Skocz do zawartości
nowy01

Brak sygnału DVB-T USB ADB-100T (Od telewizji N)

Polecane posty

Witam, Kupiłem tuner DVB-T USB od Nki, aby móc oglądać telewizję na PC. Podłączyłem, wgrałem sterowniki, podłączyłem antenę a tu patrzę że nie ma sygnału... Dodam, że antena jest sprawna, ponieważ na 2 PC z tym dekoderem USB bez problemowo wszystko działa. Wszystko tak samo zainstalowałem na obu PC (win xp) i nie było żadnych komplikacji tu i tu... Jak myślicie w czym może być problem?

post-20721-0-24972200-1370346821_thumb.jpg

post-20721-0-14893100-1370346824_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A jaką masz antenę? Taką małą pipkę z zestawu czy zwykłą siatkową? Jak tą pierwszą to do kosza z nią :)

 

Podłącz prawdziwą antenę albo sprawdź czy ten komp złapie tam gdzie stoi tamten (antena w tym samym miejscu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłą siatkowa antenę. Na 1 PC działa wszystko podłączam jest jakość 100% kanały śmigają b.dobrze podłączam ten dekoder z tą sama anteną do 2 PC i 0% antena jest w jednym miejscu mocna przyczepiona nie ma szans, aby się ruszała.

 

Nie mam naprawdę zielonego pojęcia co może być nie tak...

Edytowano przez nowy01 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym DVD-T w Polsce wyszło jak zwykle, czyli do dupy. Miało być pięknie, cyfrowo, w HD... Ja na ten przykład mam antenę siatkową, ze wzmacniaczem, pełen wypas, a łapię tylko jednego MUXa (drugiego, z Polsatami, TVNami itp.). MUXów 1 i 3 (z TVP) nie łapię, czasami z ledwością uda się złapać MUX 1, ale jakość sygnału jest tragiczna i po jakimś czasie znika całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Instalujesz sterowniki z tej samej płytki czy pliku? Sprawdź też konfigurację na jednym i drugim PC, może kraj musisz ustawić albo co innego :)

 

d.v u mnie śmiga ok, ale mimo to zdarza się jakaś przerwa w nadawaniu (zwykle jak wieje wiatr). Na analogu to przez chwilę była kasza a tutaj zawiesza się obraz albo mam choinkę kolorów na ekranie i aż oczy bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki instalowałem z tego samego pliku. Testowałem różne programy i na żadnym nie działa... Na tamtym 1 PC na każdym programie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Hmmm a zasilacza anteny nie ruszasz przypadkiem jak nosisz dekoder?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder jest takiej wielkości pendrive (taki mały), ale zobacz, że jak podłącze pod 1 pc to mogę ruszać tym itp (wszystko leży na podłodze) i nic to nie przeszkadza, postawiłem nawet obok siebie te 2 kompy i tylko przełączyłem kabel, ponieważ mam do podłączonego do przedłużki USB i lipa... Coś może być w systemie nie tak bo innej opcji nie widzę... Pewnie reinstalacja systemu mnie czeka...

Edytowano przez nowy01 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×