasz czegoś do 3000 tysięcy to zestaw proponowany przez InfoBit jest okej (ceny z lutego, więc część się pozmieniała i można to ciut zmodyfikować na lepsze) np. zmienić cpu na: Intel CORE I5 3570K i ramy na 1600-1800 MHz.

 

Od AMD trzymaj się z daleka i najlepiej wybierz zasilacz modularny (zaoszczędzisz trochę miejsca, a w przypadku rozbudowy komputera będziesz mógł sobie podpiąć brakujące kable do zasilacza). I nie zapomnij o ciut większej obudowie (za jakiś czas coś prawdopodobnie dołożysz, może wymienisz kartę graficzną na większą). Wrzucisz dodatkowo 2-3 wentyle do obudowy i zamiast np. Fortisa wrzucisz na cpu sobie HR2 Macho, Mugena lub inną chłodzącą bestię.

Edytowano przez Groszeq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TeamPlay co Ty mu proponujesz? AEROCOOL PGS VS-500, AMD X6 FX-6300, mobo mATX.

Tego AeroCool'a jeszcze można przeżyć jako zasilacz, ale czterech liter nie urywa. Ogólnie zestaw do > /dev/null ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego AeroCool'a jeszcze można przeżyć jako zasilacz, ale czterech liter nie urywa. Ogólnie zestaw do > /dev/null ;)

 

Niby można, ale w podobnej cenie mamy:

SilentiumPC Deus G1

Nawet ten będzie moim zdaniem lepszy od AC: XFX Core no i do zestawu za kilka kafli nie wspominając o Taganach, EVGA, CoolerMasterach, Seasonicach, Antecach, be quiet!, Enermaxach no i poczciwych Chieftecach. - chyba prawie wszystkie firmy wymieniłem hihi.

 

Autorze: Ja na Twoim miejscu bym uderzył jeszcze na PCLab i stworzył tam taki sam temat, poprosił o ocenę zestawu złożonego przez samego siebie i ewentualne propozycje komputera do gier na kilka lat. Możesz być pewien, że AMDka nikt tam Ci nie poleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD X6 FX-6300 do gier hahaha :D w dodatku płyta na starym chipsecie 760g. Synu widać, że na kompach się nie znasz więc nie wciskaj G....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZooM

Jakbyś czytał dokładnie napisałem obudowa OD 79 zł wiec nie wmawiaj mi coś czego nie napisałem tylko że od tej ceny można kupić do tego obudowe - oczywiscie jak ktos lubi swiecidełka itp może kupic nawet za 450 zł - wiec sam się stuknij

 

@Groszeq

Wzmacniacz jest OK wiec nie pitol

 

Ja osobiscie bym polecał ten zestaw ale założyciel postu zrobi co zechce - skoro ktoś ma 6000 zł na wydanie nie ma problemu - nawet za 4000 można kupić samą karte graficzną (w czym problem?) ale po co? Ceny części lecą na łeb na szyje i wolalbym za te 2500 zł teraz kupić kompa a za 3/4 lata jeśli wyjdą nowe gry wydać resztę 3500 i kupić znów coś dobrego - bo kupywanie powyższego zestawu to strata pieniędzy moim zdaniem - chyba że chcecie się pochwalić przed kolegami....

 

@krk

Syna sobie znajdz wśród kolegów...

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZooM

Jakbyś czytał dokładnie napisałem obudowa OD 79 zł wiec nie wmawiaj mi coś czego nie napisałem tylko że od tej ceny można kupić do tego obudowe - oczywiscie jak ktos lubi swiecidełka itp może kupic nawet za 450 zł - wiec sam się stuknij

 

@Groszeq

Wzmacniacz jest OK wiec nie pitol

 

Pomijając fakt, że mój nick na tym forum to ZooMpl a nie ZooM, to.. nie wiem do czego służy wzmacniacz w komputerze ;) Nie masz po prostu bladego pojęcia o sprzęcie, to co poleciłeś nie jest pod żadnym aspektem opłacalne, ponieważ można mieć znacznie lepszy sprzęt. Poza tym, jako najniższy pułap obudowy określiłeś 79zł - nie znam żadnej nowej obudowy poniżej 120zł która oferuje jakąkolwiek jakość wykonania oraz odpowiednią cyrkulację powietrza, o czym nawet nie poinformowałeś autora. W tej cenie to może sobie dostać IBOXa, Modecoma lub Tracera i piec w środku pizze

 

Poczytaj, a potem wróć. Pochodź po forach, poczytaj testy, recenzje, popytaj ogarniętych ludzi - jak znajdziesz kogoś, kto poprze Twój zestaw, to może nawet wyśle Ci flache

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystian Fydrych

Dokładnie tak, to taki zestaw na pierwsza maszynkę, do szybkiego zajechania i poznania co tam w środku się kręci, świeci, grzebania (jak się zniszczy to nie będzie tak szkoda), ale tu nawet za bardzo nie ma co rozbudować.

Do spokoju na najbliższe 2-4 lat zestaw który znalazł albo polecił kaszub będzie idealny. 2.5 roku temu złożyłem podobna konfiguracje tylko 12GB ramu, GTXv570, Phenonna II 6c., z zasilaczem ocz'a itd.

 

tylko do takiego sprzętu monitor 22 lub 24 cale, i do gier na najbliższe urodziny, gwiazdki itd. masz już prezenty http://www.razerzone.com :P

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, to taki zestaw na pierwsza maszynkę, do szybkiego zajechania i poznania co tam w środku się kręci, świeci, grzebania (jak się zniszczy to nie będzie tak szkoda), ale tu nawet za bardzo nie ma co rozbudować.

Do spokoju na najbliższe 2-4 lat zestaw który znalazł albo polecił kaszub będzie idealny. 2.5 roku temu złożyłem podobna konfiguracje tylko 12GB ramu, GTXv570, Phenonna II 6c., z zasilaczem ocz'a itd.

 

tylko do takiego sprzętu monitor 22 lub 24 cale, i do gier na najbliższe urodziny, gwiazdki itd. masz już prezenty http://www.razerzone.com :P

 

 

 

No masz rację podobna konfiguracja :) 12 GB ramu (nie wiadomo jakiego), GTX570 i Phenom II X6 masz rację konfiguracja bardzo podobna, wydajna i nadająca się do gier. Nie orientuję się już tak dobrze jak rok temu, ale wtedy OCZty potrafiły "piszczeć" w obciążeniu (piszczenie, świst) i po 2-3 latach eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×