Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tochkan

Problem z ładowaniem Laptopa.

Polecane posty

Witam serdecznie. Mam nietypowy problem z moim laptopem, chodzi mi tutaj o ładowanie. Laptop , ciągle stoi na 7% ,piszę że nie ładuje, ale gdyby nie ładował,to po jakimś czasie (jakby spadło do 0%) by się wyłączył a się nie wyłącza, ciągle stoi na 7% (gdy jest podpięty do ładowania,bo gdy nie jest to energia spada).

 

Czyli np:

Gdy jest podłączony do ładowania,to piszę 7% ,i gdybym ładował go 24h, to przez 24h poziom energii się nie zmieni,a gdy go odłączę to poziom spada.

 

Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możliwe że to moduł ładowania, skoro nie wypluwa ci że ładuje. Bo o ile dobrze zrozumiałem jest ciągle ikonka baterii tak? Bez zasilacza z bolcami :D hehe

 

Najtaniej by Cię wyszła usterka baterii (zapewne elektroniki baterii) :)

najlepiej jak byś miał kogoś z odpowiednikiem Twojej baterii. Zamienić się bateriami i sprawdzić co nie tak...

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe też, że zmniejszyła się pojemność ogniw i baterię musisz wymienić na nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam nietypowy problem z moim laptopem, chodzi mi tutaj o ładowanie. Laptop , ciągle stoi na 7% ,piszę że nie ładuje, ale gdyby nie ładował,to po jakimś czasie (jakby spadło do 0%) by się wyłączył a się nie wyłącza, ciągle stoi na 7% (gdy jest podpięty do ładowania,bo gdy nie jest to energia spada).

 

Czyli np:

Gdy jest podłączony do ładowania,to piszę 7% ,i gdybym ładował go 24h, to przez 24h poziom energii się nie zmieni,a gdy go odłączę to poziom spada.

 

Co robić?

Czyli masz status "Podłączony, nie ładuje" na windowsie tak? Ja miałem taki przypadek u siebie gdy bateria już się wysłużyła. Jednak możliwości jest kilka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to awaria pinu sterującego zasilacza lub układu, który nim steruje. Jeśli jest taka opcja (najczęściej w laptopach marki dell) sprawdź w BIOSIE czy sprzęt identyfikuje zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, może się zdziwicie,ale wyciągnąłem baterię z laptopa, wyłączyłem go i ponownie włożyłem baterię i laptop zaczął znowu normalnie ładować.

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×