Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kamikadze

Uruchamianie pc o określonej porze

Polecane posty

Gość Kamikadze

Mam pytanie,

 

jest jakiś prosty sposób na uruchamianie o określonej porze serwera/komputera. Tzn np. wybudzanie go ze stanu wstrzymania czy hibernacji na określoną liczbę godzin?

 

Planuję coś takiego zrobić pod backup, a sam WOL + skrypt teoretycznie by załatwił sprawę, ale jeszcze nie testowałem tego :)

 

Może jest coś prostszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś prostszego to chmurka np. w ecloud i wybudzanie jej przez api, ale to wiąże się oczywiście z $$$.

 

Co do locala to poczytaj o wake-on-lan, może Ci pomóc. Ustawiasz access na wybudzanie z shutdownu i dalej myślę, że sobie poradzisz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym, że nie każda sieciówka i nie każda płyta główna radzi sobie z budzeniem po LANie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie każda. Jest to silnie uwarunkowane biosem i jego możliwościami, ale prawda jest taka, że bez tego jedynym sposobem jest "home-made" rozwiązanie, które nie jest aż tak proste ;).

 

Jak komuś zależy to sobie pisze dosłownie kilka linijek posługując się API danej firmy i ma problem z główki. O ile oczywiście taki backup wchodzi w grę (sam posiadam).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Coś prostszego to chmurka np. w ecloud i wybudzanie jej przez api, ale to wiąże się oczywiście z $$$.

 

Co do locala to poczytaj o wake-on-lan, może Ci pomóc. Ustawiasz access na wybudzanie z shutdownu i dalej myślę, że sobie poradzisz ;).

 

Pisząc w temacie o WOL chodziło mi o Wake On Lan :)

 

Muszę przetestować bo i tak będzie przez jeden switch leciał backup to mogę spokojnie wywoływać serwer docelowy ze źródłowego i zamknąć wszystko w jednym skrypcie w bashu.

 

Ale tak spytałem bo może są jakieś inne metody. Jeszcze sprawdzę czy obsłuży mi ta płytka bo widziałem tam wake on lan, ale czy to zadziała to nie wiem. Sprawdzę w sobotę.

 

Zależy mi na tym żeby on leciał u mnie w sieci a nie po internecie ze względu na transfery. Po co mam pchać coś 50-100 kb/s jak mogę mieć mega/giga bitowym łączem do maszyny 10cm niżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że nie doczytałem o WOL pierwszym razem ;).

 

Raczej nic prostszego nie będzie, chyba że własna maszyna wciskająca guzik czy wysyłająca napięcie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest łatwiejsze rozwiązanie. W biosie możesz ustawić godzinę, o której komputer ma się włączyć. Później w systemowym schedulerze ustawiasz akcje, które mają się wykonać po starcie lub o określonej godzinie a na sam koniec odpalasz skrypt, który wyłączy komputer, czyli np. dla windowsa: shudown -f -s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×