Skocz do zawartości
Winkiel

Problem z phpmyadmin

Polecane posty

Witam. Mam problem z instalacja phpmyadmin. Jest wszystko zainstalowane na serwerze VPS Linux Debian 6.0. Adres IP VPS to 185.5.96.252. Po wejściu na http://185.5.96.252/phpmyadmin mam komunikat:

 

Not Found

The requested URL /phpmyadmin/ was not found on this server.

Apache/2.2.16 (Debian) Server at 185.5.96.252 Port 80

Wszystko zainstalowane poprawnie, hasła dobrze wpisane - dałem wszędzie takie same żeby się nie pomylić. W /var/www mam plik index.html oraz folder phpmyadmin. Dla pewności dałem prawa 777 i tak nie działa. Instalowane na czystym systemie w taki sposób:
apt-get update
apt-get upgrade
apt-get install apache2

apt-get install php5

apt-get install mysql-server
apt-get install phpmyadmin

 

Wyżej podałem IP możecie sobie sprawdzić. Na prawde nie wiem co mam zrobić i liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest fizyczna lokalizacja phpmyadmin? Pewnie siedzi sobie w /usr/share i nie ma symlinka do /var/www/phpmyadmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalując phpmyadmina przez apt-get'a spyta się czy ma się sam podłączyć do apache'a oraz skonfigurować, skorzystaj z tych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz z Apache to podczas instalacji PMA zaznacz spacją tenże serwer www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie magia tylko nie wiedziałem, że trzeba spacją zaznaczyć. Klikałem enter na apache. Dzięki Kolopik. Jak mam zrobic zeby po wpisaniu IP otwierało index.html? Teraz muszę wpisać: ipserwera/index.html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak:

DirectoryIndex index.html 

pod warunkiem oczywiście, że konfiguracja Apache'a umożliwia zmianę (dyrektywa AllowOverride w konfiguracji vhosta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Tam gdzie masz index.html utwórz plik .htaccess i wklej to co podał @pedro84.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa tylko mam problem z forum MyBB. Po zainstalowaniu w ogóle nie ma grafiki. Sam tekst. Po przejściu do panelu administratora wszystko jest w porządku. O co może chodzić? Instalowałem kilka razy, zmieniałem system VPS i nadal nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie masz index.html utwórz plik .htaccess i wklej to co podał @pedro84.

 

Wpisałem tak i nie wyświetla mi się plik index.html. Z forum sobie poradziłem, ale co mam zrobić żeby strona działała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jak mogę użyć freedns na moim serwerze? Na adres IP za pomocą rekordu A w DNS. Jak te(darmowe) dnsy i gdzie dobrze wgrać? Z tamtym sobie już poradziłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FreeDNS na serwerze czy domenie bo jeśli na serwerze i serwer stoi na linuxie to standardowo powinien to być plik /etc/resolv.conf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wziąć te darmowe DNS'y? Chce żepy po wpisaniu jakasdomena.pl przenosilo na jakiesIP. Jak mam to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×