Skocz do zawartości
ksysi

Brak wejść z google, Googlebot przestał odwiedzać strone

Polecane posty

Witajcie

 

Pokrótce przedstawię moją sytuację

 

 

Swoją stronę (bloga) mam od dobrych 7 miesięcy, na początku jak wiadomo było krucho z wejściami z popularnych wyszukiwarek jednak już po paru tygodniach miałem takowe na biężąco. Były to na początku ilości rzędu 3-4 tygodniowo, ale rozkręciło się to do nawet 10 dziennie. Tak samo Googlebot indeksował na bieżąco moją stronę. Gdzieś 2-3 miesiące temu miałem duży problem, gdyż na mojego bloga (wordpress) włamał się robak ze złośliwym kodem (iframe), spowodowało to, że google "zablokowało" moją stronę z powodu zagrożenia.

Po wyczyszczeniu już wszystkich plików ze złośliwego kodu oddałem stronę do weryfikacji (poprzez narzędzia google). Weryfikacja przeszła pomyślnie, po czym strona została przywrócona do wyszukiwarki. Niestety od tego czasu jest tragicznie jeśli chodzi o wejścia z wyszukiwarek, praktycznie nie ma ich w ogóle. Googlebot już nie odwiedza mojej strony mimo, że dodaje nowe posty, dobieram odpowiednio tagi oraz mam wtyczke SEO pod wordpressa.

 

Strona zbanowana nie jest, gdyż widnieje w wynikach wyszukiwania google

 

Czy możecie mi poradzić co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli chodzi o zwykłe wejścia z google to w tym miesiącu były tylko 2, w poprzednim 6.

Czy to możliwe, że ta blokada strony przez google (3-4 dni nieaktywna) aż tak na to wpłynęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sądzę, że powinno to się ustabilizować, jak zobaczysz że przez 14 dni nie wchodzi (czyli jeszcze 6) to możesz wysłać e-maila do supportu google z zapytaniem czemu tak się dzieje. Osobiście się na tym nie znam, a nie chcę wprowadzać w błąd więc nie wypowiem się na temat wpływu przeszłych abuse'ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

oczyszczona strona i dodawanie nowych treści oraz zbieranie do niej nowych linków - ewentualnie rozpatrzenie witryny przez google ponowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnij sobie narzędzia dla webmastera do tej strony i dodaj mapę strony. Jeżeli będziesz miał jakiś błąd natury technicznej to google wyświetli Ci w panelu jakieś info o zaistniałych błędach.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wyczyszczeniu już wszystkich plików ze złośliwego kodu oddałem stronę do weryfikacji (poprzez narzędzia google). Weryfikacja przeszła pomyślnie, po czym strona została przywrócona do wyszukiwarki.

 

Mam wrażenie, że ostatnie 2 osoby w ogóle nie przeczytały postu...

Pomijając już fakt odkopu ;).

Google już wchodzi normalnie?

Edytowano przez MichałK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali poprzednicy, jeśli uważasz, że treść masz dobrą i nie chcesz jej poprawiać/dodawać nowej, to najlepszym sposobem jest podlinkowanie strony, wówczas robot google trafi do Ciebie z nowych źródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to roboty google na strony trafiają poprzez linki prowadzące z innych stron, więc dodaj kilka linków z lepszych stron i to zarówno na stronę główną jak i podstrony. Twoja strona także mogła być oflagowana przez Google jako potencjalnie niebezpieczna więc dobrym pomysłem będzie napisać do nich w tej sprawie jak się nic dalej nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×