Skocz do zawartości
nowy01

WiFi z dobrym zasięgiem na podwórku

Polecane posty

Witajcie :) Chciałbym sobie zrobić instalację WiFi i mam pytanie do was jak takie coś wykonać. Pewnie trzeba jakiś Router WiFi + nie wiem antena jakaś? którą podłącze do routera i umieszczę z tyłu domu na ścianie? Widziałem, że są takie duże anteny, ale nie wiem czy je do routera się podłącza. Powiem tak nie znam się na tym kompletnie i chciałbym sie dowiedzieć jak takie coś wykonać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz już router w domu? Jeśli tak to możesz dokupić drugi z mocniejszą anteną i ustawić funkję repeat'er. Wszystko zależy jak daleko od apka chcesz korzystać z wifi. Super mocna antena w routerze też się nie zda kiedy będziesz w dużej odległości ponieważ sygnał musi docierać w dwie strony. Ważna więc jest też moc nadawcza anteny w laptopie. Niemniej jednak napisz najpierw czy posiadasz już router z wifi bo może wystarczy zmienić jego konfigurację WIFI. Routery ze standardową konfiguracją nie mają włączonej pełnej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam router TP-LINK TD-8840T on jest bez WiFi i chcę drugi WiFi zakupić. Czytałem, że można podłączyć do niego router wifi przez kabel rj45 i np. umieścić go w innym miejscu, da się tak? Również znalazłem takie coś w sieci: http://iv.pl/images/94658174019906026224.png

 

Edytowano przez nowy01 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z neostrady lub podobnej usługi w technologii adsl? Najlepiej jak wymienisz swój router na coś z 3 antenkami, w technologii N. Powinno dać radę, taki router już ładnie sieje. Lepiej wymienić swój główny router na jakiś porządny, bo kupienie za 50zł routera z wifi nie rozwiąże Twojego problemu jeśli oczekujesz komfortowego użytkowania internetu w większej odległości od domu.

 

PS Pamiętaj, że router musi obsługiwać ADSL jeśli korzystasz z internetu przez linię telefoniczną. Firma nie ma większego znaczenia - tp-link, d-link może być.

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Podłączyć po rj45 drugi router to nie problem (u mnie tak pracuje Edimax z TPlinkiem).

 

 

 

Osobiście poluję na taki router

http://allegro.pl/tp-link-td-w8960n-nowy-v4-router-adsl-neostrada-i3252876692.html

 

 

Ale tobie bym polecił coś w tę deskę

http://allegro.pl/tp-link-td-w8970-router-adsl2-wifi-n300-2xusb-i3266098650.html

 

 

Pamiętaj też że im bliżej dworu i im mniej przeszkód (typu drzwi/ściany/okna) tym lepiej.

 

Im grubszy mur tym mniejszy zasięg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupić router na min. 2 anteny wymienialne i jedną z nich podprowadzić bliżej np. ogrodu na kablu. Na pewno będzie to lepsze rozwiązanie niż repeater.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak duże jest to Twoje podwórko? Bo może wystarczy zwykły APek przy oknie, który rozwiąże sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tyłu domu do garażu jest z 10-15m z przodu domu mam ogródek to i tak bym tam nie używał, więc tylko tył bym chciał tak sobie teraz myślę, że nawet starczył by router z dobrym zasięgiem na parapecie i zrobić w ten sposób, że właśnie do obecnego routera podłączył bym router WiFi i umieścił go na parapecie po drugiej stronie domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup drugi AP (zwykły, prosty TP-Link wystarczy) i postaw go od strony podwórka. Bez kombinacji i będzie działać. Połączysz je skrętką, wyłączysz na nim dhcp i wsio. Cieszysz się działaniem. Bez kombinowania z antenami i innymi cudami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być wodoszczelne to może Ubiquiti NanoStation Loco M2 oraz masz jakiś większy budżet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×