Skocz do zawartości
Vizi

Domena dla TS3 i www <Pomoc przy konfiguracji>

Polecane posty

Witam,

 

Niedawno kupiłem domenę i chciałbym za jej pośrednictwem łączyć się ze stroną, ts'em i mailem.

Co do maila wiem, że mogę podpiąć gmaila, ale w kwestii ts'a i strony jestem troche skołowany, trochę już czytałem, więc coś wiem, ale i nic.

mam stronę na xaa.pl a teamspeak, no jeszcze nie wiem gdzie będzie ale to nie ważne.

 

Wiem, żeby podpiąć tą stronę pod domenę muszę przekierować DNS domeny na dns podane prze xaa.pl i już, ale w tym miejscu pojawia się kwestia ts'a.

czy mogę go podpiąć pod domene przez rekord A czy muszę ustawić alias na cname ts3.domena.pl
Domnęne mam wykupioną w bizneshoscie i cieżko mi się tam z tymi ustawieniami połapać ponieważ w panelu głównym mogę zmienić dns, ale w panely DNS moge " dodać strefe"(żeby wgl cokolwiek ustawić) i tam jakby mogę osobno ustawić wszystko screeny:
panel głóny

http://nanogaming.xaa.pl/domena/domena.png

 

panel DNS zarządzanie strefą:
http://nanogaming.xaa.pl/domena/domenaa.png (dane w formularzu wygenerowane przez system po wypoełnieniu pól w "dodaj strefe >nazwa >ip) [ip od starego ts'a roboczego gdy próbowałem to ustawić] dodatkowo gdy widzę główne ustawienia strefy mam "Typ: Native", tak powinno być?

 

bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu tego formularza poprawnie

Edytowano przez Vizi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jest takie pole do wypełnienia tu na forum w prawym górnym rogu podpisane "Szukaj".

 

Ludzie codziennie tworzą takie tematy więc wykażcie się trochę własną inicjatywą i szukajcie na forum albo na google bo to robi się nudne na prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chaotycznie to napisane... Jeżeli masz podpiętą domenę na serwer www (w twoim wypadku xaa.pl), wystarczy dodać DNS rekord A na serwer teamspeak (adres ip) i voilà

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super późna pora na odpowiedź, lecz nie miałem czasu się za to zabrać.
To tak:
1. W głównych ustawieniach domeny przestawiłem nds na servery proserwer.pl tak jak to jest u nich w FAQ by podpiąć domenę - Działa

2. W domenie ustawiłem dodatkową strefę ts3.domena.pl rekord a ts3.domena.pl (po wpisaniu samego ts3, formularz sam dopisywał reszte domeny po kropce i IP: xxxxx (ts3) i to już nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. W domenie ustawiłem dodatkową strefę ts3.domena.pl rekord a ts3.domena.pl (po wpisaniu samego ts3, formularz sam dopisywał reszte domeny po kropce i IP: xxxxx (ts3) i to już nie działa

Zapewne chodzi Ci o rekord SRV

https://support.teamspeakusa.com/index.php?/Default/Knowledgebase/Article/View/293/0/does-teamspeak-3-support-dns-srv-records

Edytowano przez Syndrom (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×