Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

Dysk SSD w codziennej pracy - test

Polecane posty

Gość patrys

Oczywiście, że jest .. kilka w raidzie 0, szkoda niekiedy SSD dla innego rodzaju raid.

Odchodząc od tematów serwerowych, lepiej mieć w domu 2xSSD w raid0 plus backup niż 2xSSD w raid1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak to jest w radzie 0 jak mam 2x 128gb to mam dostępne 128gb czy 256gb na pliki ?

 

edit: już mam "Polega na połączeniu ze sobą dwóch lub więcej dysków fizycznych tak, aby były widziane jako jeden dysk logiczny. Powstała w ten sposób przestrzeń ma rozmiar taki jak N*rozmiar najmniejszego z dysków."

 

mam jeszcze takie pytanie jak bym kupił 2x Plextor PX-128M5P SSD 128GB i spiął je w raid 0 + 2 dyski na sata bez raidu. Chodzi mi o to czy kontroler na płycie gigabyte GA-P67A-UD4-B3 by mi to wszystko pociągnął

 

Edytowano przez krk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2x 128 GB w Raid0 daje Ci 256 GB z wydajnością 2x Read i 2x Write. 2x 128 GB w Raid1 daje Ci 128 GB z wydajnością 2x Read i 1x Write.

 

Generalnie mówiąc o Raid10 chodziło mi o serwery, raczej nikt nie montuje Raid0 na serwerach, nawet jeśli jest 2gie tyle na backup ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz
mam jeszcze takie pytanie jak bym kupił 2x Plextor PX-128M5P SSD 128GB i spiął je w raid 0 + 2 dyski na sata bez raidu. Chodzi mi o to czy kontroler na płycie gigabyte GA-P67A-UD4-B3 by mi to wszystko pociągnął

 

 

Nie powinno być problemów. W kreatorze sam wybierasz jakie dyski mają się znaleźć w macierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×