Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
secretservice

Oracle SQL Developer

Polecane posty

Witam.

Mam za zadanie opracowanie schematu bazy danych (diagram ERD) oraz wykonania dla niego tabel wraz z odpowiednimi atrybutami. Chciałem wykonać to w programie SQL Developer firmy Oracle, ale niestety mam problem już na samym początku - przy próbie utworzenia nowej tabeli wyskakuje monit o utworzenie połączenia: http://scr.hu/0ooz/vg21g

Nie mam zielonego pojęcia co należy wpisać aby program zaakceptował wprowadzone dane.

Czy jest wymagany do tego jakiś serwer bazodanowy? Na stronie Oracle nie znalazłem do pobrania żadnej aplikacji serwerowej.

Ewentualnie jakie inne (najlepiej proste i intuicyjne) oprogramowanie moglibyście polecić do tego celu?

Edytowano przez secretservice (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tworzyć tabele to musisz mieć gdzie :) Oczywiście Oracle ma do tego narzędzia. Kojarzy mi się coś o nazwie Oracle DB 10g...
Na studiach też korzystaliśmy z Oracle i pamiętam, że strasznie dużo ramu zjadał ten serwer. Jeśli masz możliwość skorzystania z czegoś lżejszego to tak zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Oracle DB 10g XE nie ma wersji 64-bitowej na Windowsa i tu jest problem.

Zainstalowałem MySQL WorkBench, zrobiłem tabele i schemat EER, teraz moje pytanie brzmi czy takowe tabele da się przenieść w prosty sposób do formy bazy danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Oracle DB 10g XE nie ma wersji 64-bitowej na Windowsa i tu jest problem.

Zainstalowałem MySQL WorkBench, zrobiłem tabele i schemat EER, teraz moje pytanie brzmi czy takowe tabele da się przenieść w prosty sposób do formy bazy danych?

Z tego co widzę 11g ma już taką wersję.

http://www.oracle.com/technetwork/database/enterprise-edition/downloads/112010-win64soft-094461.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×