Skocz do zawartości
Xaarkes2

Kilka pytań

Polecane posty

Witam,

Ostatnio zastanawiałem się nad paroma rzeczami dotyczących branży hostingowej i nasunęło mi się kilka pytań.

 

1) Jak to możliwe, że np. home.pl sprzedaje pakiet z transferem bez limitu za 12,50zł/mc? 50Mb/s w Atmanie to koszt rzędu 2700zł/mc. Jakim cudem dają transfer bez limitu skoro te 50Mb/s miesięcznie wygeneruje jakieś 16000GB?

 

2)Jakie dyski stosuje się w serwerach skoro mamy 100GB za 12zł? Zawsze myślałem, że SAS, a przecież te dyski to koszt jakieś 400zł za 147GB.

 

Teraz jakoś nie kojaże reszty pytań. Jak sb przypomnę to dodam jeszcze kilka.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma czegoś takiego jak no-limit. Po prostu nie ma.

2. SAS, SSD. Chyba nie myślisz, że oni tę przestrzeń rezerwują dla każdego konta?

 

PS. SB to było zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Spróbuj wyssać im powiedzmy te 5TB transferu a zobaczysz jak wyrzucają cię z serwera z prędkością światła. To jest takie robienie z ludzi jeszcze większych debili niż są, niby fajnie no-limit ale w innej tabelce już są odpowiednie wpisy i limity dzięki których NIE wykorzystasz tych no-limit. Regulamin gratis dochodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie :)

Wchodzę teraz na jakiś przykładowy hosting z google i piszą że mają łącze 1Gb/s. To jest prawda? 50Mb/s kosztuje prawie 3k, to ile musi kosztować 1000Mb/s?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Też nie bardzo rozumiemy o co Ci chodzi. Jesteśmy w Polsce, polskie forum i piszemy po polsku.

SB -> Służba Bezpieczeństwa w PRL, czy też PRL v2.

To ile kosztuje takie łącze? 50tys/mc ?!

Kosztuje odpowiednio. Wszystko zależy co i jak z nim robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie bardzo rozumiemy o co Ci chodzi. Jesteśmy w Polsce, polskie forum i piszemy po polsku.

SB -> Służba Bezpieczeństwa w PRL, czy też PRL v2.

 

 

Chodziło mi o "sobie". Dosyć często spotykam się, że używa się tego skrótu, zamist pełnego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Chodziło mi o "sobie". Dosyć często spotykam się, że używa się tego skrótu, zamist pełnego słowa.

 

 

Ale nie ma takiego skrótu... Gimbaza sobie wymyśla nowe skróty bo są tak leniwi że nawet nie chce im się pisać pełnych słów. Później nawet nie będą wiedzieli jak napisać poprawnie zdanie bo zaczną walić takimi tekstami:

 

a dsg s n as nwql nb owq // tekst przykładowy

 

A później wyrosną analfabeci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że mogą mieć łącze 1 Gbit/s. I pod to łącze podpięte wszystkie maszynki ;).

 

 

Ewentualnie posiadają łącze 1Gbit/s pomiędzy maszynami w DC : ) A rurka na zewenątrz to już inna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maniack: Se to symbol selenu. W słowniku języka polskiego PWN wyraz "se" w znaczeniu "sobie" nie występuje, jest to nic innego jak zwykły żargon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz ;)

Na jakich dyskach trzyma się backupy? Chodzi mi o technolgie (SATA, SCSI).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja trzymam na ATA haha :)

 

Ogólnie przy backupie to liczy się pojemność niż rodzaj. Ale podejrzewam że coraz częściej spotkasz wszystko na sata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim liczy się RAID, a następnie pojemność. Chyba nadal dyski SATA mają najlepszy stosunek cena/pojemność, więc większość backupowych rozwiązan to raid5 bardzo dużych dysków, rzędu minimum 500 gb jeden (a najczęściej 1 TB czy 2 TB).

 

Do tego jakaś fajna kompresja typu bzip2 czy lzma i już mamy perfekcyjne środowisko przygotowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim liczy się RAID, a następnie pojemność. Chyba nadal dyski SATA mają najlepszy stosunek cena/pojemność, więc większość backupowych rozwiązan to raid5 bardzo dużych dysków, rzędu minimum 500 gb jeden (a najczęściej 1 TB czy 2 TB).

 

Do tego jakaś fajna kompresja typu bzip2 czy lzma i już mamy perfekcyjne środowisko przygotowane.

 

a ile trwa kompresja ok 2TB danych do bzip2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

1. Nie ma czegoś takiego jak no-limit. Po prostu nie ma.

2. SAS, SSD. Chyba nie myślisz, że oni tę przestrzeń rezerwują dla każdego konta?

 

PS. SB to było zło.

 

 

Heh a jakoś na ultimahost takie "cuś" jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh a jakoś na ultimahost takie "cuś" jest....

 

Wystarczy czytanie i umiejętność logicznego wyciągania wniosków. Limitu transferu jako takiego nie masz, ale limitowana jest przepustowość 10 Mb per serwer matka (i którą to wszystkie VPSy choćby współdzielą). Z dedykami masz podobnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×