Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Drigen

Kupno mocnego serwera dedykowanego

Polecane posty

Witam,

Mam prośbę o wycenę danego serwera dedykowanego:

 

Procesor: E3-1280 V2

Ram: 48 GB ECC

Dysk: 2x 120 GB SSD (Intel/Vertex 4/Samsung 840 Pro/Inne, ale po akceptacji)

Połączenie: 200 Mb/s

Lokalizacja: Europa

 

 

Serwer będzie służył do Minecrafta. Co do płyty serwerowej itd. nie mam swoich faworytów. Ważne żeby wszystko było mało awaryjne, a sprzęt był w miarę nowy. Proszę pisać swoje propozycje cenowe. Sprzęt może być troszkę inny od podanego.

Witam,

Mam prośbę o wycenę danego serwera dedykowanego:

 

Procesor: E3-1280 V2

Ram: 48 GB ECC

Dysk: 2x 120 GB SSD (Intel/Vertex 4/Samsung 840 Pro/Inne, ale po akceptacji)

Połączenie: 200 MB/s

Lokalizacja: Europa

 

 

Serwer będzie służył do Minecrafta. Co do płyty serwerowej itd. nie mam swoich faworytów. Ważne żeby wszystko było mało awaryjne, a sprzęt był w miarę nowy. Proszę pisać swoje propozycje cenowe. Sprzęt może być troszkę inny od podanego.

Edytowano przez Drigen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do łącza chodziło mi o 200Mbps. Lecz nie kolokacja, tylko wynajem maszyny o podanych parametrach. A co do podanej przez Ciebie oferty, nie pasuje mi Procesor. Jest on 6 rdzeniowy, 12 wątkowy, co do minecrafta, który większość swoich procesów przeprowadza na 1 wątku jest absolutnie nieopłacalne. Właśnie dlatego poszukuje procesora, który przy w miare znośnej cenie ma wysoką wydajność jednego rdzenia. I padło na ten oto model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minecraft stoi na Javie, Java używa multi-threadingu. Popraw mnie ktoś jeśli się mylę, ale sądzę że jest to kwestia samej konfiguracji, a nie "widzimisię" minecrafta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładnie. Java owszem wykorzystuje wiele rdzeni, lecz sam minecraft nie obsługuje pełnej wielowątkowości. Część eventów rzeczywiście wykorzystuje multi-threading, lecz główna część nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę przy ilości ramu. 32 GB też może być. Co do procesora, to może być jego odpowiednik - czyli E3-1290 v2. Może jakaś firma podejmie się własnej wyceny tego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

W Pana przypadku proponuję SOS 3 lub SOS 4 w różnych wariantach Umowy. Każdy serwer można przetestować przez 7 dni za jedyne 10 pln - bez zobowiązań. W serwerach został zastosowany procesor E 1240 v2, istnieje możliwość wymiany procesora na 1280 czy 1290- oczywiście to już podlega wycenie indywidualnej. Moja propozycja by przetestować serwer w konfiguracji "standardowej" i wówczas podjąć decyzję o wymianie procesora.
Prezentowana cena jest końcowa- nie doliczamy opłat instalacyjnych itp. Każdy serwer w cenie posiada 5 TB transferu na łączu do 200 Mbps.- Serwer jest dostępny w ciągu 5 min od zamówienia. Zamówienie można złożyć na stronie www.sprintdatacenter.pl


Zapraszam
W razie pytań jestem do Pana dyspozycji.

Pozdrawiam
Krzysztof
kont 696 021 304

mail: info@sprintdatacenter.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×