Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Dew

Windows 7 dla studentów politechniki

Polecane posty

Gość Dew

Witam,

 

Pytanie głównie chciałbym skierować do osób studiujących na uczelniach typowo technicznych, z usłyszenia wiem że każdy student ma możliwość 2 krotnego pobrania dowolnej wersji systemu Windows 7, i stąd moje pytanie. Gdy osoba studiująca przekaże jedną kopię systemu np. mi ( nie jestem studentem) to ta kopia będzie w dalszym ciągu funkcjonowała jako oryginalna czy są jakieś prawne zastrzeżenia w licencji? i czy to jest sama instalka z kluczem czy może instalacja od razu bez klucza?

 

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Instalka z kluczem. Z tego co pamiętam nie możesz jej używać jako osoba trzecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o program DreamSpark. Regulamin masz tutaj: https://www.dreamspark.com/licensing/basic-EULA.aspx
FAQ w języku polskim: http://www.microsoft.com/pl-pl/student/oprogramowanie.aspx#faq

W skrócie powiem Ci, że danego oprogramowania ( w tym przypadku Win 7) używać może tylko właściciel i nie może nikomu go przekazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów program się nazywał MSDN AA. Wtedy było tak, że (zgodnie z licencją) oprogramowanie to, mógł używać tylko ten student, który pobrał - nie można było udostępnić komputera z takim Windows dziewczynie, bratu, siostrze itd. Ale... nie było co wybrzydzać, samo oprogramowanie było za 0,00 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako student PJWSTK mogę potwierdzić, że jest dokładnie tak jak wyżej - oprogramowania na dobrą sprawę nie możesz nikomu wypożyczać, oddawać, handlować itp. Od siebie dodam jeszcze, że z danego oprogramowania można korzystać nawet po zakończeniu studiów, mam tu głównie na myśli aktualizacje czy nawet reinstalacje, to jest w pełni legalne tak długo, póki "kupisz" za 0,00 zł dany program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów program się nazywał MSDN AA. Wtedy było tak, że (zgodnie z licencją) oprogramowanie to, mógł używać tylko ten student, który pobrał - nie można było udostępnić komputera z takim Windows dziewczynie, bratu, siostrze itd. Ale... nie było co wybrzydzać, samo oprogramowanie było za 0,00 :)

 

Masz rację. Nazwa zmieniła się w zeszłym roku. Natomiast nie zmieniły się główne zasady i jest tak jak piszesz. Sam dołączyłem do MSDN AA, a teraz z automatu stałem się użytkownikiem Dreamspark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako student PJWSTK mogę potwierdzić, że jest dokładnie tak jak wyżej - oprogramowania na dobrą sprawę nie możesz nikomu wypożyczać, oddawać, handlować itp. Od siebie dodam jeszcze, że z danego oprogramowania można korzystać nawet po zakończeniu studiów, mam tu głównie na myśli aktualizacje czy nawet reinstalacje, to jest w pełni legalne tak długo, póki "kupisz" za 0,00 zł dany program.

Z tego co ja pamiętam, to po zakończeniu studiów było do czasu reinstalacji ale może się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pliczki potrzebne do instalacji (jakiś jeden downloader, kilkaset kilobajtów) to wszystko działa jak należy, tyle że do samego dreamsparka dostępu nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze, rozumie posiadając komputer z tym systemem z tego programu. Mam rozumieć, że samego komputera nie mam prawa pożyczyć zgodnie z licencją na kilka dni np, bratu bo jemu jest bardzo potrzebny a jego padł. To jest przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W teorii to tak, nie możesz, sam komputer bez systemu co najwyżej. Ale w praktyce to wiadomo jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×