Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam. Szukam vps'a ze stabilnymi zasobami do postawienia serwera cs 1.6. Chodzi mi o jak najlepszą lokalizacje (Warszawa, Łódz), aby zapewnić graczom jak najlepszy komfort gry. Może ktoś z was posiada vps'a z serwerem cs, proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prościej kupić np w pukawce.pl, mają tam naprawdę świetne serwery, stabline itd. Wszystko masz wygodniejsze, tańszym kosztem i praktycznie wszystko masz gdzieś, tu ci sie coś wysypie na vps, padaja ci serwery. No ale jeżeli chcesz to weź biznes-host.pl, mogę ci na pw dać kod rabatowy na 25%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na www.phudianet.pl używając kodu VPS masz 30% rabatu na pierwszą dowolną płatność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biznes-host.pl i phudianet.pl mają serwery oparte na technologi OpenVz i nie są stabilne. Z tego co wiem to XEN są stabilne, a takich w ofercie nie mają. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

 

Prosiłbym o podawanie dokładnej lokalizacji vps'ów.

Edytowano przez adrian224 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie wybrałbym webh.pl. Zdecydowanie lepsi od dwóch poprzednich firm. Tanio i pingi niższe w porównaniu do dwóch wcześniejszych firm. Tylko nie jestem pewien co do stabilności ich serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Prościej kupić np w pukawce.pl, mają tam naprawdę świetne serwery, stabline itd. Wszystko masz wygodniejsze, tańszym kosztem i praktycznie wszystko masz gdzieś, tu ci sie coś wysypie na vps, padaja ci serwery. No ale jeżeli chcesz to weź biznes-host.pl, mogę ci na pw dać kod rabatowy na 25%.

Ten kod jest jedynie na konta www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OpenVZ'ty w ogóle się nie nadają do "stabilnego" hostowania serwerów gier, poczynając od tego iż firmy stosują overselling, a kończąc na samej technologii, która jest wirtualizacją na poziomie kontenera (systemu), a nie zasobów (hardware).

 

Podkreślam tutaj słowo stabilnego, bo kilka slotów uciągnie bez problemu, ale możliwe są crashe i ogólne problemy przy tych samych parametrach na XEN'ie czy KVM. Głównym powodem jest tu ram i sam sposób zarządzania pamięcią w OpenVZ'tach.

 

http://hitme.net.pl/serweryvps_xen

http://vipower.pl/Serwery-VPS-XEN

https://www.ionic.net.pl/serwery_vps_oferta_xen.php

http://www.usdc.pl/Serwery_VPS_XEN.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi/Adrian224 ile serwerów CS postawiliście na OpenVZ że tak twierdzicie? Bo ja sporo i nie zgadzam się z twoją opinią, jeśli firma jest porządna to bez problemu te serwery gier pójdą..

 

Ja przetestowałem:

Hitme.net.pl

Biznes-Host.pl (za czasów Logout - Superhost)

Webh.pl

i twierdze że bez problemu utrzymują one stabilnie fpsy (wiadomo na 1000 fps nie ma co liczyc - u siebie mialem 400-420 fps).

Ja na twoim miejscu wybrałbym Webh ewentualnie napisał do globalnetwork (ATMAN warszawa) i poprosił o ofertę specjalną - miła obsługa myślę że byś się dogadał...

A co do obsługi serwera - sporo darmowych paneli pojawiło się do obsługi takich serwerków.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ty @TeamPlay.com.pl ile serwerów postawiłeś na XEN'ie, że uważasz że jest gorszy/nie robi różnicy? ;)

Jest taki pewien moment w życiu każdego admina, kiedy się stwierdza że apache to shit, a kernela się rekompiluje ;).

 

W tej wojnie nie chodzi o fakt, że mi pokażesz swoje serwery na OpenVZ z uptimem pół roku czy więcej. W tej wojnie chodzi o to, że XEN'y są z założenia wydajniejsze, stabilniejsze i bezpieczniejsze, a to założenie nie bierze się z moich poglądów tylko z technologii, jeśli w to wątpisz to odsyłam do poczytania na googlu czym się różni XEN od OpenVZ.

 

I powtarzam - nigdzie nie napisałem, że na OpenVZ w ogóle nie da się gier postawić, napisałem że się nie nadają, bo XEN'y z identycznymi parametrami przebijają je pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tyle, że XEN'y z identycznymi parametrami kosztują średnio 3 razy więcej niż OpenVZ'y. Wydaje mi się, że zakup XEN'a pod serwer CS za pieniążki rzędu 100zł miesięcznie mija się z celem, za te pieniądze można mieć w jakiejś pukawce czy innym tego typu wynalazku serwer i to jeszcze z wynalazkami typu HLTV, FastDL, serwerem głosowym na pokładzie ;-)

 

Na UH mam serwer pewnej gry, średnio 16 osób jednocześnie, do 25 w porywach i nie ma ani lagów, ani crashy, wszystko raczej działa dobrze. Choć niewykluczone, że na XENie lepiej by mogło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w to nie wątpię ;). Sam powtarzam, że bez problemu da się to zrobić, ale jeśli autor szuka serwera vps ze "stabilnymi zasobami" to ja tu widzę tylko dwie opcje - VPS XEN albo Dedyk, być może dla niektórych "stabilnymi" zasobami jest wirtualizacja, w której ilość pamięci ram w żaden sposób nie jest rezerwowana, ale dla mnie osobiście nie ;). Także tu chodzi bardziej o precyzję wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×