Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
karamy24

MyBB (niewiele przeróbek) czy PHPBB3 (sporo przeróbek) ?

Polecane posty

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy warto przerabiać PHPBB3 na tak przyjazny interfejs użytkownikowi jaki znajdziemy w MyBB?

 

Użytkownikom bardzo odpowiada intuicyjność oraz możliwości MyBB - przykładem jest Ajax. Dodawanie postów, przeglądanie profilów czy też jakiekolwiek inne zmiany od strony użytkownika są bardzo przyjemne.

 

PHPBB3 jest jednak pionierem pod względem wydajności i optymalności funkcjonowania w darmowych silnikach for. Zastanawiam się jednak czy zastosowanie i przerobienie PHPBB3 nie da odmiennych skutków.

 

Chciałbym się również dowiedzieć, które forum Waszym zdaniem da większą renomę - na PHPBB3 czy na MyBB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wysyłanie odpowiedzi do tematu poprzez JS jest za***iaszcze. Poza drobnym szczegółem że jest ono bezużyteczne, dlatego że aby zobaczyć nową odpowiedź - trzeba odświeżyć stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od skali forum i przyszłości Twojego projektu. MyBB nie jest aż tak złe jak wiele osób mówi, może i było ale w wersjach 1.4 i wcześniejszych. Dzisiaj naprawdę ciężko się jakoś "bardziej" przyczepić do tego kodu. Z drugiej strony phpbb3 jest zaufane i pewne. Wg mnie jeśli masz zamiar phpbb3 przerabiać w oparciu o rozwiązania z MyBB to zostałbym przy samym MyBB, jako że efekt na pewno nie będzie lepszy wydajnościowo niż czyste MyBB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yhym.. Wypowie się ktoś jeszcze? ; )

I jak względem renomy, bo ostatnio niestety to gra dosyć zasadnicza rolę.

 

Warto zrezygnować z tak przyjaznego użytkownikom interfejsu na rzecz wydajności ?

 

Liczmy, że Ajax jest faktycznie zbędny, a w PHPBB3 można dostosować wygląd profilu do tego, który jest na MyBB - to samo względem wyglądu postów na forum.

 

Jak myślicie, co jeszcze z MyBB mogłoby zostać wdrożone w PHPBB3 w celu uzyskania bardziej przyjaznego użytkownikom interfejsu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wysyłanie odpowiedzi do tematu poprzez JS jest za***iaszcze. Poza drobnym szczegółem że jest ono bezużyteczne, dlatego że aby zobaczyć nową odpowiedź - trzeba odświeżyć stronę.

Spróbuj zaaktualizować MyBB z jakiegoś beta (nawet nie wiem ile lat temu to musiało być, bo ja używam MyBB "tylko" od 3) do najnowszej i zobacz że jednak nie trzeba odświeżać strony po dodaniu posta w szybkiej odpowiedzi (czyli dodawanie poprzez JS).

Edytowano przez ToFFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że przy dużym forum i tak wypadałoby się przenieść na IPB/vBulletin. Ja bym wybrał na Twoim miejscu MyBB. Te głosy o obciążeniu to bardziej plotki niż rzeczywistość (tym bardziej, że na forum mybb masz opisane parę metod na odciążenei skryptu). Musiałbyś mieć naprawdę duże forum, żeby odczuć, że MyBB już nie daje rady. Sam polski support MyBB jest bardzo duży i bardzo aktywny, a nie zauważyłem, żeby strona chodziła "zmulona".

Macsh, może i bezużyteczne, ale ludziom się takie bajery podobają.

Jedyny problem z MyBB to szablony, tutaj trzeba się trochę naszukać by znaleźć coś sensownego. Ewentualnie zapłacić ;).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Hosting jest obecnie tak tani, że zdecydowanie ważniejsza jest użyteczność. Bez użytkowników nawet najlepszy skrypt nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że są hostingi z dobrym sprzętem, nie znaczy że powinniśmy używać źle napisanych i niezoptymalizowanych aplikacji, zalicza się do nich MyBB.

Edytowano przez Macsch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie ma żadnego innego, darmowego odpowiednika silnika, który posiada takie wsparcie i jest tak intuicyjny w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masch, a, że Cię tak zapytam jak duże forum miałeś na MyBB ( o ile w ogóle je miałeś)? Zero przykładów i tylko opinia nie poparta, żadnymi argumentami.

Bo moim zdaniem w obecnych wersjach, to bardziej przeszły pogląd panuje, niż faktyczny stan.

Przy PHPBB, myślę, że wręcz wypadają podobnie jeżeli chodzi o zużycie serwera.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masch, a, że Cię tak zapytam jak duże forum miałeś na MyBB ( o ile w ogóle je miałeś)?

Forum na MyBB mam od 3 lat i tylko z lenistwa i dużej ilości autorskich modyfikacji nie przeprowadzam się coś innego.

 

Zero przykładów i tylko opinia nie poparta, żadnymi argumentami.

Bo moim zdaniem w obecnych wersjach, to bardziej przeszły pogląd panuje, niż faktyczny stan.

Nie trzeba argumentów, wystarczy że przeanalizuje się źródło aplikacji i po zdaniu sobie sprawy że MyBB ma szablony oparte na evalu i brak mu takich rzeczy jak preparsowanie bbcode czy cachowanie postów można samemu ułożyć sobie argumenty dlaczego go nie używać.

 

Przy PHPBB, myślę, że wręcz wypadają podobnie jeżeli chodzi o zużycie serwera.

Jesteś może powiązany z jakiś supportem MyBB? Tam też ludzie mają zasłonięty zdrowy rozsądek i wolą pisać bzdury że to najlepsza darmowa aplikacja forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

@Macsh

Jaki support masz na myśli pisząc o rozsądku? Chyba nie polskim wsparciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×