Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
najper

Którą domenę wybrać? czy warto?

Polecane posty

Witam wszystkich Forumwoiczów! :)

Jestem nowy na forum i nie wiem czy trafiłem w odpowiedni dział (jeśli nie - proszę o przeniesienie tematu).

 

Otóż zastanawiam się nad kupnem domeny pod serwis, jakby to określić, marketingowy (działalność całkowicie on-line). I na allegro wyczaiłem dwie aukcje domen które by mnie interesowały:

reklamy.org - http://allegro.pl/okazja-unikatowa-domena-reklamy-org-bcm-od-1zl-i3010512318.html

oraz

web-online.pl - http://allegro.pl/domena-web-online-pl-i2978971538.html

 

Aukcje jeszcze trwają ale przed zalicytowaniem chciałem zapytać o opłacalność i jednej i drugiej domeny. Według Was ile warte są te domeny? Czy warto je kupić i w nie zainwestować? jaką maksymalną cenę dalibyście za jedną i drugą?

Prosiłbym o pomoc, gdyż jestem początkujący w tych sprawach i nie chciałbym zrobić jakiegoś głupstwa kupując jakiegoś kota w worku (liczę na Waszą wyrozumiałość) ;)

 

Pozdrawiam, Najper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

domena nr 1 to dosyć ciekawy generyk lecz jest to odmiana od "reklama" i w domenie .org więc w podsumowaniu wychodzi średnio

domena nr 2 to chyba nie porozumienie i faktycznie jesteś początkujący ;)

 

lepiej sam wymyśl nazwę i ją wypromuj , raz że wyjdzie taniej a dwa że będziesz miał większą satysfakcję a efekt końcowy będzie taki sam lu lepszy niż w przypadku gdybyś zakupił którąś z ww. domen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

glanpolnet, dziękuję za odpowiedź! :)

co do wymyślania własnej nazwy to miałem taki mini-plan, że początkowo chciałbym rozkręcić swoją stronę pod jakąś ogólną nazwą i dopiero później zainwestować w zbudowanie całej marki i mieć "łatwiejszy" start z nową marką.

właśnie pierwsza domena też mi się bardziej podoba i chyba wolałbym ją, więc druga odpada :P ale co do pierwszej to jest dopiero (chyba) drugi dzień licytacji, a już jest ponad 100 zł. jak myślisz (oczywiście to pytanie również do innych), cena przebije 500zł? i czy np. warto zaoferować 1000zł za nią? rzucam ceny przykładowe bo nie mam za bardzo punktu odniesienia...

 

pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena jest warta tyle ile ktoś jest gotów za nią dać. Osobiście nie dałbym 500 zł za tą domenę nawet jeżeli miałaby być wykorzystana do celów jakie opisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie domeny typu "reklamy.org" "hosting.pl" "samochody.pl" z jednej strony zdają się proste do zapamiętania i w ogóle... ale z drugiej - osobiście chyba bym nie zapamiętał... "jak to było?... reklama.pl?... nie... reklama.org?... też nie... ooo chyba tak! reklamy.org!". Łatwiej jest mi zapamiętać prostą chwytliwą nazwę firmy. Do tego najlepiej, żeby była pisana normalnie "po polsku" (żeby to nie było zagraniczne słowo) i żeby była trudna do pomylenia w zapisie - chodzi mi np o wymowę literki d jak t, albo na odwrót. Mam nadzieje, że da się mnie zrozumieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kszysiu, chyba nawet trochę rozumiem ;) no niby tak, dlatego przy takiej domenie zapewne stworzyłbym jakieś logo, które kojarzyłoby się jednoznacznie z tą domeną a nie żadną inną ;) na pewno trzeba by zrobić coś co wyróżni akurat tę domenę spośród podobnych, ale takie rzeczy to później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

@Kszysiu - ma trochę rację. Sam jak widzę jakaś innowacyjną nazwę firmy to pamiętam, a jak jest typu "samochody.org" to nigdy nie pamiętam końcówek lub nie wiem czy to były "samochody.org" "auta.org" czy całkiem coś innego. Ale z tym logiem to masz racje, iż ludzi sa wzrokowcami i kojarzą fakty poprzez obrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

toska28 to już nudne się robi ;)

Weźcie jakiegoś polaka i niech wam napisze po polsku ten tekst ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×