Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kszysiu

Tworzenie makr w notepad++

Polecane posty

Witam
Próbuje ogarnąć troszkę makra w tym programie.
Wiem jak zrobić proste makro typu "znajdź wyraz i zamień go na inny" albo "znajdź wyraz i usuń go"

chciałbym zrobić makro które usunie mi np.
całą treść pliku do określonego wyrazu
całą treść od jakiegoś wyrazu (włącznie) do jakiegoś innego wyrazu (włącznie).

przykładowo do pierwszego
w pliku będą wyrazy
hosting www dedyk vps
i zostawi np samo "dedyk vps" (bo chce żeby usuwało wszystko do www"

przykładowo do drugiego:
będą wyrazy:
hosting www dedyk vps serwer
zostawi samo hosting i serwer bo usunie wszystko od www do vps.

wiecie jak takie coś zbudować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!
Troszkę nie rozumiem tego zapisu, więc spytam o jeszcze jeden warunek. Od słowa do końca.

Czy można zrobić tak, aby makro wykonywało:
jedno polecenie typu wytnij wszystko do wyrazu.
polecenie typu wytnij od wyrazu do wyrazu tyle razy ile pojawi się w pliku

Pozdrawiam
Kszysiu


edit
to pierwsze ma nie do końca działa tak jak bym tego chciał. Chciałbym aby wycinał wszystko do tego wyrazu a wycina tylko od początku wiersza do tego wyrazu...

edit2
Druga funkcja też działa tylko w obrębie jednego wiersza...

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, żeby wywalić wszystkie entery za pomocą "zamień". Zmienić je na inny znak i ewentualnie potem przywrócić, ale nie mogę w zamień wklepać w żaden sposób znaku entera... mi się zdawało, że się da w Notepadzie++...


może lepiej będzie dobrać inny program czy coś?

Konkretnie chodzi o "czyszczenie" kodu html ze skopiowanego fragmentu innej strony internetowej.
chodzi o to, że w IE kopiuje fragment strony internetowej i za pomocą opcji "Edycja->Wklej specjalne->Wklej treść html" jestem w stanie wkleić sobie ładnie kod skopiowanego fragmentu i chodzi teraz o to, żeby go wyczyścić z tego co mi nie potrzebne (wyciąć potrzebny mi fragment, wyczyścić style itp).
Chodzi o to, żeby to się robiło łatwo i szybko. Jakby mi się udało w notepadzie to by to wyglądało tak:
1.Skopiować ze strony
2.wkleić do notepada
3.uruchomić makro
4.skopiować
5. wkleić gdzie mi potrzebne

Myślałem też nad pisaniem własnej aplikacji, ale poległem na tworzeniu funkcji wklejania pełnego kodu ze schowka:P

pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem usuwanie enterów ale mam inny problem.
Gdy użyję tej funkcji co usuwa przed wyrazem to działa przed wywaleniem enterów. Gdy wywalę entery funkcja ta zaznacza z jakiegoś powodu wszystko a nie tylko to co chce wywalić... Wiecie dlaczego tak jest?
Pozdrawiam
kszysiu

edit:
funkcja "od słowa do końca" działa.

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem tak, że jak wyczyścisz wszystkie znaki końca linii, to kursor ustawia się w pozycji ostatniego z nich?

Próbowałem bez nagrywania makra, usuwałem spacje a potem przechodziłem na początek i wtedy próbowałem zaznaczyć wszystko przed tym wyrazem i nic...

 

 

Jeśli nie, to spróbuj najpierw usunąć wszystko z początku, potem pozbądź się znaków końca linii i usuwaj resztę niepotrzebnych rzeczy.

 

 

To mi nic nie da bo nie usunę wcześniejszych linii :P

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawia się taki problem, że polecenie mogę testować na krótkim tekście (powiedzmy do 1k znaków). W momencie gdy te szukane słowo znajduje się w okolicach 40000. znaku (dokładnie kończy się w 46524 kolumnie) to funkcja zamiast zaznaczyć do tego wyrazu to zaznacza wszystko...



chyba znalazłem problem - i niestety jest chyba nie do przeskoczenia.

gdy próbuje zaznaczyć tekst do około 32000 kolumny to go zaznacza. Gdy próbuje zaznaczyć do jakiegoś wyrazu który jest na 34000 pozycji niestety zaznacza już wszystko.
domyślam się że to jest problem budowy programu (domyślam się że limitem jest 32767 czyli max dla integer'a)

"I cały misterny plan..."

Chyba pozostaje mi szukać innej aplikacji...


Udało mi się ;)

skorzystałem z jednego dodatkowego polecenia.
Zamiast od razu ucinać taki spory kawał, najpierw tnę używając słowa które zawsze się powtarza wcześniej (z budowy strony internetowej wiem że po prostu tam musi być;)) a potem już wszystko tak jak chciałem działa i jest git ;)

maniack - wielkie dzięki, bez ciebie by mi się nie udało :)

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno małe pytanko. Wiesz może czy jest możliwość wyłączenia komunikatu od "replace all" tego który wyświetla ilość zmian?
troszkę to jest głupie, że przy makrze trzeba 7 razy nacisnąć ok. Bez tego chyba by lepiej było...

Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno...

 

dobra już prawie gotowe... ostatnie pytanie.
Da się skopiować to do schowka tak, żeby był on w formacie html?
W sensie tak, aby program uznał to za kod html i stworzył sobie z tego to co trzeba, a nie przerabiał na tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×