Skocz do zawartości
Nigellus

[Prośba o doradzenie VPS] Szybkość - najważniejsza

Polecane posty

Witam serdecznie. Opiszę w szybkim skrócie swoją sytuację. Tego lata założyłem serwis www, który na dzień dzisiejszy zbiera ruch ok. 1000uu / dzień. Serwis ten wiąże się z oglądaniem seriali online, jednak to tylko kody embed więc streaming nie odbywa się na serwerze - co jednak chcę uzyskać? To żeby strona chodziła bardzo szybko i sprawnie, żeby nie było problemu przy pracy na kilkudziesięciu podstronach.

 

Historia hostingu, używałem dotąd 2:

  1. Pierwszy hosting była to dość tania (80zł /rok) opcja z webd.pl, z której po prostu prędkości nie byłem do końca zadowolony więc postanowiłem spróbować innego usługodawcy. Technicznie było wszystko ok.
  2. Obecnie hosting to oferta WPRO z Linuxpl.com (http://hosting.pro-linuxpl.com/). Hosting ten różni się od "normalnych", że to LiteSpeed a nie Apache. Co się okazało? Serwer kompletnie sobie nie radzi w trakcie edycji większej ilości stron (często edytuję dziesiątki odcinków na raz). Chodzi stosunkowo wolno i mozolnie, ogólnie jestem NIEzadowolony technicznie (obsługa firmy linuxpl.com jest jak najbardziej ok.).

 

Co chcę uzyskać?

Chcę znaleźć serwer VPS, który będzie chodził szybko o kosztach maksymalnie 35-40 zł /msc. Najlepiej 30 zł. (tak, brzmi banalnie...ale nie jestem sam w stanie ocenić jakości wszystkich usług i przenosić strony co miesiąc, dlatego proszę o pomoc)

 

Ofety jakie wpadły mi w oko:

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoc w nakierowaniu na właściwy długoterminowy wybór!

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z tym hostowiskiem to ostrożnie. VPSa nie miałem, ale jak się sprzedaje serwer taniej niż koszt adresu IP to coś jest nie tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mamy tu poruszone różne kwestie:

 

1. Szybkość. Z tą szybkością, to chodzi Tobie o szybkość, w sensie wydajność serwera? Z tego, co piszesz to tak jest.

To wtedy trzeba by spojrzeć na skrypt, bo niekoniecznie musi być tak, że hosting nie daje rady. 1000 uników dziennie to nie jest jakaś wielka rzecz.

 

2. VPS. Rozumiemy, że chodzi o roota? Umiesz administrować?

 

3. Oglądanie seriali online, nawet, jak nie masz tego u siebie, tylko linkowanie, to ja nie wiem też, czy nie jest ważnym zastrzeżeniem w kwestii legalności.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis ten wiąże się z oglądaniem seriali online, jednak to tylko kody embed więc streaming nie odbywa się na serwerze

 

 

3. Oglądanie seriali online, nawet, jak nie masz tego u siebie, tylko linkowanie, to ja nie wiem też, czy nie jest ważnym zastrzeżeniem w kwestii legalności.

 

 

To się zwie obecnie pasertstwo , z 2 lub 3 wyroki w Polsce są właśnie za taki proceder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nasuwa się pytanie czy ma prawo do udostępniania tych seriali :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za udzielone odpowiedzi i wskazówki.

 

Ech prawny porządek to faktycznie jedna kwestia. Dziesiątki stron tak funkcjonujących z zastrzeżeniem "przechowywania wyłącznie linków, których użytkownicy potwierdzili prawa autorskie do udostępnianych materiałów, a roszczenia należy kierować do serwisów publikujących" póki co żyją..

 

Ale prosiłbym jednak o skupienie się na hostingu. Odpowiadając na wszystkie powyższe pytania:

1. Strona funkcjonuje na skrypcie WordPress

2. Nie, nie może być to root, nie znam się na tym na tyle dobrze więc wchodzi w grę jedynie hosting z dostępnym panelem typu Direct Admin.

3. Tak, chodzi mi o szybkość serwera (choć do końca nie wiem które dokładnie parametry są w tym wypadku dla mnie najważniejsze, szybkość PC, dostępny RAM czy bandwitch czy coś innego..) Dokładnie jak napisał Sponsi 1000 uu to nic, stąd tym bardziej strona powinna chodzić płynnie a nie ładować każdą podstronę 10 sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hostowisko jeśli nie masz dużego budżetu będzie okej, możesz spróbować. Co do administracji - napisz na PW, coś tam Ci spróbuję pomóć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vps z Da za 30/miech ? :o

Autorze zapomniałeś dodać do tematu tego oto idealnego obrazka ;)

2mpne5d.jpg

Tu masz najtaniej z DA i stabilnie działa :P

http://biznes-host.pl/vps_dla_publikera_z_directadmin

A tu masz najtaniej (taniej nigdzie nie znajdziesz) ale za to pewności że twoje dane nie znikną nie ma (moje zgineły)

http://mintshost.pl/vpsda.php

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafoX, dlatego pojawiłem się na tym forum żeby się dowiedzieć, ZA JAKĄ kwotę (w miarę tanio, dopiero chciałbym wypróbować jakikolwiek vps!) mogę mięc hosting tego typu z DA. Nie mniej mnie proszę za głupka - jedynie pytam! Jeżeli będzie trzeba wypróbuję coś droższego.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafoX, dlatego pojawiłem się na tym forum żeby się dowiedzieć, ZA JAKĄ kwotę (w miarę tanio, dopiero chciałbym wypróbować jakikolwiek vps!) mogę mięc hosting tego typu z DA. Nie mniej mnie proszę za głupka - jedynie pytam! Jeżeli będzie trzeba wypróbuję coś droższego.

 

A więc ze swojej strony poradzę ci tak...

Jeśli na szybko potrzebujesz serwera vps a kompletnie nie masz pojęcia o administracji to weź sobie tego z biznes-host co ci poleciłem strony będą ci śmigać no a płatność za kilka miesięcy masz dobrą zniżkę;) opłać sobie np na 3 miechy i strony niech tak sobie ciągną.

Następnie zainstaluj sobie wirtualboxa odpal na nim debiana no i się ucz. Czytaj poradniki na google testuj analizuj;) zwalisz coś reinstall i od nowa (oczywiście jeśli chcesz się tego nauczyć).

Po 3 miechach powinieneś już ogarniać podstawy więc śmiało poszedł byś tańszymi rozwiązaniami jeśli byś chciał czyli przeszedł byś na vps bez panelu i doinstalował byś sobie sam darmowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Licencja DA to będzie jakieś 20zł, pewnie w kanale resellerskim trochę mniej. A teraz dodaj do tego VPS-a, jakieś wsparcie... to ja nie wiem gdzie zarobek i podatki. Jakiś hosting dzielony w innym kraju może i przejdzie. Zresztą... tu wychodzi to, że jednak nie może się opłacać to, że się za darmo udostępnia filmy. Nawet linki.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#Sponsi Prowadzę (a raczej testuję) rożne projekty internetowe i z tym też chciałbym wiązać swoją przyszłość (np. sklep internetowy). Obecnie jestem na IV roku studiów i prowadzenie serwisu / fanpage / społeczności, konkurowanie na wiele fraz w Googlach, przeglądanie Analytics itd itp. w praktyce to najlepsze doświadczenie jakie mogę ku temu zbierać. Koszt opłacenia serwera, domen i niektórych premium spraw należących do oskryptowania www to góra koszt 1 "imprezy" miesięcznie, więc myślę że nie ma o czym mówić.

 

Wracając do tematyki hostingu. Serwer VPS pod publikera od biznes-host.pl wydaje sie bardzo ciekawą ofertą, nie widziałem jej wcześniej. Myślę, że właśnie na nią padnie decyzja. Wielozadaniowość pod cronjobs to dodatkowy atut, cena dobra, DA jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×