Skocz do zawartości
djbaggi

cPanel złe dane do ftp?

Polecane posty

Witam Serdecznie. Wykupiłem dzisiaj Hosting i Domenę na Global Network. Wszystko fajnie, cPanel śmiga okej. Chciałem odpalić FTP żeby załadować wordpressa. i tutaj zaczynają sie schody. Nie mogę w ogóle sie zalogować na FTP ! Wchodzę sobie w FTP account

Special FTP Accounts

No i mam swoją nazwe strony i potrzebny login host port itp. Oddpalam File Zille no i nic, nie mogę się zalogować wpisuje hasło do C-Panelu hasło do konta raz tak raz tak i nic. Domena w ogóle się nie otwiera. Nie wiem co mam robić teraz. Ludzie pomóżcie. Utworzyć nowe konto ftp? Ale po co jak potrzebuję sie dostac do głównego serwera.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

A domenę podpiąłeś oraz jaki błąd ci wyskakuje przy próbie połączenia się? Oczywiście nie próbujesz połączyć się do serwera z adresu domeny... Do głównego serwera nie dostaniesz się, możesz o tym tylko pomarzyć ;) Masz dostęp tylko do części serwera (katalogu użytkownika)

 

Aby podpiąć domenę musisz dodać ją w Cpanelu oraz zmienić DNS na te które są dostępne u twojego operatora w tym wypadku Global Network. Nie będę pisał jak to zrobić bo wystarczy trochę poszukać dokładnie 0.13 sekundy. Co do FTP to zapewne łączysz się przez domenę i dlatego nie chce ci zadziałać, proponuję wejść przez adres IP albo subdomenę, czy co oni tam mają.

 

 

EDIT1

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Po 1. domena jest podpięta pod serwer? Jeżeli tak to sprawdź czy została zarejestrowana.

Po 2. spróbuj stworzyć nowe konto FTP i się zalogować. A nie dostałeś danych do FTP na maila?

Po 3. support szybciej odpowie niż my tutaj wywróżymy bez konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena musi być zarejestrowana i podpięta jestem pewien.

Na FTP udało się wejść przez IP wysłane na e-maila. Teraz kopiuje pliki z wordpressai dam znać czy coś się ruszyło czy domena chociaz się odpali czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale jeżeli dzisiaj rejestrowałeś to sprawdź czy wpisy DNS są poprawne i poczekaj na rozpropagowanie ich w sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj nawet e-maila od dns coś tam że moja domena została zarejestrowana. Zresztą jak sprawdzić czy domena jest podpięta w c-panelu? Nigdy nie miałem styczności z c-panelem.

EDIT

Przekopiowałem pliki file zillą na serwer do folderu Wordpress

I dalej nic domena nawet nie ruszyła. Co musze jeszcze zrobić? Bo powinno nawet jakiś error wyskoczyć na tej domenie a jest tak jakby jej po prostu nie było. Kompletnie nie wiem co mam zrobić.

Edytowano przez djbaggi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Łukasz, ale podejrzewam że użytkownik kupił domenę, ale standardowo nie jest ona podczepiona pod serwer WWW w CPanelu. Czyli użytkownik musi odnaleźć genialną opcję w panelu pod nazwą "Dodaj domenę"/"Podepnij domenę" w kategorii Domeny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Strona niby działa bo odpalił się plik index.html który zrobiłem dla testu. Czyli wszystko jest okej? Teraz tylko odpakować wordpressa i jazda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli index.html ci chodzi to do tego samego folderu rozpakowujesz wordpressa, tworzysz jeszcze bazę danych i instalujesz wordpressa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK!. Problem polegał na mojej niecierpliwości a domena po prostu się aktywowała przez 1h. Wszystko śmiga zrobione mmm !!

Dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×