Skocz do zawartości
djbaggi

Serwer Dedykowany. Ile wytrzyma? Pare Pytań

Polecane posty

Witajcie. Mam takie pytanie. Chciałbym się spytać, ile serwer dedykowany o takich parametrach :

Intel Core i5-2400

Rdzenie 4 Wątki 4 Zegar 3.1GHz

Pamięć RAM 16 GB DDR3

Połączenie100 Mbps

Utrzyma i teraz Pytania.

a) Serwerów Głosowych Teamspeak 2/3 o pojemności slotów od 10 do 20.

b) Serwerów Minecraft o pojemnosci slotów od 20 do 30

c) Serwerów Counter Strike 1.6 o pojemności slotów 10-20

d) Serwerów VENTRILO o pojemności slotów 10-20

 

Dlaczego pytam? Jestem młodym początkującym ,,Hostingowcem" idę na informatykę i mnie Ciekawi ile firmy na dedykach stawiają serwerów.

PS : Na głosowe trzeba jakies licencje specjalne i tak dalej?

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli chodzi o TS to tyle slotów ile ci transfer (łącze i limit transferu pozwoli) (przy vt to samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy słowo "ciekawi" piszemy z dużej litery?

Na wszystkie zadane przez Ciebie pytania jest tyle odpowiedzi w Google, że kompletnie nie rozumiem sensu napisania tego tematu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

b) Serwerów Minecraft o pojemnosci slotów od 20 do 30

Tu jest względne - Zależy od optymalizacji i poniekąd humoru javy. Ale i tak klarownej odpowiedzi nie poznasz od forumowiczów. Musisz znaleźć kogoś kto siedzi/siedział w tym biznesie i zna się na rzeczy lub samemu po testować w jakiś sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wszystkiego, nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi. Na serwery gier składa się dużo czynników, ilość dodatków do serwerów, aplikacji pobocznych, samej konfiguracji. Z minecraftem problem jest taki, że java zje tyle ile masz zasobów aż w końcu przy pewnej liczbie osób serwer się scrashuje. Ale to też zależy jakiego używasz serwera bukkit czy jakiś inny i ile odpalisz pluginów. Ja bym raczej powiedział, że z takim serwerem możesz już działać i spokojnie serwer do cs postawisz. Natomiast jak będzie, przekonasz się sam.Pamiętaj, że sama konfiguracja serwera(np zainstalowanych aplikacji) czy samych serwerów gier ma znaczący wpływ na zasobożerność poszczególnych procesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy słowo "ciekawi" piszemy z dużej litery?

Na wszystkie zadane przez Ciebie pytania jest tyle odpowiedzi w Google, że kompletnie nie rozumiem sensu napisania tego tematu..

 

Nie ma to jak debilne zachowanie kogoś kto:

1. nie zna się w temacie a podejmuje dyskusję

2. zamiast zająć się tematem szuka literówek i udaje słownik języka polskiego.

3. chce zaszpanować w necie

4. nabija licznik postów

 

Przez takich ludzi jak wyżej zacytowany mamy wyszukiwarkę google, która odwołuje do forum, które odwołuje do google - wyniku takiego szukania nie muszę wyjaśniać.

Sam przyznam, że to jedna z najbardziej denerwujących mnie sytuacji jakie spotykam w wirtualnym świecie.

 

Co do serwera: jeśli będzie na każdym z serwerów taki plugin jak Factions, xClans czy pluginy do logów to 3-4 serwery po 25 slotów będą działały poprawnie. Można to zwiększyć ale tutaj potrzeba zmiany ustawień systemowych, lokowania pamięci RAM i plików serwerów. W przypadku serwera z modami to może nawet jeden totalnie zamulić procesor, zależy właśnie jakie mody będą na nim i w jakim stopniu będzie serwer używał te mody.

 

Jeśli chcesz szerszej pomocy, zapraszam na pw. Wtedy omówić można szczegóły dotyczące zasobów i serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma to jak debilne zachowanie kogoś kto:

1. nie zna się w temacie a podejmuje dyskusję

2. zamiast zająć się tematem szuka literówek i udaje słownik języka polskiego.

3. chce zaszpanować w necie

4. nabija licznik postów

 

Ale pisanie na webhostingtalku na temat serwerów gier to już debilne nie jest?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma to jak debilne zachowanie kogoś kto:

1. nie zna się w temacie a podejmuje dyskusję

 

Śmiechłem ;).

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah te wasze śmieszne docinki.

Chłopak nie pisze o tym jak powinno się pisać.

Nie masz zamiaru mu udzielić pomocy - to czółko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×