Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Redzik

Serwery www

Polecane posty

Witam.

Otóż mam taki dylemat. Chce dobrac odpowiedni serwer pod nieduże forum. Zdaje sobie sprawe że aby forum śmigało idealnie to musi być VPS albo dedyk. Ale nie stac mnie na takie cacka. To musze skorzystać z ofert niskobudżetowych.

Testuje serwery różnych firm i między tymi firmami widac różnicę w działaniu serwerów lub ogólnie w organizacji wszystkiego.I teraz mam takie pytanie.

1. firma A posiada 2 GB HDD 10 GB Transfer i 2% limitu proca, a firma B 6 HDD 40 GB Transferu i 4% limit proca. I teraz tak serwer A działa dość szybko grafiki wyświetlają się w miarę szybko. Natomiat serwer B działa wolniej. Nieraz po odpaleniu strony grafik nie ma wcale dopiero wskakuja jedna po drugiej. Efekt darmowego serwera , nawet nieraz na FTP zamuli. łącze mam 50Mb. I teraz pytanie czy jest taka możliwośc ze na tym niby słabszym serwerze szybciej wykorzystam limit procesora niż na tym co ma mniejszy limit a jest bardziej sprawny ?

Czy za szybkość otwierania grafik odpowiada jakas przepustowaść łącza, Czy jakies limity na skrypty( w moim przypadku (galeria) Ale grafika z szablonu na serwerze B tez wczytuje się wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

sądzisz że, to jest odpowiedni dział na tego typu pytania? Twoje pytanie błądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby nie błądzić

 

" I teraz pytanie czy jest taka możliwośc ze na tym niby słabszym serwerze szybciej wykorzystam limit procesora niż na tym co ma mniejszy limit a jest bardziej sprawny ? "

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe że aby forum śmigało idealnie to musi być VPS albo dedyk.

 

Patrząc na podane parametry tych dwóch ofert, to akurat w twoim przypadku VPS czy dedyk byłby DUŻĄ przesadą.

 

Pamiętaj, że limit procesora zależy też od jego modelu i konfiguracji sprzętowej serwera, same procenty są pojęciem względnym. 4% jakiegoś atoma na pewno łatwiej zużyć niż 2% czterordzeniowego xeona ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×