Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hosiek

Konfiguracja dedyka

Polecane posty

Witam, miałem pewną osobe w ekipie która zajmowała sie serwerem dedykowanym - później została ona wyrzucona i od tamtej pory są stale ataki na serwer. Potrzebuje kogoś, kto za opłatą zajmie sie konfiguracją serwera wykupionego w https://www.sprintdatacenter.pl/56/serwer-sos-0 - Zainteresowani proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na kondifugracji zabezpieczen serwera. Sytuacja wygląda tak.
Posiadam sewer owysokich parapatrach gdzie wykorzystane jest 1/8 zasobów ramu oraz maxymalnie do 10% procesora. Postawione jest tam apache, serwer TS oraz serwer San Andreas Multiplayer. Na serwerze San Andreas Multiplayer gra sie płynnie a nagle w momencie przychodzi taki lag, ze nie da się nic zrobić. Z początku myślałem że to jakiś bład w skrypcie i porobiłem sobie printy oraz zoptymalizowałem go gdzie się da. Jednak to raczej nie jest to. Ktoś robi jakieś ataki które to powodują, trzeba to sprawdzić i najlepiej zabezpieczyć sie przed tego typu atakami.

Oczekuje zabezpieczenia całej maszyny - możliwa nowa instalacja. Oraz ewentualne poinformowanie co należy zrobić w przypadku ataku oraz jak to ograniczyć,

Edytowano przez Hosiek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

http://sys-com.pl tylko nie proponuj im 500 000 PLZ tylko jakąś uczciwą sumę. Firma solidna, brak zastrzeżeń.

 

Eno, 500 tys. to bardzo uczciwa kwota ;)

Chyba, że PLZty to jakaś waluta z Zimbabwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

No tak, zapomniałem, że na komunię dostałem chyba 400 PLZ, zegarek i ruskiego walkmana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@IceBeast zrozumiał przekaz :)

 

@nrm - radocha była większa niż dzisiejsza wypłata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Mili Państwo, a gdyby spróbować oprzeć to na cloudflare.com ? i co najwyżej port 7777 (San Andreas MultiPlayer) oraz inne porty dodać jako zaufane, czy też chronione? - Do końca szczerze nie wiem jak to miało by działać, ale może wy coś wymyślicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam ataki tego typu:

 

Jun 10 17:02:35 serv018077 sshd[18835]: Received disconnect from 223.4.91.58: 11: Bye Bye [preauth]
Jun 10 17:02:38 serv018077 sshd[18837]: reverse mapping checking getaddrinfo for ip223.hichina.com [223.4.91.58] failed - POSSIBLE BREAK-IN ATTEMPT!
Jun 10 17:02:38 serv018077 sshd[18837]: pam_unix(sshd:auth): authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty=ssh ruser= rhost=223.4.91.58  user=root
Jun 10 17:02:40 serv018077 sshd[18837]: Failed password for root from 223.4.91.58 port 46474 ssh2
Edytowano przez Hosiek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

CF działa tylko na http i https.

 

Tak jak kolega wyżej to nie ssh, aczkolwiek dobry zwyczajem jest by port ssh nie był dostępny publicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam(miałem fail2ban) jednak blokował mi tylko próby Dosa na apachu. Teraz jeden z użytkowników tego forum konfiguruje mi maszynę więc mam nadzieje ze rozwiąże to moje problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Gdyby tylko ktoś wiedział, że to nie powoduje brute force, a fail2ban nadaje się tylko do tego.

 

Problemem jest sieć i bardzo szybko można ocenić czy pomoże konfiguracja programowa, czy potrzebny jest dodatkowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×