Skocz do zawartości
Artix

Wnerwiające wyrzucanie do pulpitu...

Polecane posty

Mam pewien problem u siebie na kompie. Otóż co kilkanaście minut podczas przeglądania internetu, oglądania filmu na YT czy grania w grę jestem wyrzucany na pulpit (w przypadku YT pokazuje mi się pasek startu, w grach wywala mnie na pulpit a na necie to odznacza mi przeglądarkę). Jest to wnerwiające, szczególnie gdy gram i wywala mnie na pulpit w trakcie jakiegoś emocjonującego momentu.

Miałem tak na początku gdy kupiłem komputer, wtedy odinstalowałem Avasta, pozbyłem się wyskakiwania dymków i było ok. A teraz, gdy zainstalowałem javę 64bit i reinstalowałem AVG dzieje się to samo, ale nawet przy wyłączonych powiadomieniach. Myślałem że to wina zapełnionego dysku C, ale dodałem 20 GB z innej partycji i nie powinno być żadnego problemu. Nie wiem co jest przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kupionego win7 w wersji OEM. :)

 

Tak źle dziać się zaczęło jak zaktualizowałem javę. Okazało się że miałem dwie zainstalowane, coś się zaczęło chrzanić, to usunąłem 64bit. AVG TuneUPem pozbyłem się rejestrów niepotrzebnych, defragmentowałem dysk, pozbyłem się nieużywanych skrótów, użyłem GameBoostera do wyłączania niepotrzebnych aplikacji - i to nic nie daje. Wirusa na pewno nie mam, przeszukałem pandą i AVG wszystkei dyski i nic nie znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to wina programu antywirusowego? Ostatnio te programy gorzej się zachowują niż wirusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem najpierw avasta, bo uznawał że moja gra Ghost Recon Online oraz sterowniki nvidii są wirusami. Zainstalowałem AVG, bez bawienia się opcjami było OK. A teraz powyłaczałem wszystkie ikony i powiadomienia - nadal się pieprzy. Doprowadza to do szału :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest jakaś rada jak by tu się pozbyć tego "wyrzucania"? Najlepiej by nie trzeba było systemu jeszcze raz instalować, bo naprawdę mam sporo plików na kompie, w tym ważnych zdjęć i nie mam gdzie ich jeszcze przenieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Swojego czasu korzystałem z oprogramowania Avast w wersji 7.0.14 i miałem coś podobnego, po wyskoczeniu komunikatu o zagrożeniu, lub aktualizacji wysypywał się explorer.exe, jedynym sposobem była reinstalacja systemu :( Może spróbuj przywrócić system? Swoją drogą jakbyś miał trochę wolnego czasu to mógłbyś zrobić zerowanie dysku i remap bad sektorów, spowoduje to przyspieszenie pracy oraz szansa na odczytanie danych sprzed formatu będzie znacznie mniejsza ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym przywracaniem systemu jest pewien problem - CCleaner wywalił mi wszystkie zapisane "dni" w kosmos, zostawiając ostatni z godziny 18, a ja potrzebuję przynajmniej z uprzedniego dnia. Nie wiem czemu tak się stało, jeśli nawet takiej opcji nie zaznaczałem by usuwał te dane.

 

EDIT: A jeśli dołączę tu moje logi OTL i Extras to ktoś z Was będzie mógł coś poradzić, co zrobić, czy jednak to w niczym nie pomoże?

Edytowano przez Artix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy AVG kupiony czy jest to bezpłatna wersja? Ja odinstalował bym TuneUp'a bo to bardzo "że tak powiem" bezsensowna aplikacja jeśli jest w wersji trial czy tam nie pełnej, a dodatkowo jeśli jest ona od AVG to na pewno nie jest to pełna wersja.

 

Tak dokładnie to ciężko powiedzieć co jest twojemu windowsowi. W serwisie powiedzieli by że trzeba wyczyścić i zainstalować od nowa.

 

Spróbuj zdefragmentować wszystkie partycje ale za pomocą samych narzędzi windowsa. Jak wpadne na jakiś inny pomysł to dam znać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×