Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
yehaa

Pytanie o start-up portalu

Polecane posty

Witam prosilbym userów o pokazanie najbardziej estetycznych i frendly user forów i portali tematycznych z jakiejs jednej branzy

Czy frendly user to zawsze oznaacza to ze cos jest jak najprosciej zrobione?

Jaki skrypt polecacie do postawienia portalu o wybranym okresie z historii europy? (kiedys stawialem forum nawet na Joomli)

Czy jezeli strona zarabia 3-6 euro dziennie to duzo?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z płatnych skryptów definitywnie vBulletin i IPBoard, od zawsze na topie, nieruszone.

Z darmowych polecach hatowanego przez wielu MyBB bądź zaufanego i stabilnego phpBB3, bawiłem się trochę z SMF i jakoś mnie do siebie nie przekonał, a reszta im nie dorównuje ;).

 

User-friendly oznacza tyle, że ma być przyjazny użytkownikowi. Proste najczęściej są przyjaźniejsze bo użytkownik czuje się "bezpieczniejszy" na takim forum niż jak ma milion działów, regulaminów, kolorków i kto wie czego jeszcze, na start dostaje ścianę informacji i nawet nie wie gdzie kliknąć.

 

Forum nie musi być proste do przesady, wystarczy że wszystko jest na swoim miejscu, wiadomo gdzie trzeba klikać i nie potrzeba przewijać w nieskończoność.

 

5 Euro? 20 zl. X 30? 600 zl. Czy to dużo? Zależy bardziej od tego ile poświęcasz pracy na to i ile kosztuje sam serwer. Zakładam, że przynajmniej 500 zł z tego masz więc jak na forum to całkiem sporawa suma.

 

A co do przykładów to masz ich na pęczki. W końcu najbardziej aktywne fora musiały się czymś wyróżnić, żeby wskoczyć na topkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 Euro? 20 zl. X 30? 600 zl. Czy to dużo? Zależy bardziej od tego ile poświęcasz pracy na to i ile kosztuje sam serwer. Zakładam, że przynajmniej 500 zł z tego masz więc jak na forum to całkiem sporawa suma.

 

Sporawa jak na gimnazjum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Sporawa jak na gimnazjum...

Nie pakuj wszystkich do jednego worka...

Zarobki bardzo fajne. I nie tylko dla gimnazjum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pakuj wszystkich do jednego worka...

Zarobki bardzo fajne. I nie tylko dla gimnazjum...

 

Przy założeniu, że się spędza nad tym z godzinę miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisze ze tyle euro bo jeden facet sprzedawl portal i wlasnie pisal ze zarabia 2-3 euro

Pytam sie potem po 2 miesiacach to pada info ze to juz nie na sprzedaz a on zarabia na tym 3-6 euro

ale i tak nie dal linka do swojego dzieła

Wiecej zarobic tak start-upowo to chyba juz tylko na tym ze jakis studentów zatrudnic albo w ogole niech wolonatriusze przygotowuja tresci i robia moderacje beck-upy etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy jakiś start-up w ogóle zarabia cokolwiek przez pierwszy rok czy dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to slabo bo wiesz bierzesz sie za sprzedaz byle dlugopisow:) albo czegos takiego to od razu $$ leci (od pierwszego dnia pozycjonowania)

a uslugi pozycjonerskie to tez chyba dopiero poczatek branzy seo w PL i raczej juz cen wyzszych nie bedzie. Po tym co slyszalem w tv ze bedzie teraz duzo informatyków to wiesz ceny beda 9,99 za efekt :D

a i tak zawodem przyszlosci bedzie sprzedawca i posrednik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy jakiś start-up w ogóle zarabia cokolwiek przez pierwszy rok czy dwa

 

Nigdy nie inwestuj bo nie masz pojęcia o takich projektach najwidoczniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w ogole mysle ze jest duzo na takich forach osob co maja zadatek na nauczycieli- duzo gadaja i duzo programuja :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nigdy nie inwestuj bo nie masz pojęcia o takich projektach najwidoczniej ;)

 

 

Chcesz powiedzieć, że startup zwykle od dnia pierwszego pokrywa koszty chociażby garażu dla załogi, komputerów, oprogramowania, serwerów, reklamy, księgowości itd... ?

 

Pamiętaj, że zarobek = przychód - koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

garażu dla załogi, komputerów, oprogramowania, serwerów, reklamy, księgowości itd... ?

 

 

 

gdzie w start -upie masz takie wydatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcesz powiedzieć, że startup zwykle od dnia pierwszego pokrywa koszty chociażby garażu dla załogi, komputerów, oprogramowania, serwerów, reklamy, księgowości itd... ?

 

Pamiętaj, że zarobek = przychód - koszty

 

elcct, bez urazy może mnie źle zrozumiałeś ;) aczkolwiek tak startup powinien zarabiać maksymalnie od 4-6 msc działalności, nie podam Ci kwot bo to nie jest istotne ale dochód jakiś musi być, przecież inaczej by się to kupy nie trzymało :)

 

wiele zależy od branży i samej etyki prowadzenia biznesu, Ty napisałeś o zarabianiu, więc tak powinien zarabiać, nie jest to jednoznaczne z przychodem oraz zyskiem inwestora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

elcct, bez urazy może mnie źle zrozumiałeś ;) aczkolwiek tak startup powinien zarabiać maksymalnie od 4-6 msc działalności, nie podam Ci kwot bo to nie jest istotne ale dochód jakiś musi być, przecież inaczej by się to kupy nie trzymało :)

 

wiele zależy od branży i samej etyki prowadzenia biznesu, Ty napisałeś o zarabianiu, więc tak powinien zarabiać, nie jest to jednoznaczne z przychodem oraz zyskiem inwestora ;)

 

Ja pisałem o tych 600, ciężko to nazwać zarabianiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

600 za nic nie robienie ? Jak masz na zbyciu to BARDZO CHĘTNIE przygarnę taką kasę :) Bo żeby tyle normalnie zarobić muszę odsiedzieć trzy i pół doby w robocie (jaka mam stawkę :) ?) Godzinka dziennie, na lajcie, z nudów pogrzebać i jest kasa. Żyć nie umierać. Ciut więcej wysiłku ażeby była dycha euro to wychodzi minimalna krajowa, no dwie może trzy godzinki dziennie, ja też tak kce !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

600 za nic nie robienie ?

 

600 na pewno nie jest za nic nie robienie

1. pomysl

2. wykonanie

3. seo

4.kontent

5.serwer-hosting

etc

 

Wg tego co wiem na takie tematy to masz kilka takich for albo portali albo sprzedazy/ posrednictwa w czyms i masz na oplaty

 

Mam kontakty w mniejszych miejscowosciach i wiem ze przeprowadzic sie tam gdzie sie lepiej zyje to problem a co dopiero wyjsc naprzeciw z jakas idea albo swoim biznesem

Edytowano przez yehaa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×