Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
init8888

VPS - Lagi

Polecane posty

Witam, zwracam się do was z pytaniem, otóż posiadam VPS-a w jednej z polskich firm, wszystko działa ok, z tym, że czasem jeśli chce odwiedzić stronę muszę poczekać jakies 3-4 sekundy, zanim strona zacznie się ładować, czasem wystarczy, że wpisze adres i strona pokazuje się momentalnie, dodam, że nie zaobserwowałem obciążenia na CPU (3.1 Ghz - 1 rdzeń - Core i5), pamięć RAM również z naddatkiem (3GB, użyte ok. 900MB), strony testuje sam, więc nie ma obciążenia ze strony innych użytkowników. Pingi w granicach 40-48ms. Całość pracuje na CentOS 6.4 i Virtualminie. Szukałem, czytałem, próbowałem wszystkiego i nie wiem, co jest z tym fantem. Zastanawiałem się również nad przejściem na wyższy pakiet, ale wydaje mi się, że obecna konfiguracja powinna działać dobrze na obecnych parametrach. Zapomniałem dodać uruchomione usługi to: Apache, Mysql, Postfix, Dovecot, Proftp, Bind(dns na własnej domenie, na dns-ach od rejestratora domeny efekt ten sam), Php. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie testuje kilka skryptów, żeby zobaczyć jak działa ten VPS, są to: Wordpress, Roundcube, Owncloud, phpMyAdmin, co do dysków sprawdzałem orientacyjną prędkość kopiowania danych na ogół było to trochę ponad 30 MB/s, zdażało się również więcej, mniej raczej rzadko.

Dwa testy zrobione na szybko komendą:
dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync

 

Pierwszy pomiar: ok. 47MB/s
Drugi pomiar: ok. 34MB/s

Czas między pomiarami ok. 15s.

Edytowano przez init8888 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko, żeby dojść w czym leży problem. Oprócz tego co @samu zaproponował (swoją drogą bardzo dobre rad), to poleciłbym jeszcze zainteresowanie się jakimś zaawansowanym monitorem np. munin'em (ale może być jakikolwiek inny) i zrobienie paru pomiarów, żeby być bardziej dokładniejszym.

 

Osobiście stawiałbym na dysk, ale są to tylko moje przypuszczenia. Jeśli jesteś bardzo zdesperowany to możesz wydzielić kilkanaście megabajtów ramu na ramdisk'a, wrzucić do niego stronę, odpowiednio podmontować i sprawdzić czy problemy wciąż występują. Jeśli tak to raczej nie w dysku leży problem.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj iotop i sprawdź ile masz operacji zapis/odczyt

 

dysk u Ciebie tak średnio chodzi, ale nie jest najgorzej. Sam zrobiłem sobie test i wyszło u mnie 195 i 167 MB/s średnio 181 MB/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iotop coś nie za bardzo u mnie pod OpenVZ, spróbuje coś jeszcze podziałać w weekend jak będę miał więcej czasu, tymczasem dzięki za info. BTW: Można wiedzieć, gdzie się hostujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na jedną z ostatnich zamulonych maszyn. Ludzie tutaj na forum już pisali do nich i zostali przeniesieni na inne, mniej obciążone maszynki. Miałem podobne problemy ponad pół roku temu, mam pakiet Full. Napisałem, popatrzyli, przez 2 dni coś posprawdzali i zapytali się, czy moga mnie przenieść (mały downtime z tego tytułu, jakieś 20-30 minut). Powiedziałem, że oczywiście i do teraz żadnych kłopotów. Też miałem czasami tak, że strona dopiero po 1,5s zaczynała się ładować, teraz wszystko w mgnieniu oka bez względu, czy WP, phpbb3, własny skrypt czy coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×