Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
FanPL

Mount nie mogę usunąć.

Polecane posty

Hej, zrobiłem coś co się podobnież nazywa mount komendą "mount -o bind /var/www/domena.pl /home/kamil/domains/krajan.tk" i problem polega na tym, że nie mogę go teraz usunąć. Kiedy próbuję rmdir to wypluwa mi "faild to remove, Directory not empty", kiedy ona jest pusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że komenda rmdir usuwa tylko puste foldery?

 

Zainteresuj się komendą rm -rf oraz rmdir -r, a do tego wyżej już wspomniane unmount.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdecznie ! :)

Wybaczcie za takie pytania, ale rzuciłem się można powiedzieć na głęboką wodę z zwykłego WWW na VPS. Ale przynajmniej uczę się na błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To po pierwsze nie wędruj nigdzie poza domowy folder po FTP (zablokuj go w configu programu) po drugie proponuję zapoznać się z podstawowymi komendami, chociażby linkowanie folderów (skróty))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po trzecie nad każdą komendą, która zobaczysz w sieci zastanów się przynajmniej kilka razy i upewnij, że na pewno jest tym co chcesz osiągnąć. Problem z dzisiejszymi tutorialami na googlu jest taki, że najczęściej albo są przedawnione, albo uczą bardzo złych praktyk, i to głównie dlatego że ludzie ślepo wklepują komendy zamiast zastanowić się czy to naprawdę jest dobre rozwiązanie.

 

Nie raz i nie dwa naczytałem się jakiś diabelskich praktyk w stylu chmodowania całego /etc/ na 777 bo jakiś tam program miał permission denied, nie raz spotkałem się z tworzeniem usera z ID roota, nie raz spotkałem się z reinstalacją linuxa bo jakiś tam zainstalowany pakiet wyrzucał błąd dependencies... takich sytuacji jest dużo. I tu nie chodzi o jakąś głębszą analizę tego co się czyta tylko takie "spojrzenie z innej perspektywy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A po trzecie nad każdą komendą, która zobaczysz w sieci zastanów się przynajmniej kilka razy i upewnij, że na pewno jest tym co chcesz osiągnąć. Problem z dzisiejszymi tutorialami na googlu jest taki, że najczęściej albo są przedawnione, albo uczą bardzo złych praktyk, i to głównie dlatego że ludzie ślepo wklepują komendy zamiast zastanowić się czy to naprawdę jest dobre rozwiązanie.

 

Nie raz i nie dwa naczytałem się jakiś diabelskich praktyk w stylu chmodowania całego /etc/ na 777 bo jakiś tam program miał permission denied, nie raz spotkałem się z tworzeniem usera z ID roota, nie raz spotkałem się z reinstalacją linuxa bo jakiś tam zainstalowany pakiet wyrzucał błąd dependencies... takich sytuacji jest dużo. I tu nie chodzi o jakąś głębszą analizę tego co się czyta tylko takie "spojrzenie z innej perspektywy".

 

 

Odnośnie tego tekstu to pragnę dodać że gdy pojawią się w trakcie jakieś problemy (wyskoczy błąd lub coś w tym stylu) to ludzie nie zwracają na to uwagi tylko klepią dalej komendy z tutoriala i później się dziwią że coś nie działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×