Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Misiek08

Ukrywanie/dzielenie jednego IP

Polecane posty

Mam serwer na Debianie i potrzebuję zrobić taki myk, żeby z komputerów na Windowsie (przynajmniej, bo fajnie gdyby można było Debianowe i Ubuntowe komputery też tak poustawiać) być widzianym jako IP z serwera dedykowanego. Dlaczego? Dostaję do testów z paroma osobami system, jednak pierwszą autoryzacją w tym systemie jest IP. Podaję administratorowi swoje IP lub całą podsieć i tylko z niej mogę się dostać do panelu logowania. Ponieważ testować będziemy w kilka osób (w tym 1 z zagramanicy) to potrzebuję, żeby wszyscy byli widziani jako IP z dedyka.

 

Czym to mogę zrobić? VPN/PPTP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na dedyku masz ssh a pewnie masz, to najprościej zrobić port forwarding za pomocą -D w ssh. Otwierasz takie połączenie za pomocą

ssh -D dowolny_port host_ssh


Następnie w przeglądarce ustawiasz proxy na localhost i port który użyłeś w połączeniu ssh po parametrze -D. Cały ruch z przeglądarki jest teraz tunelowany przez drugi koniec połączenia ssh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać - najlepiej by było, gdyby cały ruch leciał przez serwer, bo aplikacja działa na kilku portach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

PPTP najprościej :) Nie wiem ale zawsze OpenVPN gryzł mi się i ze mną i z serwerem hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jak podepnę się przez VPNa do tego serwera to już jestem widziany jako to IP, czy jeszcze trzeba w Windows'ie routing zmieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

O ile dobrze pamiętam to od razu jesteś widziany jako serwer VPN (tzn masz IP swojego serwera VPN).

 

Aha i pamiętaj że na openvz są jakieś problemy z pptp ;) Także albo xen, albo dedyk hehe (no chyba że support od ovz ogarniety)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tun/tap trzeba mieć włączony. Jak coś to pod to poleci mocny dedyk z dużą ilością IP, bo potrzeba mi to dla 20-25 osób i tyle też IP będzie na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×