Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Drigen

Tworzenie subdomen poza "limitem"

Polecane posty

Witam,

Mam pewne pytanie. Od razu uprzedzam ze nie ogarniam tematu zbytnio. Umiem cos zainstalowac/skonfigurowac , lecz musze wiedziec co ;)

Wiec w temacie - Mam domene w 1&1. Jest tam limit subdomen - 5. Lecz ja potrzebuje ich wiecej... Teraz moje pytanie - czy da sie zainstalowac cos na dedyku (moge kupic oddzielny jak potrzeba), aby ustawiac przekierowanie nowych subdomen na dane ip?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samu dobrze rzecze :)

Inne wyjście to stworzenie własnej strefy DNS na dedyku ( bind i pochodne) - ale dla początkującego użytkownika servera jest to mało bezpieczne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie musisz po prostu zmienić serwery dns swojej domeny na jakieś własne bądź bardziej liberalne. Od siebie proponowałbym wrzucić je na cloudflare, nawet jeśli nie zamierzasz z niego de facto korzystać.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Samu - Jak sprawdzic czy mozna "zaparkowac" domene do serwera nazw? I czy moga byc tym serwerem DNS-y googla?

 

Edit: Jak pisalem nie zauwazylem posta na gorze. Wiec, jak sie podepne pod inny serwer dns, zniesie mi limit subdomen w panelu, czy inaczej trzeba wtedy dodawac subdomeny?

Edytowano przez Drigen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy już nie masz tego samego panelu, serwer DNS nimi zarządza i np. jak wyniesiesz serwery dns na cloudflare, to musisz nimi zarządzać (strefami) via panel cloudflare.

 

Dokładnie tak samo jest jakbyś zaparkował je u siebie na serwerze, wtedy też musisz w swoim serwerze DNS zrobić te zmiany, które chcesz.

 

Generalnie polecam zostać z CF bo jest jedną z lepszych alternatyw jeśli o to chodzi.

 

Edit:

A i jeśli chodzi o dns'y googlowe to nie, nie możesz.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki. To jeszcze takie pytanie tylko do dzialania cloudflare - posiadam serwery gier pod tymi subdomenami, i czy cloudflare nie dziala jedynie dla stron, a z aplikacjami nie wspolpracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×