Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
panikaa

Subdomena na serwerze dedykowanym OVH i CloudFlare

Polecane posty

Witam!

Mam problem z konfiguracją subdomeny w Cloudflare :(.

Mianowicie, nie mam pojęcia jak skonfigurować ją poprawnie aby działała.

Co do tego chciałbym dodać że mam domenę kupioną w OVH, serwer dedykowany w OVH, DNS'y domeny są na Cloudflare, mam dodany rekord A na subdomene, lecz kiedy chce wpisać points to "ip_serwera/forum" wyskakuje mi komunikat o złym adresie. Jesli wchodzę nawet na subdomene forum.domena.pl to nie działa, tak jakby serwer nie odpowiadał. Pracuje na systemie Freebsd 9.1, kernel własny, serwer WWW to lighttpd do tego handler php-fastcgi. Jeśli chodzi o konfigurację domeny na serwerze to nic z nią nie robiłem, tylko został dodany wpis do cloudflare i już zaczęło działać.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i ma na niego rozwiązanie ;).

Od razu przepraszam za zły dział, jeśli wybrałem, nie wiedziałem gdzie dać taki temat ;).

Proszę moderatora o przenoszenie!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U OVH powinieneś skonfigurować serwery DNS dla domeny + Glue Records związane z nimi.

 

Jeśli to już zrobiłeś to w CF dodajesz rekord A dla konkretnej domeny/subdomeny, który wskazuje na IP Twojego dedyka w OVH. Następnie just in case dopisz sobie CNAME www.domena.pl wskazujący na domena.pl. Potem odczekaj jakiś czas, aż to wszystko się zupdatuje, najczęściej do 48h (polecam lokalne DNS'y googlowe 8.8.8.8/8.8.4.4 + komendę ipconfig /flushdns).

 

Jeśli po tych 48h nadal nie będzie żadnych efektów to pobaw się komendą host z jakiegoś niezależnego środowiska (może być np. z Twojego PC'ta) i sprawdź gdzie leży problem. Czy np. ping domena.pl zwraca IP czy could not find host itp.

 

Ważny jest sam fakt gdzie kończy się połączenie, czy przy DNS'ie, czy przy CF, czy przy dedyku, czy przy lighttpd.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięku Archi :). Zrobiłem wszystko po kolei jak napisałeś, nawet nie potrzeba było sflushować DNSów ;).

Niestety nie mogę dać reputacji bo nie mam tyle postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×