Skocz do zawartości
Yaneek

% zamalowania koła

Polecane posty

Hej, mam sobie takie kółko z health pointami i w jquery chcę aby się zmniejszało, lecz do tego potrzeba mi jakby procentu zamalowania figury. W sensie żeby nagle nie było w pełni czerwone, tylko od góry czarny paseczek. Mam nadzieje, że rozumiecie.
To kod koła:

 

width: 100px;
height: 100px;
background: red;
-moz-border-radius: 50px;
-webkit-border-radius: 50px;
border-radius: 50px;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... tylko od góry czarny paseczek. ...

 

Również nie jestem pewien czy dobrze rozumiem pytanie, ale jeśli dobrze, to osobiście umieściłbym wewnątrz koła drugi czarny element i regulował jego wysokość.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://boski.regdos.com/zycie/ - chodzi o coś takiego ?

 

Trochę inne podejście. Na górze obrazek maska w postaci białego kwadratu z wyciętym kołem, koło to przezroczystość a w tle czerwony kwadrat którego pozycja jest przesuwana co w efekcie daje zapełnienie życia.

 

PS.

Drugi obrazek wykorzystuje Twoje koło i tylko wykorzystuje pozycjonowanie tła. jak chcesz zmienić wielkość zapełnienia przesuwasz tło w górę lub dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem z gradientem, z tym, że linear-gradient jak pamiętam nie działał mi pod każdą przeglądarką i musiałem dać dodatkowe odniesienia do webkita, moz, o itp. I szukam rozwiązania "zgrabnego", w sensie żebym nie musiał używać If (dana przeglądarka){}elseif itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowane przeze mnie i regdosa rozwiązania będą działać nawet w najstarszych przeglądarkach.

Czy to pozycjonowanie nie powtarzającego się obrazka w tle, bądź umieszczenie wewnątrz w odpowiedniej pozycji, rozmiarze i kolorze drugiego elementu.

 

Osobiście wykorzystuję takie techniki np. tutaj: http://heliohost.grd.net.pl/disk-space/

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×