Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Meyer

Pc się strasznie grzeje

Polecane posty

Witam, mam problem ze swoim PCetem otóż strasznie się grzeje dodam, że nie mam obudowy (zdjęte boki), więc nie powinno tak być, znajduje się w takim miejscu, że jest przepływ powietrza. Nie cisnę go za mocno czasem Cs jak i przeglądam internet yt itp. Co poradzić na to? Mam 1 wentylator w obudowie który odprowadza powietrze.

 

blee.PNG

Edytowano przez Meyer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HostGame.pl

zajrzałeś w góle do serca komputera? Może wiatraczek nie chodzi? Może po prostu masz za dużo wirusów na kompie? Wiele jest opcji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej zajrzałem jak mam bez obudowy ;) Skanuje go co jakiś czas ComboFixem wiec nie powinno nic być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Jak wymieniles podzespoły (zakładam, nie napisałeś o tym) na lepsze to także należy dołożyć wentylator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 3 latek nic nie wymieniałem ;) Nigdy tak mi się nie grzał tylko od jakiegoś czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup pastę termo-przewodzącą nawet zwykłą silikonową. Sciągnij cooler z procka, wyczyść obie powierzchnie nałóż cienką warstwę tak aby nie pojawiło się powietrze pomiędzy procesorem a radiatorem. Na pewno pomoże ;)

 

PS Jeszcze mógłbyś podać model płyty i procesora.

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

A kurzu nie ma? Ja swój czyszczę suszarką do włosów :D. Daje na zimne powietrze i na max. prędkość. Kurz wychodzi aż (nie) miło :P. Najlepiej to zrobić na podwórku lub tarasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zajrzałeś w góle do serca komputera? Może wiatraczek nie chodzi? Może po prostu masz za dużo wirusów na kompie? Wiele jest opcji..

 

Twoje tezy wywnioskowane z tego screena są przyznam ciekawe, długo nad nimi myślałeś? Większej głupoty chyba się palnąć nie dało.

 

Co do autora - na temperaturę podzespołów ma wpływ także model cpu/gpu, świeżość pasty, oraz odpowiednia cyrkulacja powietrza w obudowie (obudowy typu modecom, ibox, tracer itp możesz z góry przeznaczyć na śmietnik m.in pod tym względem).

 

Podaj jaki jest to procesor oraz grafika, pokaż także jak wygląda ten Twój pc bez obudowy. Kiedy ostatnio wymieniałeś pastę na cpu, była to markowa czy jakiś badziew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, żebyś nie bawił się w tanie gówniane (za przeproszeniem) pasty - one po kilku dniach robią się twarde i kruszą. Pewnie to się stało z twoją i dlatego są takie temp :) Kup (nawet na allegro) Arctic Silver 5 - jest stosunkowo tania i bardzo dobra (kupowanie droższych dla 1st różnicy nie ma sensu). Ja mam tubkę 3,5g juz kilka lat i się jeszcze nie skończyła (z 10-15 kompów nią obskoczyłem). W porównaniu do jakiegoś taniego wynalazku ona pozwoliła mi zejść o około 10st na Pentiumie D i boxowym wiatraczku, więc różnica jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ZooMpl

 

Procek : Procesor- AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5200+

K. graf: NVIDIA GeForce 6600

link do foto: http://i.imagebanana.com/img/fxqlxyp7/100_0575.jpg - odłączony wiatrak bo i tak nic nie daje.

 

Pasta była wymieniona z 3 lata temu, nie pamiętam jaka

 

najpierw to chwyć odkurzać w rękę i ten kurz wymieć z tej obudowy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No to nie wiem na co czekasz. Pewnie jakąs najtańszą paste wsadziłeś i już się skończyła (swój żywot). Proponuję ci wymienić od razu. Za rok ponownie bo szkoda komputera.

 

Edit: Możesz także te westerny wywalić co są w obudowie i dookoła obudowy ;) Podejrzewam że sam radiator zapchany w opór ;)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, zdjęcie boków obudowy != lepsza cyrkulacja powietrza, tak na logikę biorąc. Po to są produkowane "normalne" obudowy (np. nasz rodowity SilentumPC Brutus) by wszystko miało wystarczająco miejsca, a wentylatorki robiły swoją powinność (rzecz jasna odpowiednio ustawione)

 

Po drugie, wyczyść ten kurz! Masakra. I tutaj dodatkowy minus za zdjęcie boków - większa ilość kurzu.

I na koniec.. wymień pastę pod cpu, kiedy była ostatnio zmieniana i na jaką?

 

Ten wentylator co jest z tyłu niepodłączony.. nie bez powodu tam jest dla niego miejsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@ZooMpl napisał przecież że pasta tam siedzi już 3 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na to zdjęcie i jestem zdumiony zdziwieniem autora, że komputer mu się grzeje :) Zrób z nim porządek, podepnij wentylator i przede wszystkim zamknij tę obudowę.

Zgadzam się w 100% z tym co napisał ZooMpl. Polecam dostosować się do jego wskazówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp :) Zastosowałem się do waszych rad, kupiłem taka pastę w sklepie jak podał @ZooMpl, wyczyściłem całość, uporządkowałem kable, podłączyłem ten wentylator i widać efekty.

 

1xa1.PNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a teraz staraj się zajrzeć raz na miesiąc dwa, żeby przelecieć odkurzaczem ;)
pasty już nie musisz zmieniać - ona się w ogóle nie "kawali" i nawet po kilku latach praktycznie nie traci swoich właściwości. No chyba że zdemontujesz chłodzenie - w takiej sytuacji zawsze trzeba nakładać nową pastę.

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×