Skocz do zawartości
TheKrzysztofa

Serwer VPS z ochroną przed atakami dla www i voice

Polecane posty

Witam, poszukuje firmy która dostarcza usługi VPS w miarę rozsądnych cenach (jednak nie jest to wyznacznikiem). Głównym punktem jest ochrona serwera przed wieloma atakami DDoS i Dos przez osoby które widocznie mają problemy psychiczne.

 

Na serwerze chcę umieścić serwer www dla forum na silniku IPBoard (o nie zbyt dużym ruchu) więc dobrze by było jak by miał minimum 1GB ramu. (Także zaparkowane były by domeny ze stronami opartymi na HTML'u)

 

Dodatkowo, znajdował by się serwer TeamSpeak 3 z +50 aktywnymi osobami (Nie sądzę aby było więcej osób) opcjonalnie serwer Ventrilo dla 10/20 osób.

 

Kolejnym wyznacznikiem było by łącze (także dla TS3 VT), chce postawić serwer shoutcast ale nie o dużej ilości słuchaczy dla znajomych oraz do testów czyli koło 30 slotów.

 

Nie jestem do końca znawcą, od tej strony i nie wiem jaki procesor byłby najlepszy pod w/w potrzeby ale sądzę że 1 rdzeń 2.5 GHz coś koło tego.

 

Aktualnie posiadam serwer VPS

2 x 2.8 GHz

3 GB ram /max 4

Dysk 50GB

Transfer No Limit

Lokalizacja Poznań

 

Jednak co jakiś mały atak z takich stron jest blokowany - opłacony na rok z góry no ale trudno się mówi.

 

Rozważam Hosteam.pl słyszałem sporo dobrych opinii.

 

ps. Lokalizacja nie musi być PL może być DE czy też FR, kwota także nie gra zbyt dużej roli ale jak wiadomo oszczędność to podstawa

 

//# OPCJA // Możliwość zakupienia licencji DA w cyklu miesięcznym.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Edytowano przez Miłosz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Szwajcaria może być to zajrzyj tu:

 

https://incloudibly.com/en/

 

Ceny wysokie ale nie spodziewaj się, że tego typu rozwiązania są tanie. Nie testowałem ale wygląda na porządną firmę.

 

Interesująca oferta, pierwszy raz słyszę o tej firmie (bo zagraniczna :D)

Cena aż tak nie jest zła do portu jakiego dają oraz zabezpieczeń jak tutaj można wyczytać. Napisze na temat tego 7 dniowego testu i sprawdzę.

 

Jedynym minusem jest ta odległość, sporawy ping jest gdzie do FR mam 35 to do Szwajcarii mam 70.

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy te tańsze pakiety sprawdzą się w przypadku ts3. Ale zawsze do supportu możesz w tej sprawie napisać zeby dobrali Ci odpowiedni pakiet ;) Zainteresuj się też poradnikiem Archiego w dziale Bezpieczeństwo i punktem dot. DDOS. Na Twoim mniejscu poszukałbym raczej tańszych rozwiązań.

 

Przetestować można. To pamiętaj żeby napisać opinię po testach ;)

Edytowano przez mynod3 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to tak małe podsumowanie

 

Szwajcarskie IncloudIbly (https://incloudibly.com/en/) mogę tydzień testować jak opłacę serwer, dopiero wtedy ze zwrotem zrezygnować.

Polskie HosTeam.pl - Nie oferują ochrony DDoS serwerów VPS (taką odpowiedź uzyskałem w wiadomości e-mail), jedynie co jeżeli atak zagraża infrastrukturze odcinają serwer który można ponownie podłączyć w panelu (Nie zawieszają całkowicie jak pewna firma)

 

W takim razie chciałbym uzyskać Polecone wg. Was dobre VPS które by nadawały się pod wymienione w poście 1 zadania. Jednak aby zachowywały się tak jak w HosTeam.pl (blokada serwera po zbyt dużym ataku) - Nie chce aby serwer został zawieszony bez możliwości odblokowania.

 

Cena dowolna (w granicach rozsądku)

 

Proszę także o wypowiedzi firm :)

 

Pozdrawiam

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×