Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pajter

Rozmowa, kilka pytań o usługi amazona

Polecane posty

Sytuacja ma się następująco - nie zdążyłem* znaleźć administratora, wskutek czego sam zajmuje się przenoszeniem środowiska developerskiego na produkcyjne i mógłbym skorzystać z czyjegoś doświadczenia w temacie konfiguracji większych środowisk na amazonie (vpc, ec2, rds, elasticache, loadbalancer, autoscale, multi AZ).

Obecnie w zasadzie jedyny problem jaki mam to kwestia NATowania ec2 wrzuconych do prywatnej podsieci w VPC. Ale przy okazji tego pytania mógłbym skorzystać z 5 czy 15 minut rozmowy by upewnić się np. czy idę w dobrą stronę i mam dobre plany.

 

Nieśmiertelne pole budżet - dodam, że do indywidualnego ustalenia. Oczywistym chyba jest, że wolałbym nie płacić kilkuset złotych jeśli okaże się, że na 15 minutach rozmowy i jednym pytaniu się skończy.

Ale z drugiej strony też w takim przypadku nie powiem, że zajęło 15 minut to zapłace 30zł ;)

 

Zależałoby mi na tym, by doraźna pomoc mogła się odbyć dziś. Najpóźniej jutro w godzinach porannych.

 

* Tak, będę rozglądał się za administratorem do tego, ale myśle, że proces szukania, rozmowy, ustalania itd zajmie mi dłużej niż znalezienie teraz kogoś na szybko by ruszyć. Także w perspektywie kolejnych dni/tygodnia pewnie napiszę ofertę na administrowanie własnie tworzoną infrastrukturą z określonym SLA.

 

 

Jeśli nie uwzględniłem czegoś istotnego dajcie proszę znać bez flejmów popularnych niegdyś w tym dziale. :)

 

 

 

Edytowano przez pajter (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za wiedzę się płaci ... określi się jasno za co płacisz to wtedy ktoś będzie mógł określić ile za to weźmie.

Nie ma sensu cwaniakowanie lepiej zaufaj specjaliście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem jaki jest sens pchania się w amazon?

 

Chociażby pierwszą dyskwalifikującą rzeczą jest cena, a później nadmierne skomplikowanie.

 

Większość projektów (nawet kilkadziesiąt - set milionów odwiedzin miesięcznie) pójdzie na w miare nowym dedyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@elcct, patrząc na powyższe wypowedzi stwierdziłbym, że pierwszą rzeczą dyskwalifikującą jest wywoływanie flejmów, a nie cena. ;)

 

Większość - tak. Ten - na pewno nie na jednym dedyku, zawiera w sobie pewien haczyk. ;-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zapraszam na PW, nie wywołujmy tutaj flejmu- wciaż mam nadzieję, że może ktoś z odpowiednim doświadczeniem/wiedzą odezwie się i omówimy warunki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×