Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Infinity Tech

Windows 7 problem z svchost eh

Polecane posty

Witam

 

Przesiadłem się z Win XP na Win 7 ... obecnie 2 procesy:

 

svchost.exe (LocalServiceNetworkRestricted)

svchost.exe (LocalServiceNoNetwork)

 

Zjadają mi połowę procesora ... googlowałem wczoraj 4 h i żadne rozwiązanie nie działa , przeskanowałem system Nortonem i Esetem o nic nie zmalazło.

 

Może ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś się dobrać do tych procesów za pomocą svchostviewer? W event logu systemowym nie ma żadnych dziwnych komunikatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie ma czasem związku z Windows Update? Masz wszystkie aktualizacje zainstalowane? IMO to właśnie to jest problemem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows7 ma bardzo fajną politykę aktualizacji, nie pyta się usera tylko sobie instaluje co musi w wolnym czasie i grzecznie czeka do restartu, aby dokończyć. Jeśli Ci to nie odpowiada to podpowiedzią będzie windowsowy "czas konserwacji", jest do ustawienia bodaj nawet w panelu z windows update.

 

P.S. Nie polecam tego wyłączać, jeśli masz duże zaległości z update'ami to idzie je rozwiązać w max godzinę, a potem nie zajmuje to więcej niż 10 minut jednorazowo co kilka tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod procesem svchost kryje się o wiele więcej niż update heh :)

 

Dzięki za chęci ale chyba nikt tu nie rozwiąże problemu mojego. Po kilku h nerwów doszedłem , że to problem związany z nieprawidłowym sterownikiem. Znajomy obiecał go poprawić do wtorku więc poczekam.

Windows7 ma bardzo fajną politykę aktualizacji, nie pyta się usera tylko sobie instaluje co musi w wolnym czasie i grzecznie czeka do restartu, aby dokończyć. Jeśli Ci to nie odpowiada to podpowiedzią będzie windowsowy "czas konserwacji", jest do ustawienia bodaj nawet w panelu z windows update.

 

P.S. Nie polecam tego wyłączać, jeśli masz duże zaległości z update'ami to idzie je rozwiązać w max godzinę, a potem nie zajmuje to więcej niż 10 minut jednorazowo co kilka tygodni.

to trwa już 2 dni : ] a komputer to nie jest jakiś syf ;) Edytowano przez glanpolnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mają to do siebie, że albo działają, albo nie działają. A jeśli zużywają CPU to muszą mieć jakiś większy problem, aktualizacja do najnowszych powinna rozwiązać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod tą płytę główną nie ma sterowników do Win7 :> o dziwo tylko do Visty są ehm , nie mniej udało się zminimalizować problem i ustawiając najniższy priorytet dla procesu obecnie zużycie to 5-8% , więc tragedii nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Ostatnio taki podobny problem miałem ze zbugowanym rsyslogiem na Ubuntu 12.04, który mi spamował kilkaset tysięcy linijek sysloga na sekundę...

 

 
ubuntu kernel: Cannot read proc file system: 1 - Operation not permitted.
ubuntu kernel: last message repeated 643668 times

I oczywiście powodował 100% cpu usage... W windowsie jednak mamy coś... co się nazywa... EKHM... "dziennik wydarzeń" więc możesz tam zerknąć. Zamiast tego jednak polecam zamiast instalacji sterowników do płyty głównej zainstalować jedynie wymagane i to nie do płyty, a konkretnych podzespołów. Ja np. tak miałem, że do karty sieciowej realtek'a nie było sterów dla win8, ale były na stronie samego realteka do konkretnego modelu.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to co to są "sterowniki do płyty głównej"? To nic innego jak zestaw sterów do każdego podzespołu - chipsetu, zintegrowanych kart, kontrolerów. Każdy sterownik można znaleźć osobno, najczęściej w nowych wersjach dla nowych systemów, w końcu producentom podzespołów też zależy na tym, żeby ich sprzęt działał jak największej liczbie użytkowników. Wystarczy zerknąć co na płycie siedzi (do tego użyj np. jakiegoś Everesta) i bez problemu idzie pościągać działające z Win7 stery. I jeszcze jedno - większość sterowników z Visty powinna działać prawidłowo pod siódemką, dziwne, że jakiś powoduje aż takie problemy.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w ogóle pomijając fakt, że akurat windows8 ma dość ładne wsparcie dla sprzętu. Tak naprawdę jedynymi sterownikami, które "potrzebujesz" są sterowniki do karty graficznej bo resztą będzie najczęściej działała bez problemów i z bardzo podobną wydajnością co ze sterownikami.

 

Intel ma bardzo fajnego auto search & install, amd również. Idąc tym tokiem myślenia Geforce'y i Radki tak samo. Czego więcej potrzebujesz? Karty dźwiękowej i karty sieciowej, byc może jeszcze jakiś dodatków, ale to już jest rzadkość. Zarówno to i to odczytasz albo z jakiejś AIDA64 (kontynuacja everesta) albo z samej specyfikacji modelu Twojej płyty głównej, każda ma pięknie opisane jakie ma podzespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z sterownikiem dźwięku i tyle po co wywody piszecie :D

 

Podziękowałem za pomoc uprzejmie , więcej zrobić nie mogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś niesamowitego lol

 

Powodem problemów nie był sterownik dźwięku. Przy podłączeniu TV do PC przez kabel HDMI HDMI trzeba mieć zintegrowane na karcie graficznej HD Audio.

 

O dziwo problemem były sterowniki ATI Catalyst ... pobrane ze strony AMD. Po odinstalowaniu ich procesor działa absolutnie normalnie bez żadnych problemów.

 

Teraz tylko pytanie ... skąd mam wziąć sterowniki skoro te na stronie producenta takie cyrki robią : / ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 wyjścia:

1. jeśli to któryś ze starszych modeli Radka, spróbuj starszą wersję sterowników;

2. zainstaluj sterowniki przygotowane przez producenta KARTY, nie CHIPSETU (szczególnie przydatne w przypadku kart mocno modyfikowanych przez producenta, robi tak np. ASUS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh no właśnie Radeon 6450 , więc nie jest to jakiś stary gniot ;)

 

Zainstalowałem maksymalnie okrojone ale problem nie ustał eh , obniżam priorytet svchost aby dało się coś działać póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z drugim punktem mojego poprzedniego posta? Ewentualnie sprawdzałeś ze sterownikami z Win Update? Nie wierzę, że ot tak nagle z jedną, Twoją kartą jest taki problem, którego nie da się rozwiązać (obniżanie priorytetu procesu to nie rozwiązanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×