Skocz do zawartości
razor

Czykod authinfo wystarczy do zmiany wlaściciela (dropped.pl)

Polecane posty

Witam. Czy jeśli domena jest na dropped.pl to do zmiany właściciela wystarczy wewnętrzny transfer lub kod authinfo?

Wiem, że zazwyczaj niezbędna jest cesja. Jednak doszły mnie słuchy, że na dropped.pl można ją wykonać elektronicznie wypełniając odpowiedni formularz i zaznaczając odpowiednie opcje.

Pomyślałem, że szybciej znajdę odpowiedź na tym forum niż zakładając konto na dropped.pl dlatego liczę na wyrozumiałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do całkowitej zmiany właściciela (operatora) domeny w zupełności wystarczy kod authinfo. Jeśli go dostaniesz to nie potrzebujesz nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do całkowitej zmiany właściciela (operatora) domeny w zupełności wystarczy kod authinfo. Jeśli go dostaniesz to nie potrzebujesz nic innego.

Jesteś pewny? I to w przypadku dropped.pl, czy również każdego innego usługodawcy?

 

Dlaczego zawsze kojarzyło mi się, że dzięki kodowi authinfo można przenieść domenę do innego operatora i zmienić dane abonenta, ale dane pełnoprawnego właściciela zmienia dopiero cesja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane abonenta (to co idzie do NASK) = dane właściciela domeny

System NASK przyjmuje zmianę danych abonenta na podstawie prawidłowego kodu authinfo (transfer z jednoczesnym ustawieniem nowych danych abonenta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Panowie. Łapcie po plusie.
Można zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dropped/Aftermarket nie bawi się w nadmiar papierków i formalności.

Łatwo jest więc u nich zmienić abonenta domeny. Jeśli domena jest zarejestrowana u nich i obie zainteresowane osoby mają u nich swoje konto, to obecny właściciel wybiera transfery wychodzące -> transfer wewnętrzny, wskazuje adres email nowego abonenta i już. Nowy abonent potem to akceptuje w transferach przychodzących. Dodatkowym zabezpieczeniem takich operacji jest hasło drugiego poziomu.

Wystarczy wyobrazić sobie jak wiele transakcji kupna/sprzedaży wykonuje Aftermarket, przekazanie domen musieli sobie uprościć.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W hrd tez jakiś czas temu wprowadzili e-cesję i można zmianę abonenta wyklikać pod warunkiem, ze obie osoby mają u nich konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą w panelu Home.pl znalazłem możliwość dokonania elektronicznej cesji również i w tej firmie. Według regulaminu potwierdzenie odbywa się przy pomocy linków aktywacyjnych w wiadomościach email oraz dodatkowo przy pomocy jednorazowego kodu autoryzacyjnego wysyłanego poprzez SMS.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×