Skocz do zawartości
KRISxnw347c5

Hosting. Poszukuję rozwiązania na 'giganta UU'.

Polecane posty

Witam,
Potrzebuję pomocy ponieważ mój mózg się "zlasował" ;)
Poszukuję informacji na temat typu/parametrów/kosztu serwera na moją stronke. Kto? Gdzie?
Mam jakieś biznes serwery w az, ale tego to raczej nie uciagną mimo że teraz nie narzekam.
"Kasa nie gra roli ;)" - oczywiście nie dam 5K PLN / miesiąc ;)
Założenia:
dysk - 10GB to 10x za duzo...
RAM - ??? (zielonego pojęcia nie mam) mała baza danych, jakieś mysql albo postgrade - kilkadziesiąt rekordów.
Brak limitu transferu
Certyfikat SSL
i najważniejsze:
od 300000 Unikalnych użytkowników - dziennie z całego świata.
i około 1 000 000 + wyświetleń - dziennie.
I to tak na 'dzień dobry', pewnie UU urośnie kilkukrotnie z czasem.
Jednoczesnych połączeń (w danej chwili) ok. 5000 - 10000.
Działanie dla każdego -Wyświetlenia-:
- print hello.
- pobranie javascriptu( kilkadziesiąt KB)
- odczyt z bazy kilkunastu rekordów
- uaktualnienie tych rekordów (a'la statystyki)
- wyświetlenie kilkunastu grafik (hostowanych - jakieś 700KB)
- wykonanie javascriptu
- czyszczenie danych, zamknięcie połączenia. KONIEC
Szukan już kilka dni i zgłupiałem od natłoku informacji.
W dziedzinie administracji serwerem jestem raczej zielony, a muszę sobie poradzić na razie samemu.
Planuję to tak: Serwer + DNS w chmurze + CDN.
Pewnie istotne jest, że na dzień dobry planuję 'przyjąć' kilka ataków DDoS i to pewnie kilka razy w miesiącu.
I teraz moje pytania:
1. LAMP czy WAMP (coś o wydajności i bezpieczeństwie?) inny serwer?
2. (Serwer Dedykowany + chmura dns (cloudflare)) czy całosć w chmurze (nie wiem ?)
3. Kto oferuje coś, co uciągnie takie coś?
4. 100Mbit / 200Mbit / 1Gb - ?? - co to obsłuży płynniutko.
Myślałem nad ecloud24/oktawave albo serveradmin (coś z górnej półki) bo to chyba najsensowniejsze co znalazłem.
Ewentualnie znalazłem jakiś niemiecki 16core-64RAM-nolimit-500Mbit przyłącze.
Tylko teraz potrzebuje Waszej opinii. I wolałbym mieć wszystko na piśmie.
Czy dobrze się kieruję czy potrzeba mi czegoś jeszcze wiekszego? A jak tak to kto serwuje coś takiego?
A może po prostu wynająć półkę w jakimś data center, wsadzić serwer, dopiąć kabelek 1Gb + cloudflare + CDN jakiś większy i tyle.
Ja już nie wiem co mam myśleć - to ma po prostu sprawnie działać z dnia na dzień. Proszę o sugestie i dziękuję.
Pozdrawiam, Krystian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większy VPS + CDN płatny chyba że cloudflare Ci wystarczy. Napisz z jakich krajów masz ruch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nginx +PHP-FPM+Opcode + ewentualnie Varnish. Zależy od projektu, ciężko wróżyć z fusów.

2. Obstawiam chmurę ze względu na skalowalność. Bazę danych chowasz za serwerami http(s) w prywatnej podsieci. Przed serwerami load balancer sprzętowy i do tego autoskaler.

3. Usługi cloud w PL to już wiesz kto oferuje, za granicą to Amazon, Rackspace. Raczej potrzebujesz kogoś, kto Ci to postawi i skonfiguruje.

4. Ze szczątkowych informacji można założyć, że te 300k wygeneruje około ~900GB transferu dziennie. To wychodzi ca 38GB na godzinę, 100Mbps zapcha. Zależy też skąd ten ruch głównie pochodzi.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Nginx +PHP na dwóch maszynach, DNS Rage4 , dwa serwery + loadbalancer + sprzętowy firewall. Spokojnie pociągnie http://www.ovh.co.uk/dedicated_servers/eg_64g_ssd.xml przy odpowiedniej konfiguracji. Dodatkowo zestawiasz virtual rack (serwery postawione w dwóch lokalizacjach)

Mamy postawione podobnie do jednego projektu i spisuje się świetnie. Nie rozumiem czemu chcesz iść w chmurę? Wspominasz o CDN również nie rozumiem? Przeprowadzałeś jakiś test na podobnym rozwiązaniu?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nginx +PHP na dwóch maszynach, DNS Rage4 , dwa serwery + loadbalancer + sprzętowy firewall. Spokojnie pociągnie http://www.ovh.co.uk/dedicated_servers/eg_64g_ssd.xml przy odpowiedniej konfiguracji. Dodatkowo zestawiasz virtual rack (serwery postawione w dwóch lokalizacjach)

Mamy postawione podobnie do jednego projektu i spisuje się świetnie. Nie rozumiem czemu chcesz iść w chmurę? Wspominasz o CDN również nie rozumiem? Przeprowadzałeś jakiś test na podobnym rozwiązaniu?

 

 

Skąd założenie że pociągnie? Tu masz 4 rdzenie , co zrobisz jak będzie mało? Dokupisz kolejne 2 serwery? A co z łączem? 200Mbps wystarczy?

Edytowano przez przemon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

 

Skąd założenie że pociągnie? Tu masz 4 rdzenie , co zrobisz jak będzie mało? Dokupisz kolejne 2 serwery? A co z łączem? 200Mbps wystarczy?

 

Ruch masz rozłożony na dwie jednostki. Ciężko gdybać co będzie dalej to zależy od rozwoju projektu. Przytoczyłem jedno z rozwiązań, które się sprawdza. Nie są to małe koszta ale jest to rozwiązanie jak najbardziej rozwojowe. Przy zapewnieniu dostępu do odczytu bazy nie powinno być problemów. Sprawa elementów graficznych jest do rozwiązania jak rzeczywiście zaczną robić problemy. Wystarczy podlinkować je na innej domenie w oparciu od cloudflare ten darmowy. Przy loadbalancer z ovh płacisz za wykorzystanie łącza więc uprzedzam nie jest mały koszt. Przy dobrej konfiguracji masz geolokalizację czyli praktycznie odczyt serwera DNS masz sprowadzony do minimum. Nie znam dokładnie Twojego projektu bo zdarza się i nie jest to błąd z mojej strony, że otrzymując projekt a nie jego zarys okazuje się że wszystko się zmienia o 180 stopni. Jest to częsta sytuacja i nijak się ona ma do propozycji jakie otrzymujesz. Przechodząc na inny temat z życia wzięty jeden z klientów wysłał mi zapytanie na temat usługi backup w firmie więc nasze podejście było dość proste otrzymał ofertę i się zgodził. Co się okazało poprzedni serwer, który posiadał oprócz przechowywania danych robił za serwer poczty - exchange 2003. Możesz sobie jedynie wyobrazić co się działo z ofertą do której trzeba było dopisać kolejny serwer z migracja do nowej wersji exchange przy prawie 100 użytkownikach. A przecież chodziło o zwykły zdalny backup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruch masz rozłożony na dwie jednostki. Ciężko gdybać co będzie dalej to zależy od rozwoju projektu. Przytoczyłem jedno z rozwiązań, które się sprawdza. Nie są to małe koszta ale jest to rozwiązanie jak najbardziej rozwojowe. Przy zapewnieniu dostępu do odczytu bazy nie powinno być problemów. Sprawa elementów graficznych jest do rozwiązania jak rzeczywiście zaczną robić problemy. Wystarczy podlinkować je na innej domenie w oparciu od cloudflare ten darmowy. Przy loadbalancer z ovh płacisz za wykorzystanie łącza więc uprzedzam nie jest mały koszt. Przy dobrej konfiguracji masz geolokalizację czyli praktycznie odczyt serwera DNS masz sprowadzony do minimum. Nie znam dokładnie Twojego projektu bo zdarza się i nie jest to błąd z mojej strony, że otrzymując projekt a nie jego zarys okazuje się że wszystko się zmienia o 180 stopni. Jest to częsta sytuacja i nijak się ona ma do propozycji jakie otrzymujesz. Przechodząc na inny temat z życia wzięty jeden z klientów wysłał mi zapytanie na temat usługi backup w firmie więc nasze podejście było dość proste otrzymał ofertę i się zgodził. Co się okazało poprzedni serwer, który posiadał oprócz przechowywania danych robił za serwer poczty - exchange 2003. Możesz sobie jedynie wyobrazić co się działo z ofertą do której trzeba było dopisać kolejny serwer z migracja do nowej wersji exchange przy prawie 100 użytkownikach. A przecież chodziło o zwykły zdalny backup.

 

 

To nie jest mój projekt, ja tylko dyskutuję w wątku :) Chmura ma tą zaletę, że w godzinach szczytu możesz dorzucić dużo instancji, potem możesz je zredukować. W twoim rozwiązaniu jest 2k zł kosztu stałego za sam load balancer liczony za 200Mbps i do tego dochodzą 2 serwery. Dużo. A ten na końcu przykład klienta to jest tak napisany, że nie jestem w stanie go do końca zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

 

To nie jest mój projekt, ja tylko dyskutuję w wątku :) Chmura ma tą zaletę, że w godzinach szczytu możesz dorzucić dużo instancji, potem możesz je zredukować. W twoim rozwiązaniu jest 2k zł kosztu stałego za sam load balancer liczony za 200Mbps i do tego dochodzą 2 serwery. Dużo. A ten na końcu przykład klienta to jest tak napisany, że nie jestem w stanie go do końca zrozumieć.

Co do przytoczonej historii chodziło mi o prosty przykład zapotrzebowania na usługę w stosunku do realiów tejże usługi.

Nie powiedziałem że rozwiązanie jest tanie jedynie że się sprawdza. Nie jestem zwolennikiem chmury z prostej przyczyny że przy takim ruchu ufam jedynie realnym serwerom o których dokładnie wiem co się z nimi dzieje. Dołożenie kolejnego elementu (serwera) to praktycznie kilka linijek w terminalu. Osobiście unikam rozwiązań w chmurze jak nie mam tego w umowie. Wszystko jest pięknie do czasu jakiegoś ataku DDoS lub pierwszej awarii macierzy. zawsze podchodzę to tematu chmury na zasadzie chcesz oszczędzać = chmura , chcesz dobrego sprawnego rozwiązania = serwery. Przy pewnych przedsięwzięciach nie masz czasu na redukowanie zasobów to ma działać bez względu czy klienci siedzą USA czy w Europie. W tym samym czasie mamy różną strefę czasową więc jak się mają godziny szczytu? Prosty przykład, firma zajmuje się dystrybucja żywności mają około 15000 tysięcy użytkowników online wszystko jest na serwerach nie w chmurze. Dodatkowo baza danych jest synchronizowana z ich bazą w firmie. Chmura się wysypała,wiecznie problemy z danymi. Z pozornie małych początkowych kosztów doszło do takich kwot że temat siedzi w Rackspace na dedykach. To jest temat rzeka. Przepraszam jeżeli nie odpowiem na kolejny wpis jaki się pojawi ale nie mam za wiele czasu ostatnio. Miłego popołudnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Uzupełniam więc:

 

 

1. Rozwój:

Ciężko gdybać co będzie dalej to zależy od rozwoju projektu.

Serwis raz stworzony, praktycznie zostaje takim na zawsze. Kwestia dodania rekordu do bazy z 5x dziennie (dwa URLi x5). Zmienia się tylko ilość dziennych UU i jednoczesnych połączeń.


2. Obciążenie:

Jednoczesnych połączeń (w danej chwili) ok. 5000 - 10000.


​Uruchamiam stronę i mam minimum 5000 osób online NON-STOP (co sekundę, wszystkie strefy czasowe, bez wytchnienia) to jest minimum.

 

3. Projekt:

Zależy od projektu, ciężko wróżyć z fusów.

Ze szczątkowych informacji można założyć, że te 300k........ Zależy też skąd ten ruch głównie pochodzi.


Projekt to czysty PHP, bez niczego. transfer tylko http (strona + do/z bazy). Żadnych mail, ftp i nie wiem czego jeszcze...

1xOperacja - Wczytuję stronę (htmla + tła),

15xOperacja - pobieram 2 losowe string z bazy, uaktualniam licznik tych wylosowanych. Wyświetlam grafikę (banner) z adresu w stringu.
KONIEC - tyle nic więcej.

rekordy bazy dopisuję ręcznie.

wymiana reklam, bannerów. na pierwszy ogien idzie (neobux,probux,clicsense - kojarzy ktoś). w tej chwili tylko neobux ma 47 700 użytkowników online. więc moją stronę teoretycznie zobaczy każdy z nich i tak 'w koło macieju'. Najpierw Europa potem Rosja, Indie, potem Chiny, Indonezja potem ameryki ....

strona ma za zadanie wyświetlić i nic więcej. ale non-stop obciążenie ciagłe. zmienia się tylko strefa czasowa.

Sprzedaż 'powierzchni reklamowej', Pewnie wejdę w paradę kilku osobą więc juz teraz czekam na ddos'y. wiadomo... kasa....


4. Przykład:

 

A ten na końcu przykład klienta to jest tak napisany, że nie jestem w stanie go do końca zrozumieć.


;) któryś z maxów

http://www.hosteurope.de/Server/Root-Server/


5. nawiązując do zadanego wcześniej pytania, ja też odpowiem: Nie wiem czy ten CDN jest konieczny, ale jak mi się grafiki nie zdążą wyśiwtlić przez ileś tam sekund, to będę miał puste przebiegi, a jak nic nie wyświetle to nic nie zarobie. podglądam tak sobie neo i pro buxa, co jakiś czas i oby troje mają dużych CDN. troje to clix też.

 

6. no trochę dużo jak na dzieńdobry

 

2k zł kosztu stałego za sam load balancer liczony za 200Mbps i do tego dochodzą 2 serwery

 

 

To ma się załadować i wyświetlić - Szybko - nieważne czy online jest 60K czy 120k - nic więcej nie ma do roboty. zasoby nie będą się rozrastac, tylko liczba dziennych wyświetleń i UU. Ale i tak mówimy o setkach UU na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten serwer z OVH - EG powinien obsłużyć bez problemu. Teraz nie te czasy, że serwery miały wydajność dzisiejszego telefonu. Problemem może być łącze, ale to musiałbyś sprawdzić doświadczalnie. OVH umożliwia rozbudowę łącza w pakietach po 100mbps.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niesamowicie dla mnie

 

no było by ;) to inne strony, niestety... nie ta branża ;)

 

choć raz przez przypadek, podałem linka w neo na ten virtualny serwer z az. Dobrze że na dobę tylko. Jakieś Giga bity mi powyskakiwały w statystkach serwera. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

hosteurope podziękuje Tobie po pierwszym ataku. Swoją drogą jednak dobrze się domyślałem, że chodzi o reklamy. Jak coś to pisz na team(at)sixwishlist.com nie mam czasu za bardzo siedzieć na forach.

Edytowano przez sixwishlist.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fajnie. Szukałem do piatej rano chyba i ...

Chyba pójdę w stonę easycloud + cloudflare. Około 2M pageviews/d + redukcja kosztów + AntiDDoS + ssl.
Wszystko za $75+$20 lub ver full wypas za $75 + $200 na miesiac.
Wspólne datacenter (szybkość+rail w środku) nielimitowany transfer.
Możliwość rozbudowy.

 

 

30 dedicated PHP containers
60-300 page views per second* (at least 4 000 000 daily page views)
Free unmetered bandwidth
Up to 100 websites/domains, no subdomain limits


Sorki, ale nijak ma się to do tego co "nie zaproponowaliście". Dla mnie to ma działać. Ja nie robię drugiego allegro czy fb.
W sumie na tym etapie to nie interesuje mnie czy to dedykczy chmura czy 'pseudo' chmura czy openvz czy jeszcze cuś inszego. W nosie to mam, tak szczerze. To ma śmigać jak tralala. Nie zapłacę również 3000PLN albo 3000$, bo nawet nie wiem czy tyle zarobie.

Albo założe 15 'serwerów' wieczny hosting w az i będę przekierowywał losowo z cf ;) Usługa gratis ;)

Jak będę chciał drugiego fb to skontaktuje się sixwishlist.
użo poleceń na forum, fajne stronki i 'kontakty w hameryce', a tam fajne rzeczy mają. Dzięki za info.

 

 

Moze jakieś propozycje albo uwagi jeszcze od kogoś...

Pozdrawiam Wszystkich. Dzięki za zainteresowanie. Wybaczcie teraz Dziadzio ma 90te urodziny dzisiaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

skrobnij do nas na kontakt@tiktalik.com, zaproponujemy rozwiazanie, ew pomozemy skonfigurowac.

Zobacz http://tiktalik.com/

 

Mozemy tez udostepnic instancje na kilkudniowe testy,

 

serdecznie pozdrawiam,

 

Daniel Esposito,

Tiktalik Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

 

Chyba pójdę w stonę easycloud + cloudflare. Około 2M pageviews/d + redukcja kosztów + AntiDDoS + ssl.

 

...cóż tylko powodzenia życzę

 

i

 

wszystkiego najlepszego dla dziadka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziadek Dziękuje!!! Mówi że za dekadę znowu impreza! :D

6wish zgłosze sie ;) thx! liczy się podejście :D

Wszystkim innym dziękuję! Coś się boicie w transfer wejść! ;) he he. resellig - resellingiem, a kilent klientem. ;) houk

 

https://www.cloudflare.com/hosting-partners, tam tak nie traktują :)

@mod. do zamknięcia.. dzięki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na easycloud. za $75. za kolejne $50 mogę mieć kolejne 50 'instancji' php. do tego cf za $20, a jak dostane ddosa to daje za $200. i rybka mnie transfer i wszystko inne.

za $200 albo $400.

Mnie pasuje :) i nawet palca nie dokładam do konfiguracji i nie potrzebuję 'admina' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

To easycloud.us (jeżeli, to to... ) nie wygląda dobrze, oferując ochronę DDOS,a samemu proxować ruch na swoją stronę przez CF.

Te "instancje PHP" wyglądają na procesy PHP uruchomione na jakiś wirtualizacjach.

CDN i SSL przez CF, poczta przez gmail, nie wygląda to dobrze ;)

 

ps. CF odpada dla większego ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

'stand on the shoulder of giants' ;)

 

Tyle, ze dodawanie kolejnych watpliwych warstw nie nada temu rozwiazaniu predkosci. Najbardziej ciekaw jestem ile trzeba tego backendu doladowac, zeby zaczelo byc 'szybko' przy duzej liczbie zapytan/rownoczesnych polaczen.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×