Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Redzik

Pomoc w cPanel

Polecane posty

Witam.

 

Posiada ktos może konto hostingowe w ŚLĄSK DATA CENTER ? i może udzielić pomocy ? Bo czekanie na odpowiedź supportu jest strasznie irytujące.

Przyzwyczjony jestem juz do tego że np w DA jak dodaje domenę to po kolejnym wejściu w DA mam do wyboru domenę która chcę obsługiwać.Sprawdzac ile zajętego miejsca tranferu itd.

 

w SLDC założyłem konto z darmową domeną xxx.sldc.pl i po zalogowaniu do panelu wyświetla się tylko ta domena i wszystkie jej parametry. Kiedy dodaje swoja domenę w opcji " podepnij domenę " to po wejściu w subdomeny widnieje taka subdomena mojadomena.xxx.sldc.pl Jeszcze takiego czegos nie widziałem i nie wiem czy to normalne. Poza tym jak podpinam domenę to tworzy sie ona w katalogu public_html kiedy tworze do niej subdomene, to też tworzy sie w public_html a nie w folderze z domeną.

Kiedy parkuje domene to tworzy sie w folderze home a subdomena w public_html.

 

Czy w tym panelu wszystkie domeny sa podpiete pod licznik tej domeny z utworzenia konta ? Czy to normalne że na serwerze znajduje się tyle folderów i plików jak przy VPS ?

 

Może trochę zamieszałem bo tak jak piszę przyzwyczjony jestem do DA a tu się nie orientuje.

 

Może jak ktoś posiada tam hosting to pomoże Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klikasz w "Domeny podpięte" -> Stwórz domenę podpiętą, wypełniasz pole "Nazwa nowej domeny", kreator automatycznie wypełni pola i stworzy katalog dla nowej domeny.coś typu: public_html/domenka.pl . Wypełnij pole hasło, ale łącz się na domyślne dane i tak będziesz miał dostęp.

 

PS sam decydujesz, gdzie subdomena ma się utworzyć, a raczej jej katalog.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klikasz w "Domeny podpięte" -> Stwórz domenę podpiętą, wypełniasz pole "Nazwa nowej domeny", kreator automatycznie wypełni pola i stworzy katalog dla nowej domeny.coś typu: public_html/domenka.pl . Wypełnij pole hasło

do tego momentu tak robiłem/

 

ale łącz się na domyślne dane i tak będziesz miał dostęp.

Ale tego niezakumałem. Użytkownik i hasło takie jak do panelu ?

 

Co chcę osiągnąć. Chcę aby po wejściu do panelu wyświetlała się moja domena a nie ta na którą zakładałem konto. No albo 2 do wyboru. Tak jak jest w DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tego momentu tak robiłem/

 

1. Ale tego niezakumałem. Użytkownik i hasło takie jak do panelu ?

 

2. Co chcę osiągnąć. Chcę aby po wejściu do panelu wyświetlała się moja domena a nie ta na którą zakładałem konto. No albo 2 do wyboru. Tak jak jest w DA.

 

Ad1. Domyslne dane FTP

 

Ad2. No, ale po co? Skoro przy tworzeniu subdomen itd wybierasz swoją domenę z listy. W tym przypadku subdomena SLDC.pl jest twoją domeną główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku subdomena SLDC.pl jest twoją domeną główną.

Czyli wskaźnik zajętego miejsca i trensferu jest pokazywany dla wszystkich podpiętych domen tak ? Nie da sie indywidualnie tego przydzielać i sprawdzać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×