Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszm89

Problem z odbieraniem poczty

Polecane posty

Problem mam następujący, zrezygnowałem z serwera az.pl i przeniosłem strony do IONIC, dns przekierowałem i wszystko teoretycznie działa. Problem jedynie z odbieraniem poczty w jednej miejscowości, z tamtego internetu (nie da się włączyć strony https://pantera.ionic.pl/poczta ani skonfigurować outlooka żeby działał). Po skonfigurowaniu outlooka nie mogło wyszukać hosta lub działy się inne dziwne rzeczy.

 

Po przyjechaniu do innej miejscowości i podłączeniu internetu, wiadomości w Outlooku się ściągneły i działa bez problemu, tak samo poczta przez przeglądarkę.

Wygląda na to że z danego internetu nie można się podłączyć do poczty, coś może być poblokowane? Dokładniej nie można się połączyć z adresami e-mail zlotypotok@gorzelanny.pl, info@hotel-carina.com.pl, info@zloty-potok.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzelam na problem z lokalnymi DNS'ami, najlepiej używać jakiś ogólnodostępnych i zaufanych np. googlowych 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Ciężko powiedzieć w czym jest problem bo jeśli globalnie działa, a dla konkretnych ustawień nie to najpewniej wina jest tych konkretnych ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega Archi ma rację. Najprościej sprawdzić rozwiązując nazwę na IP w obu lokalizacjach czy jest taka sama i po sprawie. Ewentualnie nie czekając na DNSy ustawić sobie loklanie w hostsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×