Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mozz

Konfiguracja proxy

Polecane posty

Dzień dobry,

chcę postawić na linuksie serwer proxy. Czy jest możliwość aby po połączeniu się z tym serwerem proxy filtrował on tylko przeglądanie stron WWW a pobieranie plików odbywało sie bez pośrednictwa tego proxy>

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda rzecz udostępniana przez serwer www jest plikiem, może to być styl.css, index.html czy jakiś kod wynikowy index.php. Jeśli chcesz, żeby wszystkie te pliki pobierały się bez pośrednictwa proxy to sama koncepcja proxy jest zerowa bo raz, że proxy nie ma co robić, a dwa user musi się bezpośrednio łączyć z serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda rzecz udostępniana przez serwer www jest plikiem, może to być styl.css, index.html czy jakiś kod wynikowy index.php. Jeśli chcesz, żeby wszystkie te pliki pobierały się bez pośrednictwa proxy to sama koncepcja proxy jest zerowa bo raz, że proxy nie ma co robić, a dwa user musi się bezpośrednio łączyć z serwerem.

 

Źle to wytłumaczyłem. Załóżmy wchodzę na stronę z darmowymi programami za pośrednictwem serwera proxy, gdy kliknę przycisk "POBIERZ" to chciałbym aby pobieranie tego pliku odbywało się bez proxy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja wiem o co Ci chodziło ;). Mam na myśli to, że raczej nie jest to proste do zrobienia, musiałbyś wszystkie możliwe linki na stronie przestawić z auto-convertu a to się mija z celem używania proxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja wiem o co Ci chodziło ;). Mam na myśli to, że raczej nie jest to proste do zrobienia, musiałbyś wszystkie możliwe linki na stronie przestawić z auto-convertu a to się mija z celem używania proxy.

 

 

W sumie chodzi mi konkretnie o coś w stylu usługi http://proxydns.co/ tylko, że dla innej strony. W tym serwisie "weryfikacja" przeprowadzana jest przez proxy natomiast dalszy stream już bez proxy. Może to się jakoś fachowo nazywa?

 

P.S. proszę nie traktować dodania przeze mnie tego linku jako reklamę - ten serwis i tak jest darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

It's just like any other DNS, but when you go to a website that you wouldn't be allowed to access because of your location, the DNS takes care of that using a Cloud-based Proxy (a proxy is like a "tunnel" that bypasses any restrictions)

 

To nie jest proxy tylko pośrednik DNS ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

It's just like any other DNS, but when you go to a website that you wouldn't be allowed to access because of your location, the DNS takes care of that using a Cloud-based Proxy (a proxy is like a "tunnel" that bypasses any restrictions)

 

To nie jest proxy tylko pośrednik DNS ;).

 

 

Dzięki za dotychczasową pomoc, jeżeli masz czas to mam dalsze pytania :

Rozumiem, że muszę w takim razie zainstalować serwer DNS, który będzie komunikował się przez proxy? Tzn. "weryfikacja" odbywa się za pomocą tego serwera DNS natomiast streaming już nie tak? Proszę o poprawienie mnie, ewentualnie jakieś wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć własny serwer bądź serwery DNS. One muszą odpytywać jakiś adres i zwracać wynik userowi, tak naprawdę to całe działanie takiego czegoś to najzwyklejsze w świecie serwery DNS, niczym się praktycznie nie różnią poza tym, że są bardziej "liberalne", czyli zwracają ip także serwisów, które trafiły na "blackliste" konkretnych operatorów.

 

Całość wygląda tak:

 

User =(Domena)=> Serwer DNS

Serwer DNS =(IP Domeny)=> User

User =(SYN)=> IP Domeny

 

Oczywiście w bardzo uproszczonym schemacie.

 

 

Z tego co widzę to to jest o wiele bardziej zaawansowane (mam na myśli to proxy dns) bo nie wiem do końca na jakiej zasadzie działa to, że można "wchodzić" na serwisy, które mają blackliste np. na Polskę. Sprawdzę czy coś więcej uda mi się wyczytać.

 

 

Only geographically limited websites get bypassed by Cloud-based Proxy.
All the rest of your surfing remains unaltered.

Czyli zwykły serwer DNS, który ma swoją bazę "czarnych domen", jeśli domena nie jest na liście to zwraca IP domeny, a jeśli jest to zwraca IP serwera proxydns, który jest trochę bardziej zaawansowanym, ale nadal zwykłym proxy.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Musisz mieć własny serwer bądź serwery DNS. One muszą odpytywać jakiś adres i zwracać wynik userowi, tak naprawdę to całe działanie takiego czegoś to najzwyklejsze w świecie serwery DNS, niczym się praktycznie nie różnią poza tym, że są bardziej "liberalne", czyli zwracają ip także serwisów, które trafiły na "blackliste" konkretnych operatorów.

 

Całość wygląda tak:

 

User =(Domena)=> Serwer DNS

Serwer DNS =(IP Domeny)=> User

User =(SYN)=> IP Domeny

 

Oczywiście w bardzo uproszczonym schemacie.

 

 

Z tego co widzę to to jest o wiele bardziej zaawansowane (mam na myśli to proxy dns) bo nie wiem do końca na jakiej zasadzie działa to, że można "wchodzić" na serwisy, które mają blackliste np. na Polskę. Sprawdzę czy coś więcej uda mi się wyczytać.

 

 

Only geographically limited websites get bypassed by Cloud-based Proxy.
All the rest of your surfing remains unaltered.

 

 

Dzięki za odpowiedź. Z tego co ja wyczytałem to możliwe jest ominięcie tych ograniczeń właśnie z powodu tych DNS. Przeprowadziłem mały test:

- odpaliłem Wireshark i Pandorę na komputerze z ustawionymi DNS od tego usługodawcy. Okazało się, że cały czas komunikuję się właśnie z tym serwerem DNS a nie z pandorą. Również po wykonaniu polecenia tracert, ostatnią pozycją było właśnie IP tego DNS. Może to Ci jakoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dopisałem tam wyżej kawałek ;).

 

Może to być równie dobrze jakiś VPN zamiast proxy, nie chce mi się tego analizować, ale koncepcję wyjaśniłem.

 

 

Jak tak patrzę to wychodzi na to, że tak na prawdę to podczas odtwarzania np. z pandory, nie jesteśmy z nią połączeni bezpośrednio tylko przez proxy - w związku z tym Ci Panowie codziennie są "mnóstwo" GB transferu w plecy? Trochę to dziwnie wygląda, wątpię, żeby ktoś się za darmo narażał na takie koszta.

Edytowano przez Mozz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę wielki znaczek "Pay Now with PayPal", aktualnie przekreślony z napisem "Free Beta", nie zdziw się jak za jakiś czas wprowadzą zwykłą rejestrację i ograniczony dostęp do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę wielki znaczek "Pay Now with PayPal", aktualnie przekreślony z napisem "Free Beta", nie zdziw się jak za jakiś czas wprowadzą zwykłą rejestrację i ograniczony dostęp do tego.

 

 

Na tej samej zasadzie działa wtyczka do Firefoxa - MediaHint - jest w 100 % bezpłatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie musisz wmawiać, że ktoś nie ma z tego żadnego profitu czy jakiś tam ma ;). Ja też Ci mogę kilkanaście takich stron/programów wymienić i zarówno tych w zupełności darmowych, jak i tych które na ogół są darmowe, ale nie do końca.

 

Jak Ci tak zależy na rozwikłaniu tej zagadki to napisz do ich supportu ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz skorzystać z "Connection Bytes" w IPTables.
Do proxy przekierowywać to, co ma połączenie o niskim rozmiarze, a całą resztę przerzucać transparentnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×