Skocz do zawartości
Liar

Edis.at Polska bądź Austria vps na 1Gbit

Polecane posty

Witam.

Jak chodzą VPSy z edis.at, chodzi o te na rurce 1Gbit (Polska, Austria, Włochy) ile z tego da się wyciągnąć?

Potrzebuję VPSa właśnie z minimum 1Gbit oraz dużo transferu. Edis oferuje to za 8€/msc.

Prosiłbym o odpowiedzi osoby, które miały z tym styczność. Oraz o jakieś propozycje do 10€/msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10$ ~ 40 zł na rurce 1 Gbps, i to minimum ? dorzuć jedno zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

Coś ta oferta wydaje się "za tania". Jak kolega wyżej napisał :) Da się wszystko, tylko czy to zgodne z prawem ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś korzystał ? Jak to działa w praktyce ? Chodzi mi głównie o łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W praktyce Ci nie powiem jak to działa, ale powiem Ci jak to działa w teorii. Policz sobie ile userów trzeba upchnąć za te 8 euro / miesiąc, żeby im się sama rurka zwróciła + cokolwiek na tym zarobili. Teraz policz sobie jakieś 50% całości tych userów, bo pewno tylu używa takiej rurki. I masz faktyczną prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na WHT.com oraz LowEndBox są testy, najgorzej to nie wygląda, z tego co widzę w Polsce edis trzyma wszystko w hosteam.

Więc skorzystałem z plików testowych z edis i tak:

Austria - nie przekracza 800KB/s

Niemcy - Około 2MB/s

Polska - 600KB/s

Jednak znalazłem firmę z Włoch (Prometeus) łącza podobają mi się. No cóż, zobaczymy.

Dziękuję wszystkim :)

Edytowano przez Liar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ja korzystałem z VPS w lokalizacji polskiej, wcześniej w niemieckiej. Polska to masakra, maks transfer to 500kB/s - w porywach do 1Mb/s. Procesory mocno zażynane, nie polecam. W lokalizacji niemieckiej nie narzekałem przez kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwaliłem sobie edis.at, ale ostatnio trochę sobie pojechali.

 

Wczoraj dostałem maila, że mój vps został zawieszony, ponieważ używane było oprogramowanie "miner64".

 

Na VPS miałem zainstalowany tylko VestaCP i na nim zaparkowane domeny - całkiem możliwe więc, że został schakowany i ktoś sobie takie oprogramowanie wgrał. Niestety nie mam jak tego sprawdzić, ponieważ edis oferuje jedynie zainstalowanie vps od nowa (czyt. utrata danych).

 

Nie jestem jakoś z tego powodu zły, ponieważ w ogóle nie przyłożyłem się do zabezpieczenia tego VPS, jednak co mnie poraziło to czas reakcji supportu, a mianowicie:

 

Środa:

10:01 - monit o zawieszeniu serwera

10:38 - moja odpowiedź na monit (nie używałem miner64, może ktoś się włamał...)

19:24 - odpowiedź supportu, że nie mogą reaktywować serwera, jedynie mogą zainstalować czysty system

 

Czwartek:

11:17 - wysłałem zapytanie o obraz vps-a.

 

Brak odpowiedzi do teraz.

 

Z tego co poszukałem w internecie, jest to ich normalną praktyką - zawieszenie serwera i brak możliwości odzyskania danych.

 

W takim razie, trzymanie czegokolwiek u nich staje pod dużym znakiem zapytania. W weekend pewnie zabiore swoje zabawki od nich.

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa została załatwiona. Dostałem link do ściągnięcia obrazu serwera, także o tyle dobrze. Nie winię tutaj edis.at - support mógł trochę szybciej odpisywać, ale czego się spodziewać za tak niską cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×