Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cawaler

Problem na unixstorm

Polecane posty

Siema, ostatnio przeniosłem swoje forum na nowy hosting: unixstorm.org i pojawił się problem, bo co 24h przychodzi email, że przekroczyłem limit wykorzystania CPU, gdy napisałem do hostingu to odpisali, że na stronie wykonywanych jest bardzo dużo zapytań indeksujących, i że trzeba zablokować ip, tylko jak to zrobić, bo nie chce, aby mi zablokowali stronę, na forum mam silnik phpbb by przemo, proszę o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^rogerbot [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^exabot [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^MJ12bot [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^dotbot [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^gigabot [OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^AhrefsBot
RewriteRule ^.* - [F,L] 

 

Utwórz plik .htaccess jeśli takowy nie istnieje w głównym folderze z plikami forum i dodaj tam powyższe wpisy.

 

Zablokuje to niechciane boty.

Jeśli nie pomoże, zostaje analiza access logów i blokada po IP, tych adresów, które generują najwyższą ilość odwiedzin.

 

Jeśli to googlebot, to częstotliwość skanowania możesz zmienić w webmastertools.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest do blokowania adresów IP spamerów, a nie robotów indexujących.

Zastosuj się do poleceń kolegi Kix'a lub przejrzyj dzienniki i zablokuj IP, które napierniczają Ci żądaniami.
Jeśli tak się dzieje przez bota Google'a to możesz go "spowolnić" w Narzędziach dla Webmasterów.

Osobiście proponowałbym także przejście na PHPBB3, które jest zdecydowanie lepsze od napakowanego wodotryskami Przema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo zmienić hosting, jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu ale przy forum blokowanie botowych wyszukiwarek raczej działa na niekorzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie jakichkolwiek "dobrych" botów działa na niekorzyść, wyjątkiem są boty, które rzeczywiście spamują Cię żądaniami na jakieś randomowe adresy typu forum.pl/admin i jakiś bruteforce. Zainteresowałbym się bardziej jakimiś fajnymi pluginami (a takie są na pewno) dla phpbb3 czy mybb/smf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień hosting, tłumaczenie że to wina botów indeksujących jest co najmniej śmieszne. Zmienisz hosting problem minie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dopiero co zmieniłem na unixstorm.. i opłaciłem za rok z góry.. więc to raczej odpada, opinie były dobre więc skorzystałem z ich oferty a na phpbb3 na razie nie bd się przenosił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na phpbb3 na razie nie bd się przenosił..

 

A phpBB3 gryzie? ;)

 

Dziennik połączeń przeglądałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dopiero co zmieniłem na unixstorm.. i opłaciłem za rok z góry.. więc to raczej odpada, opinie były dobre więc skorzystałem z ich oferty a na phpbb3 na razie nie bd się przenosił..

 

Twój wybór, pamiętaj tylko o tym, że phpbb2 straciło swoje wsparcie już długi czas temu. Ja z samego spojrzenia bezpieczeństwa już dawno bym je zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dopiero co zmieniłem na unixstorm.. i opłaciłem za rok z góry.. więc to raczej odpada, opinie były dobre więc skorzystałem z ich oferty a na phpbb3 na razie nie bd się przenosił..

 

Widać jak dobra jak nakazują blokować boty indeksujące. Opinie? te opinie w większości się nie pokrywają bo piszą je jedynie zadowolone osoby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie robotów indeksujących takich jak ahrefs nie jest niczym nadzwyczajnym. To są badziewne skany pod seo, które tylko generują obciążenie.

I w dodatku, nie da się ograniczyć często indeksowania - taki ahrefs potrafił wygenerować mi na niektórych stronach w ciągu dnia ponad 300 tysięcy żądań.

Edytowano przez kix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałem te wpisy co podał kix ale nadal przychodzi email, że przekroczono limit CPU, limit mam do 180 a przekroczyło go o ponad 200%, ponad 400 CPU...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu do DirectAdmin potem do statystyki / logi serwisu mogę zobaczyć Pełne logi błędów Apache'a i Pełne logi Apache'a, gdy wchodzę i w to i w to, to jest dużo linijek, i nie ogarniam do końca o co w nich chodzi, a tym bardziej jakie występują błędy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No to proponuję poprawić błędy w skrypcie no i skoro ich nie ogarniasz to może wklej na jakiś portal wklej.to czy cuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×