Skocz do zawartości
Akira

Serwer i sieć domowa

Polecane posty

Witam

Chciałbym powiększyć u siebie w domu troszkę sieć domową. Jak na razie stoi router wifi (belkin z niższej półki bo konfiguracji to nie ma w nim, a openwrt nie działa :( ) parę laptoptów, kilka telefonów, czytnik i telewizor Samsmung smart tv. Potem jakieś pierdoły typu ramki zdjęciowe, tablety itd. Jako, że mieszkam za granicą a telewizor posiada takie fajne rzeczy jak ipla, iplex czy inny vod z powodu zagranicznego ip nie mogę z tego korzystać. Kupiłem sobie serwer vps w hitme.pl i proxy przez ssh na laptopie ładnie działa, ale już telewizor nie ma możliwości ustawienia serwera pośredniczącego i bez tunelowania na niższym poziomie się nie obejdzie.

 

Jak na teraz mam dwa rutery (mogą działać jak AP) i dwa laptopy (stary gruchot i netbook) do wykorzystania. Wymyśliłem sobie, że poświęce netbook i postawie na nim ruter a wifi będę obsługiwał poprzez APki. Tylko, że laptop ma jedno gniazdo ethernet i pytanie czy jak wepnę modem do APka to będę go mógł obsługiwać z poziomu netbooka? Jak to najlepiej zbudować? Na oprogramowanie rutera wybrałem pfSense bo dla pewnych urządzeń i pewnego ruchu zamierzam tunelować ruch przez serwer x, a dla innego przez serwer y a już zupełnie dla innego zamierzam puszczać ruch przez TORa. Oczywiście na serwerze ma stać jakiś klient torrentowy, serwer multimedialny (serviio? będzie to działać na budżetowym netbooku, oczywiście stream hd bo jak;P). Klient torrentowy zamierzałem postawić na vpsie jakimś i synchronizować katalog rsynciem z katalogiem lokalnym (żeby szybciej ssało;p).

 

Dobra, przechodzę do pytań. Jak postawić sieć żeby to działało? Czy pfsense obsłuży mi te bajery co chce (stawiałem go tylko ootb na ruterach w paru firmach bez zagłębiania się).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Biszkopcik - już przewyższają :)

 

Wiele telefonów mają teoretycznie lepsze parametry niż mój stacjonarny hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi o chłodzenie... laptopy mają tak beznadziejne chłodzenie, że szkoda gadać.... Weź jakiegoś blaszaka, włóż coś do środka i dopiero postaw coś na nim jak już chcesz na domowym sprzęcie stawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×