Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Redzik

Komputer nie chce się odpalić

Polecane posty

Gość Kamikadze

No u mnie są dwa sklepy/serwisy niedaleko mnie.

 

Jeden "markowy" a drugi w małej kanciapie bez żadnych neonów itp.

 

W markowym syf że ojejciu i wciskają byle shit a w tym drugim zawsze doradzą i powiedzą że to jest shit a to jest lepsze (i w większości przypadków mają rację, bo wiadomo nikt nie jest nieomylny i każdy może mieć inne zdanie) :)

 

Jak kupowałem zasilacz staaary do gó*nianej płyty głównej to mi powiedział słuchaj to nie jest jakiś super zasilacz, ale przy mnie sprawdził miernikiem wszystkie napięcia i powiedział że o tu 12V niedomaga, ale reszta jest w porządku. Zasilacz za 5zł a i tak na części go brałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic. Pozostaje sprawdzenie części na moim kompie. mam nadzieję, że to tylko jedna częśc sie posypała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem z komputera kośc pamięci i karte grafiki, no i lipa. Z kością Mój komp nie rusza i z karta grafiki również. Teraz pytanie czy na moim złomku 8 letnim te podzespoły miały prawo ruszyć.

Mój złomek to.

Proc: Intel Pentium 4 3Ghz
Płyta: Gigabyte GA-945GCMX-S2
ZAsilka: Modecom feel 500W
Grafika: HD4670
RAM: Kingston 2GB DDR2 ale nie wiem ile MHz

No i części które wsadziłem na sprawdzenie

Karta: GF 9800GT
Pamięć DDR2 2GB PC2-6400 DIMM


Wpięte to było do płyty ASRock N68C - S UCC

 

No muszę popatrzeć czy wejścia sa takie same na tych płytach. Ale może sa jakieś różnice które nie pozwola na działanie tych części na moim kompie.

Boje się że wszystko poleciało. Jedynie proc jeszcze na gwarancji.

 

MOj komp tez się sypie. Cały czas wyświetla że sterownik ekranu przestał działąć, ale odzyskał sprawność.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czytałem. No niestety takie gówno wciskają w sklepie gdzie kupiłem. Moje dziewczyna tez tam kupowała. Będę ten sklep omijał szerokim łukiem. Teraz powinni diagnostyke zrobić za free, za wciskanie bomby zegarowej. Ja nie będę teraz wymieniał zasilki bo będę wymieniał kompa i zaczne składanie od dobrego zasilacza.

Odpowie ktos czy te 2 części maja prawo odpalić na moim kompie ? Czy jak nie działają to posypane.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinny działać, na mocno upartego płyta mogła mieć problem z konkretnym modelem pamięci które wsadzasz.

Co się dokładnie dzieje po wymianie tego? Uruchamiają się jakieś wiatraczki? Słychać pracę dysku/napędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięć jednak działa. Natomiast karta grafiki dalej strajkuje. Bios nie piszczy. Komputer reaguje jak powinien, ale obraz czarny. Teraz pytanie czy karta pasuje do tych dwóch płyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie tematem. Jeszcze jaby ktos mi podpowiedział gdzie na mojej płycie jest głośnik lub gdzie powinien byc, to byłbym dzwięczny. Bo płyta milczy nie słychac żadnych dziwęków, nawet przy odpalaniu kompa.

Gigabyte GA-945GCMX-S2

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głośnik lub buzzer powinien być wpięty w płytę główną - wygląda mniej więcej tak:

$(KGrHqIOKioE14OK1g,oBNtJQGM5bw~~_35.JPG

Chyba,że masz bardzo starą obudowę - wtedy możesz mieć faktycznie głośnik - na pewno zobaczysz go wewnątrz obudowy.

Edytowano przez behemoth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W niektórych płytach jest nawet na płycie na stałę wlutowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×