Skocz do zawartości
thelema

Serwer Pod Konta Userskie

Polecane posty

Witam

Chcialbym uslyszec wasza rade na ten temat, mianowicie chodzi o to ze mam pomoc w zrobieniu serwera pod 1200 kont userskich prawdopodobnie klientow pewnej firmy i wlasnie sie zastanawiam co najlepiej dobrac. Powiem na starcie co juz wiem, po pierwsze dystro to gentoo kazde konto ma miec wielkosc 128mb lecz sadzac od przeznaczenia lacze nie moze byc ponizej 20mb. I tu wlasnie prosze o rady ludzi co sie mniej wiecej orientuja moze znacie jakies serwery ciekawe lub doradzicie czego szukac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Chcialbym uslyszec wasza rade na ten temat, mianowicie chodzi o to ze mam pomoc w zrobieniu serwera pod 1200 kont userskich prawdopodobnie klientow pewnej firmy i wlasnie sie zastanawiam co najlepiej dobrac.

Co to za konta? Jakie uslugi beda zwiazane z kontem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za konta? Jakie uslugi beda zwiazane z kontem?

 

prawdopodobnie sadze ze beda tam umieszczane programy i aktualizacje dla klientow firmy i chyba nic wiecej, kazdy klient bedzie mial swoje konto. Tyle wiem na ten moment

 

----

Dodano 00:59

----

 

prawdopodobnie sadze ze beda tam umieszczane programy i aktualizacje dla klientow firmy i chyba nic wiecej, kazdy klient bedzie mial swoje konto. Tyle wiem na ten moment

 

 

Co to za konta? Jakie uslugi beda zwiazane z kontem?

 

Z tego co sie wlasnie dowiedzialem ma to sluzyc przechowywaniu tam ich wirtualnych dyskow ftp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezposrednio serwerowni ci niepolece (az tak sie na nich nieznam;)), ale wybierz serwer ktory ma srednio niski procesor , celeron lub sempron, ram min 512 (1GB raczej potrzebny ci niebedzie), dyski 2x min 120 GB najlepiej SATA/RAID - bedzie potrzebny szybki odczyt z dysku, trasnfer ... tutaj najwieksza niewiadoma, pytanie jak czesto beda cos sciagac i wysylac etc.... ale minimum 2000 GB / miech - da ci to zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezposrednio serwerowni ci niepolece (az tak sie na nich nieznam;)), ale wybierz serwer ktory ma srednio niski procesor , celeron lub sempron, ram min 512 (1GB raczej potrzebny ci niebedzie), dyski 2x min 120 GB najlepiej SATA/RAID - bedzie potrzebny szybki odczyt z dysku, trasnfer ... tutaj najwieksza niewiadoma, pytanie jak czesto beda cos sciagac i wysylac etc.... ale minimum 2000 GB / miech - da ci to zapas.

To ja troche polemiki dorzuce;)

 

1. Datacenter - w Polsce na chwile obecna GTS/ATM, w innych poki co spotykam sie z kiepska, laicka gadka marketingowa :D

2. Jezeli mozesz bierz pelne procki - Athlon 64, p4, a jeszcze lepiej cos SMP (dwa proce)

3. Dyski jezeli budzet wytrzyma - SCSI

4. Plaskie lacze albo oplata za ruch - sam sobie musisz odpowiedziec, zasymuluj dzialanie serwisu. Nikt nie mowi, ze bedzie to precyzyjne, ale da Ci w miare jasny obraz tego, w co powinienes zainwestowac.

 

Wez kartke papieru, pomysl jak beda dzialac uzytkownicy, np. srednio 4x dziennie zaladuja plik o pojemnosci 3 MB i sciagna inne pliki o lacznej pojemnosci 30 MB, userow bedzie tyle-a-tyle, beda aktywni w godzinach takich-a-takich, beda eventy promocyjne 1-2x na miesiac, wiec ruch bedzie skakal, do tego chcesz na tej maszynie posiadzic np. strone firmowa z forum, ktore ma tyle-a-tyle userow.

 

Zachecam do takiego lopatologicznego planowania, tym bardziej, ze nie wyglada to na typowy hosting :)

 

Pomysl tez nad budzetem - to zaweza wybor i ulatwia decyzje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×