Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sixwishlist.com

Panel hostingowy czyli coś dla "szperaczy" internetowych

Polecane posty

Gość sixwishlist.com

Też byłem w szoku jak mi klient dał linka do panelu logowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bardzo fajnie wygląda. Kilka poprawek językowych - kilka zwrotów w języku Polskim jest dalej po angielsku - i będzie dobrze. Zastanawia mnie tylko stabilność i bezpieczeństwo. Fajny wygląd, super intuicyjny, ale jak to się ma do bezpieczeństwa i korzystania na maszynie produkcyjnej dla klientów czy nawet dla samego siebie na VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Co do bezpieczeństwa to nie mam zielonego pojęcia, robiliśmy kiedyś witrynę dla klienta i teraz były robione pewne zmiany więc poprosiliśmy o dostęp do serwera a tu taka niespodzianka ;) Raczej nie narzeka bo by dał nam znać tyle że poczta hula na naszych serwerach strona na jego. Nie mój wybór nie moje zabawki. Panel szybki, na pierwszy rzut oka mam zamiar go postawić na jakimś serwerze na testy to powiem coś więcej jak przebiegła instalacja itd. Jutro się zapytam skąd on go wziął ?! kto mu to doradził itd. Dla mnie jest to naprawdę ciekawostka bo wydawało mi się że jestem na bieżąco a tu takie kwiatki....

Edytowano przez sixwishlist.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalacja sprowadza się praktycznie do wpisania hasla admina/mysql i dalej cały czas enter

 

Ogólnie panel ciekawy i dosyć prosty w użyciu - jutro jak będę miał czas to pobawie się nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel ciekawy, już trochę czasu ma. Ogólnie w założeniach miało być wsparcie dla nginx'a i wielu serwerów pod 1 panelem. Nie śledziłem, ale plany mieli naprawdę ciekawe.

 

Instalacja i użytkowanie b. proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do bezpieczeństwa to nie mam zielonego pojęcia, robiliśmy kiedyś witrynę dla klienta i teraz były robione pewne zmiany więc poprosiliśmy o dostęp do serwera a tu taka niespodzianka ;) Raczej nie narzeka bo by dał nam znać tyle że poczta hula na naszych serwerach strona na jego. Nie mój wybór nie moje zabawki. Panel szybki, na pierwszy rzut oka mam zamiar go postawić na jakimś serwerze na testy to powiem coś więcej jak przebiegła instalacja itd. Jutro się zapytam skąd on go wziął ?! kto mu to doradził itd. Dla mnie jest to naprawdę ciekawostka bo wydawało mi się że jestem na bieżąco a tu takie kwiatki....

 

Otóż to, daję plusa bo również nie miałem pojęcia o istnieniu takiego czegoś, testy są już zapisane na mojej todo liście, wygląda naprawdę interesująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Już się dowiedziałem jak klient zainstalował ten panel. Mianowicie zaproponował mojemu klientowi jakiś jego znajomy na testy. Klient i tak nie ma pojęcia więc nawet on go nie instalował tylko "ten tam ktoś". Sam panel nie był dla niego niezwyczajny jak stwierdził panel jak panel a co zły? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak się sprawuje Panel? Bezpieczny?

 

Myślę nad zakupem kimsufi mKS i postawieniem tego panelu pod kilka stronek - chyba że polecacie coś innego (i darmowego...) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co śmiga. To jest niejako rozwinięcie Omegi, która nie doczekała się nowej wersji, zapowiadanej daaawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

d.v a jakieś znaczące różnice od omegi są w interfejsie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. W zasadzie można by powiedzieć, że to klon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Polecam zPanelCP.

 

Odrobinę na temat zPanel , dobry dla użytkownika końcowego nie oferującego dalej kont reseller z prostej przyczyny nie jest to bezpieczne. Oczywiście można a nawet trzeba wprowadzić kilka zmian, które trochę podniosą poziom bezpieczeństwa lecz ciągle zostaje wiele otwartych furtek . Drugim problemem jest poczta, której obsługa jest łatwa ale integracja z postfix dovecot jest ciągle nie dopracowana na tyle by oprzeć usługę mail o ten panel i traktować jako bezpieczna i w pełni funkcjonalna. Kolejny problem to obsługa ssl i vhost - dla użytkownika, który stawia pierwsze kroki jest dość problematyczny temat. Biorąc pod uwagę te elementy jeżeli posiadasz wiedzę to nie instalujesz tego panelu jak masz vps-a tylko dla siebie to jest to dobre rozwiązania zwłaszcza jak np pocztę obsługujesz na zewnętrznym usługodawcy typu google, prokonto lub microsoft i inne tu nie wymienione świadczące usługi o podobnym profilu. Panel ciągle się rozwija lecz forma jego rozwoju zaczyna przybierać profil społecznościowy, który znacznie odbiega od głównego zamierzenia samego twórcy. Nie dziwię się bo on sam nie ma za wiele czasu a szkoda. Panel wyłącznie stosujemy dla klientów, którzy kupują u nas vps-a i wybierają system operacyjny Centos. Nie oferujemy go pod inne systemy operacyjne. Jest ładny i to trzeba mu przyznać , zachęca wieloma modułami.

 

Co do i-mscp sprawuje się znacznie lepiej od wyżej wymienionego, jest dopracowany w większym stopniu jak zPanel. Jest to kwestia sprawdzonego kodu i doświadczenia z poprzedniego projektu jak parę osób wspominało na co ja osobiście nie zwróciłem uwagi z racji że panelu Omega nigdy nie traktowałem poważnie. Projekt i-mscp rozwijany miał być o doświadczenie lecz z tego co przeczytałem "sypie" tymi samymi błędami co Omega. Sama instalacja bardzo prosta, panel bardziej stabilny i dopracowany jak wymieniony zPanel lecz na dzień dzisiejszy nie jestem wstanie określić na ile jest on bezpieczny przy większej ilości obsługiwanych użytkowników. Zdecydowanie na plus obsługa ssl i poczty na znacznie wyższym poziomie jak jego poprzednik Omega i zPanel. Na razie i-mscp mamy zainstalowany na dwóch vps-ach ( 1Ghz CPU ,256MB Ram, 10GB Hdd i 4 x 1Ghz CPU 2GB Ram 100Gb Hdd) i jednym dedyku (Atom 1,6 , 4Gb Ram, 2x1Tb Hdd) Podejrzewam że za około miesiąc będziemy wiedzieli coś więcej. Korzystają z nich obecnie osoby, które testują dla nas kilka rozwiązań. Więc raczej test będzie prawdziwy i wiarygodny. Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×