Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bryn1u

ISPManager vs DirectAdmin wybór ?

Polecane posty

Witam.

 

Zastanawiam sie nad kupnem panelu. Chcialbym zakupic go jeszcze przed piatkiem tylko nie wiem za bardzo, ktory i chcialbym sie dowiedziec jakichs opini od ludzi, ktorzy go/ich uzywaja. Interesuje mnie mozliwosc dodawania uzytkownika wraz z dostepem do ssh z polozniem public_html w lokalizacji /home/user. Duzo paneli np darmowych ma porozrzucane katalogi, miejsce www a konto ssh. Cenowo wychodzi bardzo podobnie. Czy jest mozliwosc zamowienia direct admin na okres testowy ? Jezeli tak to skad.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

DirectAdmin, sami nie mają takowego okresu testowego ale możesz napisać maila z prośbą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Wygląda na to, że oprócz tego co napisałeś to nie masz jakiś specjalnych wymagań, które by wymuszały wybór jednego z tych rozwiązań. W takim razie oba będą dobre, przy czym pamiętaj, że ze względu na popularność DA to do niego szybciej uzyskasz pomoc społeczności, choćby na tym forum.

 

Jeżeli chodzi o wersję testową to j/w DA takiej nie ma, aczkolwiek kiedyś miałem taką ograniczoną czasowo ze względu na to, że pomagałem im w testowaniu nowych ficzerów. Zakładając, że chcesz kupić pełna licencję to możesz napisać i zapytac, nie zaszkodzi. Ale jak chcesz kupić gdzieś "lewego" internala to raczej bym nie proponował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nrm

 

Moje specjalne wymaganie jest takie, zeby byl latwy w obsludze. Nie jestem za rozwiazaniami typu panelo-rozwiazania. Preferuje konsole, ale tlumaczac kazdemu z osobna mozna naprawde dostac nerwicy. Dlatego panel jest dla mnie ukojeniem i moich nerwow. Mam rozumiec tez, ze panel obsluguje FreeBSD 9.1? bo to jest system na ktorym bedzie instalowany. Przekonales mnie do direct admina tym bardziej ze wzgledu na support na tym forum i doswiadczeniu tutejszych uzytkownikow. Takie pytanie na szybko zanim wezne sie za dokumentacje, ma jakies specjalne wymagania jesli chodzi o porty w sensie firewalla ? Czy mozesz mi polecic jakas firme, ktora sprzedaje licencje w przyzwoitej cenie w rozliczeniu miesiecznym ? Znalazlem cos takiego:

 

http://www.statnet.pl/panel/directadmin.html

Edytowano przez bryn1u (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

- tu są wymagania http://www.directadmin.com/install.html

 

- nie mogę polecić, bo te licencje które pokazujesz (internal) są do sprzedaży jedynie we własnej infrastrukturze, nie na zewnątrz komukolwiek. Oczywiście nie jestem idiotą i wiem, że zaraz pewnie na PW dostaniesz oferty kupna "na lewo" bo taka sprzedaż od lat kwitnie ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że potrzebujesz panelu głównie dla "userów", bo sam preferujesz konsolę... To czemu nie darmowy Webmin, a konkretniej Virtualmin? On został specjalnie do tego celu zrobiony, nic nie kosztuje, a raczej w zupełności wystarczy.

 

Oczywiście nie będę Cię na siłę namawiał, tylko zastanów się czy naprawdę potrzebny Ci płatny panel, jest wiele darmowych alternatyw, chociażby zPanel czy ispCP Omega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

EHCP :)

Polecam ehcp, korzystam z niego na prywatnej maszynie, szału nie robi ale zadania spełnia, ssh można w nim też ustawić ale trzeba pogłówkować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że potrzebujesz panelu głównie dla "userów", bo sam preferujesz konsolę... To czemu nie darmowy Webmin, a konkretniej Virtualmin? On został specjalnie do tego celu zrobiony, nic nie kosztuje, a raczej w zupełności wystarczy.

 

Oczywiście nie będę Cię na siłę namawiał, tylko zastanów się czy naprawdę potrzebny Ci płatny panel, jest wiele darmowych alternatyw, chociażby zPanel czy ispCP Omega.

 

Bawilem sie webminem, virtualminem i chyba userminem o ile dobrze pamietam. Nie weim po prostu jakos mi nie podchodzi. Sprobuje sie do niego jeszcze raz dzisiaj przekonac, ale moze byc ciezko. IspOmega jest juz chyba dead. Instalowalem na wczesniejszej wersji fbsd sa problemy. Nie bede na tym zarabial, wiec nie bede siedzial i sie z tym ponownie pier... za przeproszeniem bo nie mam na to czasu. Zpanel jak narazie nie jest przeklikany pod ta wersje. Jak bede mial wiecej czasu to moze bedzie mi sie chcialo przeklikac, ale to tez jest czasochlonne. Za panel zaplaca uzytkownicy, zloza sie doslownie po pare zl tym bardziej, ze maja konta za darmo i mozna powiedziec, ze bez limitu to moga sie przyczynic do malej "inwestycji" w przyszlosc :=). Przynajmniej takie jest moje zdanie.

 

O EHCP nie slyszalem az sobie zaraz sprawdze jak to smiga.

 

Dzieki za rade co sprobuje wykombinowac.

 

P.S

Archi szukam caly czas jakiejs darmowki, ale niestety wiekszosc jest pod linuxa a jak cos znajde to jest sprzed lat i juz dawno nie rozwijane.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez bryn1u (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ispmanager jest łatwy w obsłudze i spełni większość Twoich wymagań. Co ważne jest dużo tańszy od DA. Wersję lifetime kupisz już za 250 zł brutto gdzie DA kosztuje ok 1 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drectadmin lifetime w wersji internal to koszt 200-250 zł brutto ;)

 

 

Mówiłem o wersji external

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×