Skocz do zawartości
triggus

Serwis fotograficzny/portfolio

Polecane posty

Witam. Nosze sie jako powiedzmy semipro fotograf, chcacy zrobic kolejny krok we wlasciwym kierunku z utworzeniem wlasnego serwisu. Opcja minimum to na poczatekportfolio klkuset zoptymalizowanych jpegow (do 1 mb ?). Docelowo ciut wiekszy i bardziej skomplikowany serwis z mozliwosci zakupu zdjec w pelnej rozdzielczosci (zdjecia nawet do 20mb sztuka).

Nie utrzymuje sie jeszcze z fotografii; jest to wciaz hobby; wiec nie chcialbym poczatkowo na hosting wydac wiecej niz powiedzmy 200-250 zl brutto (nie wliczajac odnowienia domeny/domen w przyszlosci).

 

A props domen -przygladalem sie domenie z moim nazwiskiem. Na chwile obecna jest niedostepna, ale nie byla aktualizowana od 3 lat - byc moze jest szansa, ze obecny posiadacz jej nie odnowi, w jakim serwisie najlepiej dokonac rezerwacji ?

 

Jaki hosting i jakie parametry byscie polecali drodzy doswiadczeni forumowicze dla takiego serwisu w wersji portfolio plus powiedzmy, czyli ciut wiecej niz minimum.

(wersja max to kosztowna spiewka przyszlosci jak sadze)

Przygladam sie ponizszym ofertom:

 

1. OVH (personal + 2domeny) 130zl w promocji, 25gb dysku, no limit transfer ale jedna 200 mb baza sql - czy bedzie mi potrzeba wiecej?

Na subdomenie bedzie wisial sobie blog i powiesc w odcinkach.

 

2. o12 (atria+domena) no limits ftw ? :) 138 w promocji 50% na rok

 

3. AZ (personal + domena czy 2) rok za 100 - 2 lata za 200 zl w promo ? nie bardzo widze u nich czy to brutto czy netto.

 

A moze cos innego. Jak kazdy che zeby bylo stabilnie, user friendly, support z ktorym da sie pogadac i otrzymac jak najwiecej w ramach budzetu. Jesli nie da sie wszystkiego na raz to priorytety w powyzszej kolejnosci :)

Edytowano przez triggus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku..

Skoro chcesz coś na dłużej nie patrz na promocje typu "50% taniej" bo za rok ta cena się powiekszy i nici z "taniego hostingu". Dodatkowo polecałbym domenę również zakupić w tym samym miejscu co hosting.

 

Przechwytywać domenę możesz za pomocą dropped.pl (chyba najbardziej popularne), ew. aftermarket. Choć nie liczyłbym że ktoś kto ma domene 3 lata od tak zrezygnuje z jej opłaty, bardziej skupiłbym się nad inną końcówką .com / .pl / .eu / net itp...

 

Co do hostingów które podałeś:

- ovh fajnie ale 1 baza to trochę mało (na początek pewnie ci wystarczy) ale gdybyś potrzebował otworzyć dodatkowo coś nowego lub rozszerzyć serwis musiałbyś zmieniać hosting itp ale po co?

 

- o12 - nie znam firmy i nie ma czegoś takiego jak NO LIMITS to jedna wielka ściema bo jeśli ci dadza spory dysk/transfer to Cie przytną na ilości domen/ baz / kont email itp

 

- AZ.pl - firm tego typu nie polecam z jednego prostego powodu to firma która jest może "gigantem" nastawionym na "przemiał" ale nie zadba o Ciebie tak jak mniejsza firma (doradzi / za darmo skonfiguruje i pomoże... a nie licz sam na siebie...)

 

Co Polecam?

Hosting Biznes-Host.pl czemu?

- wysoki uptime

- spore rabaty za wpłaty(przelewy - im wiecej przelewów na portfel tym wiecej zniżek, programy lojalnościowe, linki polecające itp)

- bardzo miły support - pomagają więcej niż by powinni (skonfigurują, rozwiążą błędy itp)..

- cena proporcjonalna do jakości

- długi staż

- bardzo dobre parametry

 

Masz do wyboru:

opcje BIZNES: http://biznes-host.pl/?s=hosting-bh

 

Dla klientów indywidualnych: http://biznes-host.pl/index.php?s=hosting-bh&rodzaj=bit

Z kodem rabatowym z mojej stopki 25% upustu (będę wdzięczny jak zarejestrujesz się z mojego linka)

 

Pod twój serwis wystarczy na początek pierwszy pakiet - jeśli będziesz potrzebował wiecej zawsze możesz zwrócić się do supportu o wyższy pakiet ew. zwiększenie transferu / poj. dysku Pan Marek zawsze odpisuje i służy pomocą.

 

Domeny?: http://biznes-host.pl/domeny/cennik2 ceny również bardzo dobre ew. OVH...

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem.

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku..

Skoro chcesz coś na dłużej nie patrz na promocje typu "50% taniej" bo za rok ta cena się powiekszy i nici z "taniego hostingu". Dodatkowo polecałbym domenę również zakupić w tym samym miejscu co hosting.

 

Promocja to tylko mily bonus , jak latwo zauwazyc te pakiety mieszca sie w moim budzecie po okresie promocyjnym.

 

Przechwytywać domenę możesz za pomocą dropped.pl (chyba najbardziej popularne), ew. aftermarket. Choć nie liczyłbym że ktoś kto ma domene 3 lata od tak zrezygnuje z jej opłaty, bardziej skupiłbym się nad inną końcówką .com / .pl / .eu / net itp...

 

Te kilka domen ktore mnie interesuja sa utrzymywane od wielu lat, niektore ponad 10. Osobiscie chcialbym domene .com eu lub info czy org i serwis dwujezyczny, a jakas pl na dokladke. Tak sie niestety sklada ze domeny z moim nazwiskiem sa zajete w niemal kazdej konfiguracji polskiej czy miedzynarodowej. Zapoluje na domene czy dwie ta rezerwacja na przechwyt to na 3 lata tak?, jesli sie ktoras zwolni to nie mysle zeby byla jakas duza aukcja i moze mi wpadnie. A obecnie mysle intensywnie na alternatywnymi nazwami.

 

Co do hostingów które podałeś:

- ovh fajnie ale 1 baza to trochę mało (na początek pewnie ci wystarczy) ale gdybyś potrzebował otworzyć dodatkowo coś nowego lub rozszerzyć serwis musiałbyś zmieniać hosting itp ale po co?

 

U nich tez mozna zwiekszyc pakiet. Czy masz na mysli pakiet z wieksza ilocia baz w podobnej cenie co moze sie wiazac ze zmiana operatora?

 

- o12 - nie znam firmy i nie ma czegoś takiego jak NO LIMITS to jedna wielka ściema bo jeśli ci dadza spory dysk/transfer to Cie przytną na ilości domen/ baz / kont email itp

 

O o12 slyszalem dosc dobre opinie, w wersji podstawoej ich hosting atria to brak limitow na transfery, brak limitow na przestrzen i brak limitow na bazy. 10 kont pocztowych i 5 domen. Czy ktos moglby sie szerzej wypowiedziec na temat tej firmy ?

 

 

- AZ.pl - firm tego typu nie polecam z jednego prostego powodu to firma która jest może "gigantem" nastawionym na "przemiał" ale nie zadba o Ciebie tak jak mniejsza firma (doradzi / za darmo skonfiguruje i pomoże... a nie licz sam na siebie...)

 

Co Polecam?

Hosting Biznes-Host.pl czemu?

- wysoki uptime

- spore rabaty za wpłaty(przelewy - im wiecej przelewów na portfel tym wiecej zniżek, programy lojalnościowe, linki polecające itp)

- bardzo miły support - pomagają więcej niż by powinni (skonfigurują, rozwiążą błędy itp)..

- cena proporcjonalna do jakości

- długi staż

- bardzo dobre parametry

 

Masz do wyboru:

opcje BIZNES: http://biznes-host.pl/?s=hosting-bh

 

Dla klientów indywidualnych: http://biznes-host.pl/index.php?s=hosting-bh&rodzaj=bit

Z kodem rabatowym z mojej stopki 25% upustu (będę wdzięczny jak zarejestrujesz się z mojego linka)

 

Pod twój serwis wystarczy na początek pierwszy pakiet - jeśli będziesz potrzebował wiecej zawsze możesz zwrócić się do supportu o wyższy pakiet ew. zwiększenie transferu / poj. dysku Pan Marek zawsze odpisuje i służy pomocą.

 

Domeny?: http://biznes-host.pl/domeny/cennik2 ceny również bardzo dobre ew. OVH...

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem.

 

 

Interesujacy ten biznes-host, ceny tam zawarte wygladaja dosc korzystnie nawet pakiet premium biznes wypada ponizej 200 zl brutto.

A limity nie maja chyba duzego znaczenia szczegolnie w poczatkowym okresie mojej dzialanosci gdzie strona ma sluzyc glownie jako portfolio.

 

Czyli powiedzmy max 500 fotografii z w jpg do <2mb. zostanie miejsce na maly backup najlepszych DNG, 25 gb na start wystarczy na ten cel, 50 to juz wogole wygoda.

 

Limitu transferu tez nie powinienem przekraczac jesli bede np mial 200 osob miesiecznie ogladajacych 200 x 2mb zdjec kazda to jest jakies 80gb transferu ? Nie sadze zebym szybko wykrecal takie transfery to nie stronka z pr0nem. Tlumow nie bedzie ani zbyt wielu sesji w tym samy czasie. Domyslam sie ze te limity CPU sa dostowane jakos racjonalnie do "normalnych" potrzeb uzytkownikow. Na koncie beda sobie lezaly zdjecia i od czasu do czasu ktos je bedzie ogladal Bedzie ponadto na innej domenie popdiety blog i roznoraka pisanina. Nie mam wrazenia zebym mog wykorzystac te limity, przynajmniej w pierwszym roku.

Chyba ze sie myle :)

jesli sie zdecyduje na biznes-host to skorzystam z twojego linku dla obopolnej korzysci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. o12 (atria+domena) no limits ftw ? :) 138 w promocji 50% na rok

 

Dokładnie te 50% za atrię to nie 138 ale 102 zł z podatkiem VAT / rok, ale możesz też skorzystać z akcji jaką wrzucilismy tu na WHT gdzie do końca czerwca cena jest obcięta o 75%: http://www.webhostingtalk.pl/topic/43564-promocja-75-dla-kont-hostingowych-o12pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam ovh i odradzam Az.pl

 

Jeśli szukasz alternatyw to może poszukaj w webd.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Linuxpl nie ale netmark by już dal rade na coś takiego. Może tam warto poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sądzę, że ovh będzie idealne. Tylko weź sobie w nieco rozszerzonej opcji z większą ilością baz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×