Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wlodziu

Poszukiwania hostingu pod większe obciążenie

Polecane posty

Witam serdecznie.

Przejdę od razu do rzeczy. Poszukuje hostingu w miarę taniego, ponieważ pisze w tej chwili stronę (dosyć rozbudowaną), w której najważniejszym mechanizmem będzie pobieranie danych z innych serwerów i zapisywanie ich do bazy danych.

Obliczyłem, że co jakieś 12 minut będą pobierane dane z serwera i jeden rekord będzie akualizowany i od 2 do 10 dodawane do bazy nowe.

 

Czyli obliczając przy 1000 serwerach, z których będę pobierał dane wyjdzie około 13 000 zapytań, czyli w ciągu dnia wychodzi to już okrąglejsza liczba co się przekłada na obciążenie procesora. Oczywiście nie jest powiedziane, że zawsze tyle wykona.

 

No i zwracam się z prośbą do Was, w celu doboru jak najlepszego hostingu za nieduże pieniądze, bardziej kładę tutaj nacisk na transfer i limit zużycia procesora.

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

13 000 obciążeń zaokrąglając do 10 minut?

 

13 000 x 6 = 78 000 / godzinę (o ile dobrze zrozumiałem Twój post) :)

 

 

Nie wiem czy hosting ci zezwoli, bo od dawna nie korzystałem, ale to dość małe obciążenia. Jeżeli nikt się nie zaoferuję to najtańszy VPS ci w zupełności wystarczy (oczywiście najtańszy z tych lepszych czyli pewnie coś około 30-35zł / mc).

 

U mnie VPS ciągnie aktualnie około 860 000 zapytań na godzinę, więc nie jest to dużo a procesor i tak nie chodzi nawet na 10% przy MySQL :)

 

Możesz spróbować jakieś lepsze hostingi (na razie Shared) typu biznes-host.pl / globalnetwork.pl / castpol.pl

 

Nie określiłeś się do ilu w skali miesiąca bądź roku jesteś w stanie wybulić na taką zabawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję po tygodniu czyścić troszkę baze, bo większośc dany na przestrzeni czasu będzie mi zbędnych a na ich miejsce będą nowe.

Bardziej rozglądąłem się za hostingiem, procesor przy czystych zapytaniach się zbyt mocno nie męczy, gorzej jak ma połączyć się z innym i coś wyciągnąć. Bardziej byłbym za serwerem WWW, chociaż VPS nie wykluczam.

 

Aktualnie testuję okrojony skrypt w firmie hekko.pl i już widzę, że obciążenie wcale małe nie jest bo dziennie przy 20 rekordach wynosi 0,25p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może warto postawić to na VPS z bazą danych w ramdysku? ewentualnie backup co godzinę czy coś?

Jak wyżej polecam biznes-host.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale sama baza danych podejrzewam że dużo nie obciąży. To chyba serwer WWW będzie generował 90% całego obciążenia. Kup jakiś testowy VPS i spróbuj go obciążyć w stresie (na maxa) przez np. godzinkę i zobacz co ci statystyki będą krzyczały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Witam serdecznie.

Przejdę od razu do rzeczy. Poszukuje hostingu w miarę taniego, ponieważ pisze w tej chwili stronę (dosyć rozbudowaną), w której najważniejszym mechanizmem będzie pobieranie danych z innych serwerów i zapisywanie ich do bazy danych.

Obliczyłem, że co jakieś 12 minut będą pobierane dane z serwera i jeden rekord będzie akualizowany i od 2 do 10 dodawane do bazy nowe.

 

Czyli obliczając przy 1000 serwerach, z których będę pobierał dane wyjdzie około 13 000 zapytań, czyli w ciągu dnia wychodzi to już okrąglejsza liczba co się przekłada na obciążenie procesora. Oczywiście nie jest powiedziane, że zawsze tyle wykona.

 

No i zwracam się z prośbą do Was, w celu doboru jak najlepszego hostingu za nieduże pieniądze, bardziej kładę tutaj nacisk na transfer i limit zużycia procesora.

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

 

Napisz do nas na team(at)sixwishlist.com otrzymasz 30 dni testu. Lokalizacja Francja, Niemcy, USA do wyboru. Zobaczysz czy jesteś zadowolony z usługi i spełniamy oczekiwania. Z reguły lubimy hostować ciekawostki wyróżniające się z tłumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku nie mówiłem o samej bazie, tylko zapis i pobieranie też opiera się na CPU.

 

Maksymalnie opieram się na kwocie 20 - 25zł miesięcznie na Serwer WWW.

 

sixwishlist.com jeszcze dziś napiszę. Do końca to nie jest taki projekt nowy, bo takie coś istnieje, chcę to ulepszyć, bardziej postawić na "social" niż to w przypadku "konkurencji" na pieniądze. Chodzi tutaj o serwer WWW czy VPS?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez wlodziu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może najlepiej na darmowym to postaw, stawiasz wymagania ale nie odzwierciedlasz tego adekwatnym budżetem. Serwisy nie zarabiające są skazane na porażkę, czemu ? nie ma perspektyw rozwoju.

Edytowano przez glanpolnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy będąc użytkownikiem owego serwisu od razu coś np. na nim kupisz, co będzie miało wysoką cene nie zaczynając od niższej? Niższa bardziej będzie sukcesywna pod względem popularności.

Moim zdaniem te pieniądze to już jakiś hosting można wymyślić, a do tego to tylko wstepna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To może najlepiej na darmowym to postaw, stawiasz wymagania ale nie odzwierciedlasz tego adekwatnym budżetem. Serwisy nie zarabiające są skazane na porażkę, czemu ? nie ma perspektyw rozwoju.

 

Wszystko zależy od osoby/osób tworzących projekt/serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×