Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
JustITUser

VPS pod serwer TeamSpak 3 za ok. 100zł

Polecane posty

Witam, posiadam serwer dedykowany w ovh, za blisko 400zł. Jest on za duży na sam serwer TS, do tego wymaga dużo pracy i opieki z mojej strony. Szukam VPS za około 100zł, na jeden serwer TeamSpeak 3, 256 slotów póki co. Chodzi o to by śmigał bez zająknięcia i nie było żadnych lagów, tylko niskie pingi (zdałoby się serwer w PL, chyba że gdy serwerownia dobra to gez różnicy?). Może też dysk SSD.

 

Kolejny temat to DDoS. Nasz serwer TS jest dosyć znany, bo jest bonusem dla klientów sklepu z doładowaniami do gier MMO. Tak więc... konkurencja urządza nam problemy i zabiera użytkowników. Najpierw spam z reklamą swojego TSa, później DDoS... Jak to jest z VPSami i firmami? one chronią je jakoś? jeżeli tak to które? Wiem, że na dedyku mam pełną kontrolę i jakieś tam możliwości, ale nie posiadam w tym zakresie żadnej wiedzy. Dlatego wolałbym mały VPS będący pod opieką usługodawcy, który chociaż trochę mnie chroni. Pytałem w kilku hostingach, ale gdy pytam o DDoS, rozkładają ręce... Pomożecie coś wybrać? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DDoS to powszechna forma ataku przeprowadzanego na dany podmiot. Jest on stosowny głównie z zazdrości, bądź z nerwów przez pewną grupkę. Wiąże się z tym, że jeśli jesteś narażony na takich ludzi, musisz przygotować się na to, żeby odpierać ataki DoS (podstawowa forma), a w ostateczności kontaktuj się z usługodawcą. Jak kolega wyżej proponuje - napisz do hosteam.pl, oni zajmują się tego typu problemami i odpierają solidnie ataki DDoS, są głównie znani właśnie z tej specjalizacji, bowiem często duże serwery gier, głosowe przenoszą się tam i już mijają tego typu problemy.

 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko hosteam.pl? Inne firmy nic z DDoSami nie robią?

Owszem, są inne firmy, które również wycinają ruch ze strony routera brzegowego. W przypadku hosteam, wszystko jest gotowe na tacy, mają opracowaną metodę reakcji na ataki DDoS. Ponadto ich ceny są adekwatne do jakości. W dodatku, możesz kupować nawet VPS'a z filtrem przeciw DDoS'om. Warto? Warto, według mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz ExtraServ od Majkela: http://www.extraserv.pl/ ;)

 

Z drugiej strony, idąc innym tokiem myślenia, rzeczywiście warto zainteresować się gotowym hostingiem serwerów głosowych, ale pod jednym warunkiem... Pod warunkiem, że firma przypisuje własny adres IP dla klienta. Bo to co się dzieje na rynku serwerów głosowych, to jest żenada, boś trzeba specjalnie wklepywać port w magicznym miejscu, co raczej nie jest komfortowe. Nie wiem jak Wy, ale mnie to osobiście irytuje wpisywanie portu zwłaszcza w tego typu programie. Również trzeba zwrócić uwagę na śmieszną politykę cenową opierającą się na ilości slotów, zamiast na faktycznym zużyciu zasobów. No nie wiem co mam myśleć na ten temat, lecz obawiam się, że tutaj istnieje pewien tzw. "haczyk". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, idąc innym tokiem myślenia, rzeczywiście warto zainteresować się gotowym hostingiem serwerów głosowych, ale pod jednym warunkiem... Pod warunkiem, że firma przypisuje własny adres IP dla klienta. Bo to co się dzieje na rynku serwerów głosowych, to jest żenada, boś trzeba specjalnie wklepywać port w magicznym miejscu, co raczej nie jest komfortowe. Nie wiem jak Wy, ale mnie to osobiście irytuje wpisywanie portu zwłaszcza w tego typu programie. Również trzeba zwrócić uwagę na śmieszną politykę cenową opierającą się na ilości slotów, zamiast na faktycznym zużyciu zasobów. No nie wiem co mam myśleć na ten temat, lecz obawiam się, że tutaj istnieje pewien tzw. "haczyk". :)

 

Po pierwsze problem wpisywania numerka portu się rozwiązuje poprzez dodanie wpisu SRV w domenie. Wtedy automatycznie usera się rzuca tam gdzie trzeba bez jakichkolwiek udziwnień.

 

Po drugie firmy, które świadczą usługę wypożyczania TS'ów muszą płacić za licencję, nie wiem jak teraz stoją ceny ale jakoś 0.08$ od slota. A więc 25 groszy od każdego slota od razu sobie odliczaj, bo to idzie do firmy od TS'a ;). Teraz oblicz sobie support, utrzymanie serwerów i multum innych problemów. Za IP się płaci od 5 zł++ za miesiąc, a teraz w czasie kryzysu IPv4 to pewno ceny jeszcze wyżej poszły. Więc oblicz sobie ile by musiała wynosić cena serwera w Twojej konfiguracji, żeby to w ogóle wychodziło na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych, ale w hosteam.pl niby mam VPSa z ochroną, a i tak przechodzi. a bule prawie 150zł/m. Tak sam game-makers co chwile Pada, a rowniez ma ochrone DDOS w hosteamie.

 

poza tym hosteam zrezygnowal z ochrony dla nowych VPSow, juz nawet nie ma takiej opcji. tylko dla dedyków i tak mnie nie stać na to. Musze poszukac tez cos innego chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stary, spróbuj postawić na VPS od host1free ;]

 

Ja tam mam ts3 na którym ok. 44 osoby siedzą cały czas, także śmiało możesz brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce jakiś VPS, bo dedyk za duży, ale jeżeli byle dzieciak może mnie DDoSować, to nie ma to sensu. Co wieczór serwer TS pada, bo robią nam kuku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych, ale w hosteam.pl niby mam VPSa z ochroną, a i tak przechodzi. a bule prawie 150zł/m. Tak sam game-makers co chwile Pada, a rowniez ma ochrone DDOS w hosteamie.

 

poza tym hosteam zrezygnowal z ochrony dla nowych VPSow, juz nawet nie ma takiej opcji. tylko dla dedyków i tak mnie nie stać na to. Musze poszukac tez cos innego chyba.

 

To raczej powinieneś do BOK napisać, bo jeśli kupiłeś usługę tylko dla zabezpieczeń to raczej powinny one być obecne.

 

Nie korzystam obecnie z hosteam, toteż nie wiem jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×